Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

44 minutes ago, aram said:

I ovo lepo zvuči. Samarluk je sa slatkim, ali može i sa kiselim.

ja naleteo na par recepata s kiselim, nisam vido da moze i slatki. kiseli mi zvuci odlicno, i to bas ova posna varijanta na koju naleteh.

 

sladak volim samo kratko dinstan kao prilog i s flekicama. drukcije ne volim.

 

@maheem- i obavezno da izbusis i na resetku. pa da skupis mascobu za razne krompire oko praznika. 

Edited by adam
Link to comment
11 minutes ago, adam said:

ja naleteo na par recepata s kiselim, nisam vido da moze i slatki. kiseli mi zvuci odlicno, i to bas ova posna varijanta na koju naleteh.

 

sladak volim samo kratko dinstan kao prilog i s flekicama. drukcije ne volim.

 

@maheem- i obavezno da izbusis i na resetku. pa da skupis mascobu za razne krompire oko praznika. 

da, sutra moram da nađem odgovarajuću rešetku

Link to comment

Kad smo kod kupusa, kiselog, slatkog, volim tzv.letnji podvarak, mesavinu kiselog i svezeg kupusa...pffff bruka.

 

Samarluk pravi moja drugarica cesto i mogu reci da je odlicno jelo, jednostavno, sa kiselim, naravno bez cvaraka.

 

 

Link to comment

Ne videh ranije, ja sam jesenas pravio (mislio sam da sam i pisao) od ljubičastog luka i crnog grožđa:

na 100gr maslaca prvo prodinstao dva inćuna, pa dodao kilogram ljubičastog luka na tanka rebarca.

očistio pola kilograma fenomenalno slatkog crnog grožđa (seko svako zrno na pola i vadio koštice).

Na kraju dodao sveže mleveni crveni biber, kašiku crnog muscovado šećera i par kašika balzamika od smokve.

 

Ispala ona malo veća tegla, pojeli za tri dana :lolol:

Link to comment

kad to rece.... odlicno (i usput lepo na tanjiru) predjelo je luk punjem mesavinom kozjeg sira, mulja i sitno seckanog cilija. 

 

uzmes lukac, oljusten, ceo, jedno par glavica, naprskas malo balzamikom i trunku posolis i u ugrejanu rernu na 180 jedno 15-20 minuta, da omeksa i ozgor da pocne da tamni al ne i da gori. izvadis iz rerne i stavis na stranu. ne gasis rernu, trebace. 

 

zatim smesas kozji sir (francuzki je najbolji, stariji je bolji od mladog al moze i mladi uz dodatak malko starijeg ili fete da dobije malo na kiselosti) sa malo mulja i sitno seckanom papricicom (moze i suva da se izmrvi ako nema sveze). mulja tek tolko da veze i jos kasiku preko za jaci ukus.

 

onda uzmes onaj luk koji je sad vec mlakusan pa ga rastavis na kolutove kao za sogancice, zatim ih napunis tim filom od sira, preko bibera i nazad u rernu na 180 jedno desetak minuta pa na 220 jos 5-6 da odozgo dobije malo bojice. 

 

mora biti fino ljuto inace nema svrhe - bar meni. savrseno predjelo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...