Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pola kile korenastog povrća (celer, paštrnak, šargarepa), dve glavice crnog luka, 3-4 čena belog luka, 20-tak zrna bibera, 6-7 listova lovora, kašiku šećera, 200 ml vinskog sirćeta, 100 ml crvenog vina, 100 ml ulja, 300 ml vode. povrće iseci krupnije, luk na sitne režnjeve. sve u šerpu da provri, pa pusti da se ohladi. svaki komad zeca posoli, pa preli sve na kraju ovim. u frižider i okreći povremeno. 

 

nadam se da ti je ova količina dovoljna. i ne zezam se, ja bih to držao najmanje 48 sati, posebno ako nije baš mlad zekan.

Edited by aram
nepis men
Link to comment
2 hours ago, Host said:

Hehe. Masno lazes Arame, ko jos radi petkom u Nemackoj :fantom: 

 

Elem, smislio sam kako cu sta cu.

Ja :cry:

 

evo sad došo sposla. Nego, gukni, šta si smislio i kako?

Link to comment

Fali mi neka dobra inspiracija za vikend, mada verovatno necu biti kod kuce, ali, ali za svaki slucaj, ujutru idem na pijacu i nabavku.... sta da kuvam?

Otvorena sam za sve predloge i iskusenja [emoji3] a da nisu punjene paprike, pasulj, meso sa rostilja i slicne trice [emoji16]

Hvala unapred! [emoji258]

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Fali mi neka dobra inspiracija za vikend, mada verovatno necu biti kod kuce, ali, ali za svaki slucaj, ujutru idem na pijacu i nabavku.... sta da kuvam?

Otvorena sam za sve predloge i iskusenja emoji3.png a da nisu punjene paprike, pasulj, meso sa rostilja i slicne trice emoji16.png

Hvala unapred! emoji258.png

 

 

Ovčiji but.

 

Obariš ga sa travkama

 Pa dodaš soli i još random travki pa turiš u šerpu da se dinsta. Mogu i komadi domaće slanine ali nikako krompiri i testenine

Link to comment

Nema na čemu. 

Ja sam navučen na ovčetinu. Danas sam imao rebra (da ne kažem kotlete) a butič spava u mrzivaču.

 

Pa ću ga jesti kao Robin Hud srneći but dok Meri En krišom grize pileći batak a Robin joj se smeje.

 

To je scena iz one odlične verzije sa Erolom Flinom.

 

Kao klinac sam obožavao taj film. A i sad ga volim.

I ta scena kad Robin grize srneći but je jedan od razloga što volim ovčetinu.

 

Nema potrebe da jedem srnetinu, ne zanima me i nek slobodno gricka travu.

Mi ljudi smo napravili životinje  kao što su ovce pa jedem njih. 

Link to comment

juce papali juneca rebra u vinu i ispalo spektakularno. malo duze traje al je jednostavno, efektno i zgodno za goste u zimskom periodu pa delim. 

 

sastojici

 

juneca rebra isecena na komade od 7-8 cm - 6 komada, kilo otprilike

2 velike glavice bluka

kasika paradajz pirea - brdo

litra juneceg bujona

flasa crvenog vina

so i biber po potrebi

par kasika ulja 

 

postupak

 

rebra posoliti i pobiberiti

glavice bluka prepoloviti i ostaviti sa strane

upaliti rernu da se zagreje na 170C

u serpu sipati ulje pa na jakoj vatri spaliti rebra sa svih strana pa izvaditi na tanjir. u vise tura ako treba, bitno je da se dobro isprze sa svih strana

kad su rebra gotova i odlozena, u ulje od rebarca staviti preseceni bluk (secena strana na ulje) i przucnuti oko minut na jakoj vatri

dodati paradajz pire i prziti jos minut dva uz stalno mesanje da se ulje i zagoretina (ako je ima) sjedine s pireom i dobije homogena masa

vratiti rebra, uliti vino i bujon, dobro promesati i ostaviti da se prokrcka dok otprilike 1/3 tecnosti ne ispari 

ako serpa moze u rernu (ja kuvao u tucanoj serpi pa moze sve) poklopiti i ubaciti u zagrejanu rernu. ako ne moze, sve prebaciti u pleh, prekriti (i dobro zacepiti) folijom i ubaciti u rernu

peci 3 sata na 170C 

izvaditi iz rerne, otklopiti i rebra staviti na tanjir za sluzenje

ostatak procediti kroz cediljku i dobro ispritiskati da beli luk prodje u tecnost - to je sos koji ide preko rebara

 

posluzeno uz krompir pire i povrce kuvano na pari - brokoli i sargarepa. uz dobro crno vino magija 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...