Jump to content
IGNORED

Cincile


sherman

Recommended Posts

:lol:nego malo fakta o vombatima, koji su medju mojim omiljenim zivotinjama:- vombat razvija brzinu do 40 kilometara na sat- ne voli da zaobilazi prepreke, vec da prolazi kroz njih. tako sebi krci stazu za bekstvo od predatora. ova osobina zahteva izuzetnu snagu. vombat je, proporcionalno, jedan od najsnaznijih sisara na svetu - odrastao vombat je zlobna zivotinja sa losim anger managementom, jako losa za ljubimca, ali dobra kao ubica ljudi, sto nas dovodi do sledeceg fakta:  - vombat je zivotinja koja u Australiji odnosi najvise  ljudskih zivota. a sada, vombat kao oruzje:vombat na nekim delovima tela ima kozu debljine 1 santimetra, ispod koje se krije jako debela kost. sve ovo ojacano je gustom i krutom dlakom. ovu cudnovatu izraslinu vombat koristi da  skrsi glavu dinga koji se usudi da je promoli u njegovu jazbinu, i da formira pancir-vrata na ulazu u jazbinu. mada, ako naletite na jazbinu vombata i resite da mazite malog shimi pua, imacete srece ako vombat blokira ulaz. mnogo je verovatnije da ce vam pokidati ruku do kosti i tako je drzati u jami dok ne umrete od krvarenja.takodje, ako vozac naleti na vombata na putu, sva je prilika da ce se automobil prevrnuti. to cudo se ne moze tek tako spljeskati tockom.mica mala  :wub:
taj neki deo tela se zove dupe. u cudnovatoj izraslini takodje nema nervnih zavrsetaka, pa im zato ne smeta kada ga dingo grize (po dupetu).najblizi srodnik vombata je koala, koja takodje ima debelo dupe, bez nervnih zavrsetaka, pa im isto ne utrne kada satima sede na (tankim) granama.vombati su jos carevi i zato sto ne izlaze da jedu ako pada kisa, mrzi ih, ali posto imaju spor metabolizam mogu da izdrze do 3 dana be jela. vole da jedu iste stvari kao i ja, npr. kukuruz secerac i sweat potato.
Link to comment
  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    28

  • Аврам Гојић

    17

  • korindjar

    12

  • ToniAdams

    9

  • 3 months later...

Danas sam sedeo u baštici preko puta pijace, kad jedna moja komšinica levom rukom drži povodac sa kerom, a desnom povodac sa nekim stvorom. Žena me pita kakav je ono pas, kad nije pas - na povocu nešto dobre dužine jazavičara, napred skoro nema noge, odvratne glodarske face, zlataste boje, ima i brke i rep, a obukla ga u jaknu. Ne znam je li to Shermanovo stvorenje na čuvanju, ali ovo je nešto veće, čini mi se.

Link to comment
Danas sam sedeo u baštici preko puta pijace, kad jedna moja komšinica levom rukom drži povodac sa kerom, a desnom povodac sa nekim stvorom. Žena me pita kakav je ono pas, kad nije pas - na povocu nešto dobre dužine jazavičara, napred skoro nema noge, odvratne glodarske face, zlataste boje, ima i brke i rep, a obukla ga u jaknu. Ne znam je li to Shermanovo stvorenje na čuvanju, ali ovo je nešto veće, čini mi se.
jel ovo? ali ne, ne odgovara opis...jebote sta si ti sada opisao, sam Bog zna...crci cu od radoznalostiCapybara_harness.jpg Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ma lasica, vidjo sam ja to, ih.moj ker se usro kad je 1 vido na kalisu.
a, da, naravno isuse.gifzbunilo me kad je napisao "glodarske njuske", to mi je skroz raspalilo mastu. zamisli da covek vodi kapibaru na Cvetkovu pijacu. ide jelen sumicom i nosi papagaja.... Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
jel ovo? ali ne, ne odgovara opis...jebote sta si ti sada opisao, sam Bog zna...crci cu od radoznalostiCapybara_harness.jpg
Vrlo liči na to tvoje, ali je odnos dužina-visina drugačiji. Izgleda kao jazavičar, prednje noge fotovo i nema, a tu je i lisičji rep. Kao položen kengur. Obradio sam na brzaka tvoju sliku, ovako što se tiče boje i dužine:74ce903cb5.jpg
Link to comment
Vrlo liči na to tvoje, ali je odnos dužina-visina drugačiji. Izgleda kao jazavičar, prednje noge fotovo i nema, a tu je i lisičji rep. Kao položen kengur. Obradio sam na brzaka tvoju sliku, ovako što se tiče boje i dužine:74ce903cb5.jpg
laugh.gifjebote umrecu od smehaspace_coyote.jpgdobro ajmo sad ozbiljno. jel lasica, tj. feretka?p-25524-ferret%5B1%5D.jpg
Link to comment
Danas sam sedeo u baštici preko puta pijace, kad jedna moja komšinica levom rukom drži povodac sa kerom, a desnom povodac sa nekim stvorom. Žena me pita kakav je ono pas, kad nije pas - na povocu nešto dobre dužine jazavičara, napred skoro nema noge, odvratne glodarske face, zlataste boje, ima i brke i rep, a obukla ga u jaknu. Ne znam je li to Shermanovo stvorenje na čuvanju, ali ovo je nešto veće, čini mi se.
Da nije

Srdjan_Todorovic.jpg

Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...