Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

1 hour ago, renne said:

tri kile, četiri i po sata

Podlij vodom i pivom odmah na početku, peci poklopljeno tri sata, onda otvori da se uhvati korica.

Ne treba podlivanje, hidriraće se od piva i vode dovoljno

sad tek videh ovo

 

ja nikako ne bih pivo na jagnjetinu

na prasetinu i svinjetinu da, na jagnjetinu nikako, ni senf, ni ljutu papričicu

 

ako je jagnjetina dobra, onda najbolje  travnatitm  začini, sad ko šta voli

 

jagnjetina i prasetina su nebo i zemlja, ne mogu isti začini

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Ja onako laički, jagnjetina naginje ka divljetiniemoji769.png



... Shiit has hit the fan...
 

pa ne znam, divljetinutm ne volim prejak mi to ukus, a jagnjetinu obožavam

ali ima jagnjetina taj neki miris koji mnogi ne mogu

ja recimo ne mogu miris prasetina, pogotovo ako je iz tova, tj. ako nije domaća

 

 

 

Link to comment

Moze jagnjetina u pivu, ali nije to ono izvorno.Probao sam i nisam bio odusevljen, a mozda i zato sto ne volim pivo :D

 

Ja spremam kao sto je moja baba spremala, samo sto dodajem ruzmarin i vino.A baba nije imala alu foliju tako da stos je u tome da se stavlja u hladnu rernu.Cak i na raznju kad pecemo u zavicaju koristim vinoni ulje i mazem dok se okrece,a ovi sa pestera me gledaju kao da ih vredjam :happy:

 

 

Link to comment
23 minutes ago, dùda said:

sad tek videh ovo

 

ja nikako ne bih pivo na jagnjetinu

na prasetinu i svinjetinu da, na jagnjetinu nikako, ni senf, ni ljutu papričicu

 

ako je jagnjetina dobra, onda najbolje  travnatitm  začini, sad ko šta voli

 

jagnjetina i prasetina su nebo i zemlja, ne mogu isti začini

ja spremao prošli vikend u pivu

Link to comment
13 minutes ago, Bambula said:

Moze jagnjetina u pivu, ali nije to ono izvorno.Probao sam i nisam bio odusevljen, a mozda i zato sto ne volim pivo :D

 

Ja spremam kao sto je moja baba spremala, samo sto dodajem ruzmarin i vino.A baba nije imala alu foliju tako da stos je u tome da se stavlja u hladnu rernu.Cak i na raznju kad pecemo u zavicaju koristim vinoni ulje i mazem dok se okrece,a ovi sa pestera me gledaju kao da ih vredjam :happy:

 

 

 

1 minute ago, renne said:

ja spremao prošli vikend u pivu

može sve, ne kažem da ne može, ali ja mislim da ne ide

 

kada se jagnjetnia peče na ražnju, često se preko zakači ona maramica, baš da bi je sačuvala od isušivanja, tj. da bi joj dodavala malo masnoće

naravno da baba nije imala foliju :D

Link to comment

Uvek koristim svinjsku plećku isključivo, mnogo je meksa i socnija, prosarana, za razliku od suvog buta.

 

I način: sa različitom suvim začinima i raznim povrćem (manje cele glavice crnog luka, krompir, šargarepu, malo komorača, karfiol, jabuke i sve što imate već u kući); sa pivom.

 

II način, najcesci nacin na koji pravim: špikovana belim lukom, kiselim krastavcicima, i slaninicom (sve iseci na neke manje komadice) i zalfijom, ako je sveza, zaliveno pivom.

I ovde moze povrce.

 

Uvek pecem u pekacu sa poklopcem.

Ima jedan trik sa povrcem, prvo se stavi odozgo, na meso, kuva na pari od piva i safta, a zatim okrene, spusti dole, meso odozgo i krcka u tom saftu, mulju, pivu, ispod mesa, dok ne treba da se zapece kratko na kraju, kada se otvori poklopac. Kao ispod saca, preukusno.

 

Od safta cesto pravim sos, prvo ga procedim, pa kratko ukuvam sa malo brasna. Mnogo dobro.

 

Zalfija ide odlicno uz svinjetinu, sveza najbolje, moze i suva, a uz jagnjetinu ruzmarin i timijan.

 

Najcesce koristim i jagnjecu plecku.

U avanu izgnjecim 2-3 cena belog uz so, dodam ruzmarin, mulje napravim pastu i na kraju umesam limunov sok, moze i rendana korica, ako je organski.

Zarezem po jagnjerini nozem vise hirizontalno i u te proreze ubacim pastu. Obilato posolim celu plecku nauljim, premazem ostatkom paste, malo ekstra soka od limuna, koja grancica ruzmarina, dodam malo vode na dnu, dobro zatvorim sa svih strana, prvo poklopcem od pekaca, a onda odozgo Al folijom da ne dihtuje nigde i na tiho, dugo smile.png posle se zapece kratko vrlo.

 

 

Link to comment

Ja imam neki recept za jagnjetinu sa pivom i po njemu ide i secer i sirce, mozda to nisam trebao da stavim pa mi zato nekako ukus bio cudan, doj sa deuge strane ko ne voli onaj smek belog vina i ruzmarina :)

Link to comment

moja keva hercegovka citav zivot jagnjetinu pekla u pivu. uspikuje blukom, zacini i zaliva pivom malo po malo dok se pece dugo na tihoj vatri. uvek bilo socno i klizilo niz kosti. 

 

ja jagnjetinu ili tako ili po grcki - sitno iseckam bluka i travke po izboru (obicno origano i malo ruzmarina) u to dodam soli i bogato limunovog soka i mulja. tim dobro natrljam jagu sa svih strana, zatim malko podlijem vodom i u rernu na 160 na dugo pecenje uz redovno okretanje i zalivanje sokom koji jaga pusti. na kraju rknem rernu na 230 jedno dvadesetak minuta da fino zarumenim i to je to. 

 

guda - so, biber, majcina dusica i zalivam sajderom. ide na klocne od celera, luka i sargarepe a sa strane metnem par jabuka iz kojih posle pecenja izvadim/iscedim pire i koristim kao sos. pece se na 180 pa kolko uzme, otprilike 1 sat - 1 kilo + pola sata na visokoj temperaturi da se zajapuri kozica. 

 

@JakeBlues - bas kao sto rece @renne ne moze da ne valja. 

Link to comment

Ja sam sad usolio jaginu plećku i but, namazao uljem, uvio u foliju i ode u frižider. 

Sutra ću je nabosti sa malo bluka i ruzmarina i podliti belim vinom. Ušuškano folijom i podignuto na rešetku u plehu, ide na 170 oko tri i po sata i još pola sata zapecanje. 

Hladi se oko sat, bez pomeranja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...