Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Usitnio jagode za prelivanje čizkejka štapnim mikserom i naravno dobio nešto poput smutija prepuno sitnih mehurića. Jel ima neki trik kako da ubijem tu silnu penu, ne bih da se takvo stegne?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Supa,corba od jagnjetina sa belom repom,celerom,cluk,bluk,sargarepa i malo krompir.Zagustio bulgurom.Zacinio bas lagano,malo lovorovog lista i vegete.Korenasto povrce iseckao pokrupno,pa je vise kao paprikas.Uglavnom vrlo ukusno.

Link to comment

jednostavan recept, ovde kazu da su to Катламe,  uzbetske lepinjice, palacinkice. a mi znamo da su to izvorne banatske gibacice ;-)

naravno, moze se dodati i sira kada se premazuje puterom, onda su to zapravo nase gibancice (ii da, nase se prave sa svinjskom mascu)

 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...
1 hour ago, beyoncé said:

šta da radim pak choiu?

Kineski kupus?

https://thewoksoflife.com/2015/04/chinese-cabbage-stir-fry/

 

imaš li oyster sauce?

ako nemas, eto ti link gore koji ce te inspirisati bez obzira na sastojke koje imas ili nemas :)

izdinstam slandžu sitno isečenu, izvadim slandžu pa onda dinstam sitno iseckane bluk, čili, malo slatke paprike, džindža, celer u štapu, mladi luk/luk/praziluk whateva, seme korijandera izmrvim pa ubacim, kineski kupus secen na 3x3cm otprilike, zalijem s malo vina, oyster sos, maaalo šećera, i voila. Serviranje i slaninica preko

Link to comment

dođavola, neki kineski kupus jeste

ovako izgleda

 

image.png.1bb520becabac73f3f81bec88efa638a.png

 

navalila glad pa ne stigoh da sačekam odgovor

samo sam ga stim-frajovala :rolleyes:  u voku sa percima mladog luka, 2 čena belog luka i štrcom soja sosa

mnogo dobro! sad ima da jedu pak choi cele nedelje!

sutra pravim tvoju verziju, iako nemam oyster sos

čini mi se da bi bilo dobro i sa keljom, pravila sam nekad nešto slično s keljom i slaninom, dobar kombo

hvala za ideju!

Link to comment

Np, smislices vec nesto, stir fry sa malo soje il oystera, chili i lukovi i nema greske. E sad kod pak choi, bok choi, vise ne znam sta je sta (ovaj tvoj mocno izgleda, ja koristim onaj sto uvek moze da se nadje) je struktura super - ostaje čvrst, hrskav, kod kelja bi to bila druga prica al opet ima smisla.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...