Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

dobila finu količinu sušenih vrganja, pa bih da pravim nešto što do sada nisam, npr neki mushroom pâté, ili da napravim so sa prahom od vrganja... dajte još ideja, da mi bude jesen u oblaku vrganja.

 

volela bih i neko dobro mesište sa njima da napravim, jednom sam pravila neku teletinu koja je bila uvaljana u mlevene vrganje i krčkala se u crnom vinu, bila je dobra, ali sad bih da napravim nešto još bolje.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Retko bas kada imam vremena i kada sam raspolozena, ali uglavnom taljatele i papardele, moje omiljene. One stvarno prave razliku.
Zezala sam se i sa lazanjama, ali samo jednom.
Njoke se podrazumeva, kupovne su mi bzvz.

Link to comment

sve ti je to lako, evo ti osnovni recept: na 100gr brašna ide jedno jaje od 70gr, prstohvat soli. zamesiš, uviješ u pranjajuću foliju i ostaviš da odmori 30 minuta. rastanjiš na 1-2 milimetra, kako voliš, ako nemaš mašinicu oklagijom, pa isečeš. naravno pobrašnjaviš i podlogu i oklagiju, da se ne lepi. ako nemaš ono za sečenje pice, lakše je da ispresavijaš testu u rolnu pa nožem... širina taljatela je od 8 do 10 mm.
e sad, pošto naše brašno nije baš kao italijansko, ja često stavim 2/3 brašna, 1/3 griza, ako pravim od 400 grama, što je za nas troje taman, onda volim da dodam još jedno žumance samo tad gledam da su jaja malo sitnija, ponekad dodam i pola kašike mulja... igraj se malo :)

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, aram said:

ostaviš da odmori 30 minuta

 

ovo ti je najvažnije, nikako ne smeš da preskočiš!
može na sobnoj temperaturi (preferiram kad je testenina s jajima), može i u frižideru

ako praviš pastu sa vodom, 100gr brašna - 50ml vode.

i gledaj da ne bude nikako promaja u kuhinji, da ti se pasta ne osuši prebrzo!

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...