Jump to content
IGNORED

Bojler


MayDay

Da li gasite bojler pre kupanja?  

61 members have voted

  1. 1. ***

    • Da
      41
    • Ne
      20


Recommended Posts

gasim kad ne zaboravim otkad mi je majstor vrlo živopisno opisao kako može da me ubije struja kad kamenac koji se brzo taloži, začepi sigurnosni ventil. nevolja je što potrošim vodu, a dešava se da zaboravim da ga uključim. treba preživeti grdnju ukućana.
Ili majstor nema pojma ili si ti nešto pogrešno razumela. Kada začepi sigurnosni ventil stvori se pritisak i bojler eksplodira. Dakle, ne ubija te struja već eksplozija, a to može da se desi dok sediš na wc šolji. Proveravati povremeno sigurnosne ventile ili isključivati bojler svaki put kad ulaziš u kupatilo.
Link to comment
Ili majstor nema pojma ili si ti nešto pogrešno razumela. Kada začepi sigurnosni ventil stvori se pritisak i bojler eksplodira. Dakle, ne ubija te struja već eksplozija, a to može da se desi dok sediš na wc šolji. Proveravati povremeno sigurnosne ventile ili isključivati bojler svaki put kad ulaziš u kupatilo.
bojim se struje i kad nije blizu vode, tako da sam majstora razumela onako kako mi je bilo zgodno. bojler mi je inače iznad kade. u palniranoj rekonstrukciji kupatila neće biti ni u kadi ni u kupatilu.
Link to comment
U nas je, inace, neverovatno izrazen taj iracionalni strah od struje. Znam mnoge koji se boje da zamene sijalicu, a kamoli nesto drugo.
bojim se struje i kad nije blizu vode, tako da sam majstora razumela onako kako mi je bilo zgodno. bojler mi je inače iznad kade. u palniranoj rekonstrukciji kupatila neće biti ni u kadi ni u kupatilu.
Menjash li sijalice? :)
Link to comment
Ha, ha! <_< :D Ozbiljno pitam, kakav je to protocni?
Manji je od običnog jer nema rezervoar za vodu. Ima jak grejač, trenutno greje vodu koja protiče. Kada ga isključiš, smrzz.
Link to comment

Ovo sto rece Mamy two shoes nesto slicno majstor koji nam je instalirao novu bojlercinu opiso i mojima koji me od tada kad krenem pod tus preklinju da ga gasim jer znaju da mi to nije obicaj.E da,majstor prico da se kod nas prodaju bojleri koji su jako loseg kvaliteta tj.da su instalacije valjda lose, tako da su ti bojleri prave tempirane bombe.A pre nekog vremena bilo u novinama da je ljudima eksplodirao bojler i bukvalno demolirao ceo sprat kuce.

Link to comment

o, da obavezno iskljucujem bojler naplasili me kada sam bio mali + par puta osetio peckanje :unsure:

Ha, ha! <_< :D Ozbiljno pitam, kakav je to protocni?
ima dve vrste (valjda)jedan je taj protocni bojler i kod njega je fora da zagreva vodu dok protice kroz njega (nesto kao live streem :lol: )Kod te vrste bojera nema gde da se "cuva" voda, vec voda "kruzi" po bojleru i grejaci greju vodu koja prolazi.a drugi je takozvani akomulacioni bojler (poznati kao bojler) on ima gde da "sacuva" vodu (zavisi od velicini 30/50/80/120 litara)i onda se voda provo zagreje pa je onda koristis
Link to comment

Uvek možete da zaobiđete problem sa strujom i bojler postavite napolju, ofarbate te ga u crno i izlaganje suncu će sasvim lepo ugrejati vodu. Dobro ne baš uvek, ali je bar ekološki odgovorno.

Link to comment
Menjash li sijalice? :)
menjam sijalice, popravljam lampe, umem da zamenim gajtan na pegli i još štošta.trideset godina sam provela na raznim građevinama i nagledala se majstorai njihovih majstorija. nije čudo što se struje i dalje bojim.
Link to comment
Uvek možete da zaobiđete problem sa strujom i bojler postavite napolju, ofarbate te ga u crno i izlaganje suncu će sasvim lepo ugrejati vodu. Dobro ne baš uvek, ali je bar ekološki odgovorno.
:lol: Napravio moj deda jedan ovakav na vikendici. Doduse, nisam videla da se iko ikad tu okupao, ali fina zamisao.
Link to comment

Moji su to na moru napravili (ali nije bio crn :P), pošto do prošle godine nije bio sproveden vodovod, tamo je radilo :)doduše bio je i ovaj klasični bojler (rezervoar vode ispod kuće, pumpa), ali ovo je egzotičnije...

Edited by Dionysos
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...