Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

6 hours ago, ivy said:

ne razumem fascinaciju curetinom.

Fascinaciju ćuretinom imao je ovde niko nikada. :D

 

Pričamo o jednoj namirnici, ništa više od toga. Ukusnija je od piletine u kuvanim i tiganjskim jelima, a sve više je koristim umesto svinje u rerni.

Link to comment
On 23.2.2021. at 18:10, gospa buba said:

ima curke u merkatoru na svezem mesu skoro stalno. ili bar uvek kad ja odem i zapitam se a shta bih s curkom :lolol:

uzmi pečen batak(karabatak) tamo na gotovim jelima

 

obožavam da ga za večeru isečem na tanko pa stavim na sendvič

Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

uzmi pečen batak(karabatak) tamo na gotovim jelima

 

obožavam da ga za večeru isečem na tanko pa stavim na sendvič

pametno. jer ako ja krenem to da pechem, morace konzilijum da mi sedi budan do ujutro, poklopi otklopi :hihi:

 

a bash sam radoznala! tenksic :)

Link to comment

e stvarno ne znam šta bih ti rekao sad :D

Ja izbegavam da lupam teletinu čekićem, ako je malo deblja pa treba da je istanjim, onda to radim oklagijom. U kesu ili pod providnu foliju, pa prosto razvaljam kao testo.

A kakav saft praviš, beli ili crveni?

Link to comment

Dobar tip za oklagiju, ni ja ne volim čekić. Mislila sam da ih propržim sa obe strane, pa posle izvadim napolje a u to gde su se pržile umešam malo brašna, aleve paprike i drugih začina pa da ih vratim i nalijem vodom i smanjim vatru. Nažalost nemam mnogo vremena za neko temeljnije lickanje, potpuno mi dan poremećen vremenski. 

Link to comment

ma nemaš tu šta da pokvariš, samo pazi da ti paprika ne izgori, biće gorko... dakle prvo proprži brašno, pa na samom kraju umešaj i ostale začine i papriku.
eventualno prvo deglaziraj šerpu belim vinom, a možeš i kasnije da dodaš kašiku senfa u sos.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...