Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Bademi poprskani maslinovim, posoljeni, sa svezim, sitno seckanim zacinskim travama ruzmarinom i m.dusicom, posuti malo ljutom alevom... kratko tostirani...mmmmm

Leblebije nesto slicno bilo i preukusno

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Žućenicu izblaniširati, iseckati, skuvati tonu jaja, isitniti i pomešati, sipati maslinovo ulje, sirća, pobiberiti, posoliti, staviti u frižider i sačekati da se ohladi i sjedini.

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

Žućenicu izblaniširati, iseckati, skuvati tonu jaja, isitniti i pomešati, sipati maslinovo ulje, sirća, pobiberiti, posoliti, staviti u frižider i sačekati da se ohladi i sjedini.

volim!

 

moze i ovako - zucenicu izblansirati, procediti i ostaviti u serpi s poklopcem. obariti krompir, iseckati nesto sitnije nego za klasicnu salatu s lukom, ubaciti u blansiranu zucenicu, tome dodati dimljenu skusu, zaciniti (mulje, so, biber, sirce), poklopiti i dobro istresti serpu da se unutrasnjost fino izbuba i sjedini. moze se ohladiti a moze se jesti i toplo, zavisi od afiniteta i strpljenja. ko voli moze dodati kuvano jaje, sitno seckan kiseli krastavcic, saku kapara (moj favorit), mladi cluk....  sve radi odlicno. 

 

u nedostatku zucenice moze se koristiti i drugo lisce. ako se koristi rukola, mladi spanac ili neko drugo nezno lisce, ne blansira se nego se samo ubaci u vreo krompir (sa ostalim sastojcima) i dobro izbuba u serpi. 

Link to comment
4 hours ago, darling said:

sta je zucenica?

ovako ko anonimusovu zucenicu, tako je moja baba kuvala sparoge, i to se smatralo bogzna kakvom delicijom, jedino bez frizdera.

cikorija. 

Link to comment

Jok, žučenica je maslačak. Bere se nožem odma pri zemlji, nije tako uspravna. 

Tako moja baba iznela salatu od žučenice nadničaru, ovaj kaže: ja da sam naučio travu da pasem ne bi u nadnicu išo. 

Link to comment
28 minutes ago, renne said:

stvarno liči na maslačak :D

ja znam samo za ovu cikoriju

cikorija.jpg

ima ta, ima ova gore, ima i neka ljubicasta. ja sam mislio da se radi o ovom sto sam stavio. to se nalazi nekad po radnjama i obicno se blansira, retko se jede sveze osim ako se mesa s drugim liscem, dosta je gorko. 

 

@Anonymous hajde kad stignes resi dilemu. ti si kuvao, znas na sta si mislio. ovako mozemo da nagadjamo sutra.... 

Edited by adam
Link to comment

ja kad cujem salata od maslačka, prvo pomislim na marka tomaša, a njega ne podnosim

 

izgleda da je ovo ivyno isto što i adamova žućenica u fazi cvetanja

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...