Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

5 minutes ago, gospa buba said:

kinoa. dajte neshto veri bejzik, nisam nikad ni pravila ni jela.

sent from bubamoto
 

 

 

Ima i sažeta verzija od 3:30.

 

Nikad kuhao al ja bih to ko kuskus salatu - krastavac i korijander obavezan, ostalo salatno povrće po želji.

Link to comment

šolja kinoe, šolja i 3/4 vode, posoljene ako ćeš je u slana jela. može i pileća supa umesto vode. pustiš da vri 15 minuta na tiho, poklopljeno. onda skloniš sa vatre i ostaviš još 10 minuta, i dalje poklopljeno. otklopiš i promešaš dobro viljuškom. ja onda obično samo u to umešam crvena luka, krastavca, paradajzčičičića, kalamata maslina i feta sira. zalijem sa malo mulja i limunovog soka, a može se i u ulje zgnječiti koji čen bluka, može se i kašika humusa ili tahinija rknuti u dresing. i salata i obrok.

Link to comment

Krčka se sve, uz neizbežna sranja* koja samo meni mogu da padnu na pamet da probam tako na divljaka. 

Uz šnicle će ići grašak "na gusto", to bar umem i u snu da spremim. 

 

 

 

 

* - ničim izazvana rešila da šnicle pržim na puteru. Naravno da je u jednom trenutku pocrneo i uvatio se za dno šerpe, srećom poslednja tura šnicli uveliko odmarala u vatrostalnoj pored. Onda uzmem novu šerpu, sunem ulje, sunem cluk i šargarepu, propržim, meso izručim na to, nalijem, pustim dok operem prvu šerpu (jer duboka) pa presipaj u nju sve i tako... Zabavno :)

 

Još u jednom trenutku sve te borbe dolazi moj sin i kaže "poludeće mi glava od tog mirisa :yucky:"

Mislim se, jedi, bre, govna... 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

 

 - ničim izazvana rešila da šnicle pržim na puteru. Naravno da je u jednom trenutku pocrneo i uvatio se za dno šerpe, srećom poslednja tura šnicli uveliko odmarala u vatrostalnoj pored.

 

Drugi put uz puter dodaj i ulje, nece izgoreti :)

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ovo sa prošle strane liči na moju riblju salatu:
 
- dve tune
- tri kuvana jajeta
- dve omanje glavice crnog luka
- mleveni paradajz
- biber, origano, peršunov list
 
Sve se isecka, usitni i izmeša, pa viljuškom gnječi dok se ne dobije maziva smesa i onda se maže na tost hleb, plus se uz to pije čaj. Meni super.


Kad smo kod tune salate, imam i ja jednu.

- 2 konzerve tune
- 2 manja prazikuka
- šaka tostiranih i malo iseckanih oraha ili vise, po zelji
- mulje
- limunov sok
- prstohvat soli
- seckan persun

Praziluk iseci na pola, pa na rezanca tanka, odozgo prstohvat soli i rukom ga izgnjeciti, dodati tunjevine, tostirane orahe, emulziju od limuna i malo mulja (zavisi koliko ste i da li stavili i ulje iz konzerve), umesati persun, dobro ohladiti i na prepecenom hlebu je yummy ili moze kao predjelo slobodno.


Link to comment

Pa nemoj da pretrpavaš ni sa bešamelom ni sa crvenim mesnim sosom, iz prostog razloga da sve ne iscuri

tanak sloj bešamela, pa preko toga tanak sloj mesa, pa kora, pa dok ima...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

ja kupio 2 pakovanja onih svežih lazanja, a potrošio samo jedno. 

 

ima neki jednostavan pr za utrošiti ih, a ne praviti opet onu standardnu kombinaciju. 

 

il da ih zamrznem? 

Link to comment
Ili da isečeš, napraviš taljatele recimo pa dalje standardno
Ili da zamrzneš
ovo, isechesh pa smrznesh. ja to chuvam za supu od paradajza, po pravilu.

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...