Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

narucim na netu izmedju ostalog organic koku i jutros stigla roba. umesto koke koje kazu nije bilo, doneli mi morku (guinea fowl). slicna cena pa tako zamenili. i babrao ja tako po netu da dobijem inspiraciju sta s njom da radim i odlucim se da je isecem na komade pa batake, krilca i belo meso da skrckam u sosu a ostatak da zaledim pa da pravim supu ovih nedelja. nadjem zanimljiv recept za neko persijsko jelo s orasima i melasom od nara, khoresh fesenjan se zove. ima raznih verzija, ja se odlucio za bazicnu, najjednostavniju. kazu moze i fazan i pile pa ko velim moci ce i morka.

 

jednostavno, vrlo ukusno pa sto da ne podelim.

 

komadi mesa se zapeku/zabraone na ulju. izvade i odloze. zatim se na to ulje baci osrednja glavica seckanog cluka i proprzi. kad pocne da se lepi i menja boju, u to se ubaci oko 200g oraha koji su procesuirani u secku - ne u prah nego malo mleveni a malo i sitni komadici, da se ne stutka u puter nego i mleveno i seckano. to se proprzi uz mesanje nekoliko minuta da se sve sjedini pa kad krene da menja boju i pomalo zagoreva, ubaci se solja (1.5dl) melase od nara i casa (2dl) vode, promesa, vrati se meso u serpu, promesa opet, posoli i pobiberi po ukusu i ostavi da provri. kad provri, smanji se vatra i kuva se na tihoj vatri dok meso ne krene da otpada s kostiju - oko 45 minuta. uz cesto mesanje (hoce da lepi) i ako treba dolije se vode al ne puno, cisto da ne zagoreva, sos treba da bude lepo gust. uz to pirinac i zelena salata. jako, jako dobro.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Imam neke mlade krompiriće koje mislim da rknem[emoji769] u rernu sa batacima, no razmišljam u šta da ih uvaljam...
Imate neke predloge?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 2 weeks later...

treba mi pomoć od roštiljdžija

imam neke vratne krmenadle, svinjske, oću sutra sa njima da odglumim neki roštilj

 

e sad, nemam tu neka i iskustva, u šta da ih umuljam ?

molim imajte na umu da roštilj glumim u kući, pa ne bih baš nešto što će da mi zadimi preterano :huh:

Link to comment

U, mi to po kući zovemo VDK (vratni deo krmenadle), dušu dalo za roštilj. Ja to posolim, pa poslažem u plastičnu posudu (gusto, nabijem da nema razmaka) i zalijem uljem, da ogrezne. Tako odstoji dan, dva u frižideru. (ne boj se da će so isterati vodu i osušiti meso, jer neće) 

 

Izvadim ranije, da pre pečenja šnicle dođu na sobnu temperaturu, dobro ih ocedim od ulja, pa pečem na jako vrelom roštilju, kratko, uz samo jedno okretanje. 

 

Na dno posude stavim grančicu - dve ruzmarina, pa preko ređam meso. 

 

Bogovski miriše, meso je sočno, savršeno slano, spolja rumeno, unutra rozikasto. Ponekad ga na velikoj dasci nasečem na krupne trake, nameljem biber direktno, prsnem dobro ulje i eto gozbe uz svež hleb. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...