Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

On 18.4.2020. at 13:02, JakeBlues said:

Update: ne imadoh ni slačicu, ni anis, ni limun ni majčinu dušicu u kući (bruka, al tako ispalo), pa sam iskoristio ono što imadoh. Pustiću ga da u frižideru odleži do sutra ujutru, pa onda lagano u rernu... 

 

 

 

Ispalo fino iako sam malo više "opustio ruku" kad sam dodavao cimet. Mislim, sve su mere nekako onako po intuiciji i odokativne... ali mi se činilo da sam sam cimetom preterao. Ono, međutim ispalo vrlo zanimljivo. Krompir sam pobacao u pleh ispod rešetke na kome se peklo meso, i nasuo malo vode na početku. Posle na njih padala masnoća od mesa i začini... i krompiri su ispali ko ispod sača.

 

 

Link to comment

Složenac od komorača i piletine


93983237_10158271319359559_7768137052821

komorač, komada tri, ne previše krupna, očistio, isekao na šestine i prokuvao u slanoj vodi 5-6 minuta, samo da omekne, pa u vatrostalnu posudu. na to ozgo pobacao na pola isečene mini mocarele, 250 grama.

piletinu, oko 400 grama, naseckao na komadiće veličine zalogaja, posolio i pobiberio, pa propržio na naglo na mulju. rasporedio po onom komoraču. posuo sa oko 50 grama narendanog parmezana i isto toliko badema iseckanog na listiće, prelio sa dva umućena jajeta i pavlakom za kuvanje pa zapekao u rerni na 170°C sa ventilatorom jedno 25 minuta. njam.

Link to comment

Da li je neko pravio sebi nesto ovakvo? Sajstoci su (prevodim sa ambalaze):

susam 19 %, ovsene pahulje 15 %, seme bundeve 15 %, indijski orah 15 %, grozdjice 12 %, braon secer, maltodekstrin (ne znam sta je ovo), palmina mast "nehidrogenizovana" (ne znam sta ovo tacno znaci) , med, mleko u prahu, Emulgator: lecitin suncokret

 

IMG_20200423_205556.jpg

IMG_20200423_205604.jpg

 

Ja bih nesto na ovu foru, ali da ne mecem sta ne moram (palmina mast, secer), pa me insteresuje generalno kako se baviti ovim stvarima? Probala bih da stavim vise grozdjica zarad slatkoce, ili javorov sirup ili tako nesto. Ali ne znam ni odakle da pocnem.

Link to comment

kornfleks 200 g
ovsene pahuljice 50 g
pečeni susam 100 g
mleveni lan 1 kašika
pečeni suncokret 2 kašike
seckani badem 50 g
suve kajsije 100 g
kokosovo ulje 6 kašika
med 7 kašika
puter 50 g
voda 5-6 supenih kašika

 

Kokosovo ulje, med i puter blago zagrejem u mikrotalasnoj iz nekoliko puta po 15-20 sekundi, (dok se sve ne otopi da može lepo da se izmeša).

Ovsene pomešam sa pet kašika vode i ostavim malo da se ovlaže. Iseckam kajsije na sitno. Sve suvo izmešam, dodam kajsije i ovsene, i malo izgnjavim rukama da se kornfleks malo usitni i da se sve polepi po komadićima kajsije.

Sipam ono tečno (ulje, med i puter) i izmešam, pa izlijem u pleh između dva papira za pečenje. Ohladim u fridžu malo i seckam.

 

U principu možeš da staviš šta ti volja (urme, suve šljive, smokve...) ja više volim onaj "napumpani" kornfleks, moji više vole regularni.

Snajka pravi slično ovome samo čokoladno, moram da joj tražim tačne mere, al' vrlo je slično...

Link to comment
1 hour ago, aram said:

Doro Wat, etiopijska piletina. Tj. nešto slično, nema se baš sve od sastojaka, a jelo mi se :)

 

94118863_10158283362539559_1321190085516

 

Сад бацих поглед мало по нету. Врло интерсенатно јело. За пар зачина никад нисам чуо. 

 

И... Как'о је испало? Препоручујеш?

Link to comment

Vrlo mi se dopalo, ješće se to često u mojoj kući. Sa batacima i karabatacima sledeći put umesto belog mesa, bez svežeg korijandera kao i ovog puta, ne podnosim ga, pravi mi neki metalni ukus na jeziku, a za sledeći put ću nabaviti i fenugreek i naučiću da pravim i Injera lepinjice. Vredi truda, među prva tri recepta sa piletinom koja znam...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...