Jump to content
IGNORED

Bojler


MayDay

Da li gasite bojler pre kupanja?  

61 members have voted

  1. 1. ***

    • Da
      41
    • Ne
      20


Recommended Posts

Teoretski da, ako su instalacije kriminalno loše, možeš da se provedeš dobro, kao na električnoj stolici...
Na žalost znam za jedan slučaj direktnog stradanja u kadi. Stara zgrada, loše instalacije - tragedija.
Ili majstor nema pojma ili si ti nešto pogrešno razumela. Kada začepi sigurnosni ventil stvori se pritisak i bojler eksplodira. Dakle, ne ubija te struja već eksplozija, a to može da se desi dok sediš na wc šolji. Proveravati povremeno sigurnosne ventile ili isključivati bojler svaki put kad ulaziš u kupatilo.
Ovo sam iskusio na svojoj koži i to bukvalno. Nije baš bojler nego kotao za centralno grejanje na čvrsto gorivo. "Majstor" je postavio sigurnosni ventil blizu kotla i taj ventil se usled visoke temperature zaglavio. Ja sam u tom trenutku stojao do kotla. Samo se sećem prvog trenutka eksplozije. Garaža u kojoj je kotao bio smešten se napunila parom, a ja sam nesvestan leteo nekih 5 metara kroz vazduh i glavom otvorio vrata od garaže. To nas je i spasilo inače bi se ugušili usled nedostka vazduha. Staklena vuna koja je bila u peći se razletela na 50 metara od kuće. Kada su stigli vatrogasci prvo su pitali je ko je poginuo, a posle su se krstili što smo svi živi. :) Bilans: opekotine drugog i trećeg stepena i višemesečno ležanje u krevetu. Devojka i deda, koji su u tom trenutku stajali malo dalje od kotla su prošli bolje, samo opekotine drugog stepena.Čika doca plastičar je samo rekao na kraju tretmana da mi nema direktnog sunčanja, depilacije i tetoviranja do kraja života. :cry: "Majstor" nas nije zvao posle te majstorije. Čuli smo samo da je pričao kako smo mi nešto zajebali. Nismo ga tužili jer se vodim maksimom what goes around comes around. Da jesmo verovatno bi bili na njegovom budžetu do kraja života.Posle tog događaja devojka je postala malo paranoična pa moram i plin na boci da zavrćem ako bivstvujemo negde van gajbe duže od tri dana. :lol: Priča je više za topic Near Death Experience, ali eto može i ovde.
Link to comment

Jebo mater, tri stranice ste nakucali.. Ponosan sam na vas! A izgleda da je moj akcident sa odsustvom tople vode sinoć zapravo bio odsustvo vode altogether. Jebomamu jebomamu.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ne gasim ga jer je protočni na gas.Električni treba gasiti iz jednostavnog razloga - ako je već akumulacioni, zašto rizikovati da eventualni kvar osetiš kao elektro šok?

Link to comment

Par puta sam čvrsto odlučila da ću da gasim, ali najčešće se završavalo tako što se u kadi setim da nisam ugasila bojler i onda me mrzi da izlazim iz kupatila da bih to uradila. Onda obećam samoj sebi da ću već od sledećeg brčkanja biti odgovornija, ali se najčešće ponovi isto.U retkim prilikama kad se setim da ugasim, ne setim se posle da upalim. I tako... Iako su i meni slikovito objašnjavali šta sve može da se desi, izgleda da me nisu dovoljno zastrašili.Odoh sad da se tuširam i ugasiću bojler, a vi me posle podsetite da upalim. :D

Link to comment

Pa super.Stvarno ljudi gase bojler. Inace, ovde mi je bojler na gas, ali je i to levat. Zimus kad me Gaz de France zajebavao kako ce da mi isece nesto (struju ili gas; ovde je sve objedinjeno) nisam znala sta mi je gore. Ako nemam gas, nemam ni grejanje ni toplu vodu. Ako nemam struju, opet nemam grejanje, jer treba da ima malo strujice da kresne u bojleru. Ako nemam vode, opet nema grejanje jer mora voda da se greje. Sad je sve u redu. Konacno.

Link to comment

jel se racuna sto uvek zaboravim pre ulaska pa onda smanjim na minimum na onom termometru?osim sto su roditelji pretili kad sam bila mala cula sam i za slucaj neke porodice koja je tragicno zavrsila tako sto su spasavali kupaca po sistemu repa

Link to comment
Ako ga isključiš (a protočni je), može se desiti da se smrzneš.
Ti protočni bojleri su vrlo praktični. Uvek ima tople vode. Problem je što zahtevaju dobru električnu instalaciju, tj. debele žice... Znači u trenutku tuširanja vuku jako veliku struju i traže dobru instalaciju i dobro uzemljenje. žice u našim kupatilima su napravljene za ove naše klasične bojlere od npr. 2-3KWA evo ovaj protočni bojler iz Tehnomanije ima naprimer snagu 21KW i usijao bi i spržio naše žice iz kupatila u roku od odmah...On sam vuče više nego cela gajba, u sred zime, kada vam mama sprema plemenski ručak, a vi se tuširate pod normalnim bojlerom...Inače je veoma praktičan. Imao sam ga u par gajbi u Irskoj i UK. Nabiješ se u tuš kabinu i ne izlaziš dok ti se koža ne sprči od tople vode...
Link to comment
Inače je veoma praktičan. Imao sam ga u par gajbi u Irskoj i UK. Nabiješ se u tuš kabinu i ne izlaziš dok ti se koža ne sprči od tople vode...
To sve isto i sa bojlerom na gas, samo ti ne treba elektrana i košta besmisleno malo... :) edit: Ne košta bojler besmisleno malo, naprotiv, već je trošak grejanja vode besmisleno mali... Edited by gotivac
Link to comment
Inače je veoma praktičan. Imao sam ga u par gajbi u Irskoj i UK. Nabiješ se u tuš kabinu i ne izlaziš dok ti se koža ne sprči od tople vode...
power shower :Dodlicna stvar kad trokiraju gasne instalacije i razni majstori i kompanije ne mogu da se dogovore 3 nedelje ko ce da popraviimao u svim osim prve kuce od kako sam u UK Edited by jms_uk
Link to comment
power shower :Dodlicna stvar kad trokiraju gasne instalacije i razni majstori i kompanije ne mogu da se dogovore 3 nedelje ko ce da popravi
čuo sam da je to bio problem u Nemačkoj, kada je Vermaht počeo da gubi..
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...