Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Kako su cure zavrsile? Kadeti?

 

Edit: vidim da su cure izgubile :(

Je l ih gledo neko na ovom turniru? Kakva je Lena Radulovic?

Edited by maheem
Link to comment

Kad se samo setim da sam gledao ovu generaciju na kadetskom, pre dve godine valjda i da su ispali glatko od Turske u nekoj osmini ili četvrtini finala, izgledali su tada dosta bezdarno. Ima tu zanimljivih igrača za seniore - Petrušev, Mišković, Marjanović, Vulikić, možda Uskoković i Momirov. Ne znam kakav je ovaj Koprivica, nije ni ulazio u igru kad sam gledao. Voleo bih jako i da Pecarski nešto napravi, ali nisam baš siguran.

Koprivica je jedan od top talenata, predvidjao mu se top5 pik na draftu 2020, ali je malo pao poslednje dve godine jer je otisao u pogresnu srednju skolu gde igra sa top talentom u generaciji, Vernon Carey Jr koji isto igra na poziciji centra. zadnje dve godine srednje skole i prva godina koledza ce biti kljuc za razvoj...

Pecarski je u ovom momentu top 3 igrac u Evropi, generacija 2000. proslo U16 je tako bezobrazno izdominirao, ko da su poslali LeBrona da igra... on i Doumbouya su trenuntno na drugom nivou u odnosu na ostatak generacije. jedini njegov problem je visina, jer sa 208 ne moze da bude centar, tako da ce u seniorima morati na 4... 

obojica su centri, pa je to jako nezahvalno prognozirati sta ce biti, jer dominiraju visinom i snagom sve dok ne dodju u seniore... i onda se pretvore u Muslija. nadam se da sa njima dvojicom to nece biti slucaj

Link to comment

Sa 208 ne moze da bude centar?! Na stranu ti sto sumnajm da ima 208.

sad pogledah, nije 208, 206 je... i ne, sa 208 ne mozes da igras centra osim ako nisi freak of nature, pa imas nenormalnu snagu i wingspan. ko danas u NBA igra centra a da je ispod 210? Al Horford i... to je to. Draymond Green se ne racuna. covek ima wingspan kao da je 215 i snagu poveceg bika, a i vise igra kao PF 

 

 

pa onaj hajns igra centra sa malo manje od dva metra.igra ili je igrao u cska

Kyle Hines je nenormalan atleta sa 110kg cistih misica. on da promasi Pecarskog ovaj bi odleteo u reklame...

Link to comment

ne jebem te Koki, ozbiljan sam. ja ozbiljnog centra gledam kroz potencijal u NBA. ako ce da igra centra u Slogi iz Kraljeva, to moze i sa 187cm... za ozbiljnu kosarku ako ces da igras centra sa 208 moras biti jak ko bik i gradjen ko pauk.

Link to comment

211, krupniji od Pecarskog, i ima wingspan na koji dobije jos 7-8cm sigurno... i uz sve, dve godine mu pricaju kako mora da ojaca, mora da ojaca, mora da ojaca... 

 

kojeg ti belca znas da je igrao centra u NBA sa manje od 210? 

Link to comment

Kad sam izrazio skepsu povodom Pecarskog, nisam ni mislio na NBA (to me malo interesuje), već na evropski top nivo. Moguće da nisam u pravu, ali mi smo u poslednjih desetak godina imali toliko igrača koji su ostali između 4 i 5 i kao takvi podbacili na raznim nivoima, od Mačvana do, ne znam, Tejića. Uvek je manje, više bilo isto, neki nedostatak atletike, motorike, šta ti ja znam, u kombinaciji sa premalo snage. Voleo bih da grešim što se tiče Pecarskog, on je inače super, ima štos, ima bezobrazluk, skroz mi deluje kul. Samo je pitanje da li će u seniorima moći neki skok da uhvati, ili neku mrcinu da sačuva. Čini mi se da četvorku ne može nikako da igra, prespor je za to, onako naoko.

Link to comment

Kad sam izrazio skepsu povodom Pecarskog, nisam ni mislio na NBA (to me malo interesuje), već na evropski top nivo. Moguće da nisam u pravu, ali mi smo u poslednjih desetak godina imali toliko igrača koji su ostali između 4 i 5 i kao takvi podbacili na raznim nivoima, od Mačvana do, ne znam, Tejića. Uvek je manje, više bilo isto, neki nedostatak atletike, motorike, šta ti ja znam, u kombinaciji sa premalo snage. Voleo bih da grešim što se tiče Pecarskog, on je inače super, ima štos, ima bezobrazluk, skroz mi deluje kul. Samo je pitanje da li će u seniorima moći neki skok da uhvati, ili neku mrcinu da sačuva. Čini mi se da četvorku ne može nikako da igra, prespor je za to, onako naoko.

Pecarski ce igrati evropski top nivo, neka Spanija ili Turska, ako ne bude mogao u NBA... jbg, Stimac i Musli su dosli da budu ozbiljni igraci u dve najjace lige u Evropi, ako bude Pecarski radio, kad tad ce toci na taj nivo...

nas problem u poslednjih 10 godina na svim pozicijama je sto se slabo radi individualno. danas se u U16 kategorijama vija rezultat i igra zona... pa ja bih zakonski kaznio svakog trenera u mladjim kategorijama koji postavi zonu... igraci nemaju nikakvu individualnu tehniku kada dodju do seniora i onda krecu muke, jer ne umeju loptu da vode... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...