Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Iz sopstvenog iskustva indijska hrana u Indiji nije toliko ljuta kako nam u Evropi serviraju indijski restorani.Tako da mogu da zamislim da ti je vecera sigurno uspela!mada, morala bih da probam da znam :rolleyes:

Link to comment
Iz sopstvenog iskustva indijska hrana u Indiji nije toliko ljuta kako nam u Evropi serviraju indijski restorani.Tako da mogu da zamislim da ti je vecera sigurno uspela!mada, morala bih da probam da znam :rolleyes:
javi kad dolaziš, ja ću pristavim lonac :D preživeli konzumenti tvrde da je dobro, šta ja znam. inače, nenavid alavi, je odma sledeće veče pravio isto - ovog puta sa svim propisanim sastojcima. njami :piggy:šta ću večeras? javlja mi se krmetina u sosu od šljiva, al voljna sam da razmotrim i druge predloge. Edited by MaryPoppins
Link to comment
Iz sopstvenog iskustva indijska hrana u Indiji nije toliko ljuta kako nam u Evropi serviraju indijski restorani.
wrong, u indiji svuda kelneri imaju uslovni refleks kada vide belog coveka , upozore kuhinju da se ne zaljucuje. to se posebno odnosi na rezervate u kojima je sve prilagodjeno culima turista.prava indijska hrana je spektakularno ljuta, mnogo ljuca nego u evropi:). sledeci put kad ides u indiju, da odes na rucak u neki narodski restoran, gde nema meni, nego samo sednes i onda krene ekipa kelnera da ti istovaruje na posluzavnik jedno 10-15 razlicitih jela, u manjim kolicinama (ustvari koliko ti hoces, sluzice te dok ne kazes dosta). takozvani thali, to je pravi hard core. postavim slike, samo da malo danem dusom.
šta ću večeras? javlja mi se krmetina u sosu od šljiva, al voljna sam da razmotrim i druge predloge.
retko jedem krmetinu ali sam pre nekoliko meseci bio na veceri na kojoj je domacica napravila punjena svinjska ledja. uzme se kremenadla ali u komadu, zasece dzep koji se napuni suvim sljivama, zatvori da ne curi, zacini, prelije belim vinom, i natenane ispece u rerni. bilo je fenomenalno....
Link to comment
wrong, u indiji svuda kelneri imaju uslovni refleks kada vide belog coveka , upozore kuhinju da se ne zaljucuje. to se posebno odnosi na rezervate u kojima je sve prilagodjeno culima turista.
imam vise osecaj da kad vide belog coveka koji dodje u narodni restoran zaljute da se turista ne bi uvredioako si pratio pricu ja u Delhi nisam isla u turizam NISAM bila u rezervatuisli smo na rucak sa lokalcima u njihovu firminu menzuveceravali smo sa n-generacija rodjenim Delhijcem u njegovim omiljenim restoranima... ovde EDIT - nisam procitala ovaj tvoj deo o restoranima koji nemaju jelovnik - e, tamo nas je prijatelj vodio, i tacno je da sam bila zapanjena kako donose a da ni ne pitaju.ili za mene to mozda nije bilo tako strasno ljuto Edited by msmodesty
Link to comment

jel ovaj rad:dsc07843sf4.jpgmajstori koji sipaju/dosipaju:dsc07851vp9.jpgpost festum:dsc07853uq4.jpgslike iz inace iz restorana NATRAJ u udaipuru.inace ova mesta rade striktno kada obicni indusi jedu, znaci rucak od 1 do 3, vecera od 6 do 8 i ciao. nema pica, nema sedenja, kad se jede, plati i pali. hrana je fenomenalna, strictly veg, egzotika koja nikada ne dodje do mainstream restorana.

Edited by gazza
Link to comment

Sorry za trol, ali nisam hteo da otvaram novu temu.Sasvim slučajno sam nabasao na kulinarski dnevnik Branislava Cetine. Informatičar po struci, svaštar po vokaciji, posle infarkta srca se latio varjače i počeo da isprobava razne recepte. Bez nekih velikih pretenzija, ali, čini se, sa puno ljubavi. Taman kad i vi zavolite neusiljeni stil kojim piše - saznaćete da je preminuo. :( U svakom slučaju, pogledajte!arhiva na beograd.comsajt koji je nastao

Link to comment

počinje nova era. dobih u nedelju knjigu9780752226477-01.jpg

Go ahead, punk. Make my dinner.More delicious than Scone With the Wind! Hotter than The Wild Brunch! More chilling than The Texas Chainsaw Moussaka!
Expanding on his popular DVD Dinners column in The Times, food and film writer Feargus O'Sullivan takes us on a witty tour of weird and wonderful cinematic cuisine, providing a menu for more than a dozen different movie nights, from Musicals, Horror Movies and Gangster Flicks to Bond Films as well as more risqu? fare.Whatever kind of film you're into, Pulp Kitchen will satisfy your appetite. It is the only book for the food-loving film fan.
alternativni nazivi filmova su živi piš. ima čak i recopis za lembas bread.ukratko, najebaste - što forum od slika i daveža, što žrtve kulinarskih eksperimenata u ril lajfu. od sad, pod obavezno, pravim tematske večeri, ponesite film i prepustite se (ako smete) čarima merine kujne.
Have you ever been tempted to fry someone's liver with fava beans and a nice chianti? Or to try 'what she's having' in When Harry Met Sally?
Edited by MaryPoppins
Link to comment
Radio je u caletovoj bolnici i penzionisao se nakon prvog infarkta. Znatizeljne prirode i sirokog duha, prilikom brojnih setnji Adom, upoznao je ekipu koja je vodila neformalni kafic, Na kraj sveta. Imali su tu neku improvizovanu pec, pa je Bane poceo da kuva iz hobija. Prvo za vikend, napravio bi nesto hrane, koju su prodavali za cenu utrosenih namirnica, a onda je drustvo, privuceno njegovom zovijalnom prirodom, pocelo da biva sve vece. Bane je kuvao sve cesce, istrgla se prica malo iz domena hobija, a to nije bilo lako izdrzati sa oslabljenim srcem.
Evo fotke. Oči mu se smeju. RIP10488.jpg
Link to comment

(ne znam da li imamo, ili treba da imamo, poseban topic o zacinima, pa ajde ovde)sta da radim sa cuminom (kuminom) u prahu?i generalno (u sta, kada, kolko...)...a i konkretan povod - eksperimentisem sa nekim paprikasem... koji je originalno bio bazicni vojvodjanski pileci paprikas (piletina, oba luka, aleva + sveza, so, biber) ali se delimicno motivisan odsustvom adekvatnih domacih babinih rezanaca polako pretvara u sos za kuskus... sto me donekle odvlaci od slatko-masno-lepljivog kvaliteta suvljeg paprikasa sa samo alevom ka (alternativno ili simultano) necem vise tecnom (sto se da resiti dodatnim povrcem, pocev od paradajza), osvezavajucem, sarenijem, ljucem... moze u principu i na severnu afriku i na bliski istok, ne mora ni da bude kulturalno konzistentno.elem, vidim taj cumin i pomislim jebiga cesto se desi da mi se svidi nesto s kuminom, al ne znam sta s njim da radim, i specificno sta bi mogao da uradi paprikasu... a da ga ne monopolizirsa bas nacisto.

Link to comment
elem, vidim taj cumin i pomislim jebiga cesto se desi da mi se svidi nesto s kuminom, al ne znam sta s njim da radim, i specificno sta bi mogao da uradi paprikasu... a da ga ne monopolizirsa bas nacisto.
ma slobodno opleti po kuminu, dobices nesto sto nalici na nekakav pileci kuskus (bez povrca)skuvaj kuskus (tj pastu za kuskus) i rkni tu splacinicu :lol: preko njega i uzivaj, sigurno ce biti superiskaza ugodjaj malo povrca nece skoditi, neke tikvice ali pred sam kraj - mozes i kad iskljucis ringlu a ostavis jelo jos 5 min - tako da ostanu al dente.10-15 min pred kraj kuvanja - sargarepa, brokoli ili sta ti vec volja.kumin dodaj u ranoj fazi kuvanja - najbolje pred kraj dinstanja luka. Edited by gazza
Link to comment
kumin dodaj u ranoj fazi kuvanja - najbolje pred kraj dinstanja luka.
dobro je :)tako sam vec i ucinio (pre par sati), al cutim da ne bude posle sprdnja ako sam se zajebao.racunam ako stavim prerano najgore sto moze da se desi je da umre kumin i ne bude efekta, a ako stavim prekasno moze da bude neko vece sranje.
Link to comment
dobro je :)tako sam vec i ucinio (pre par sati), al cutim da ne bude posle sprdnja ako sam se zajebao.racunam ako stavim prerano najgore sto moze da se desi je da umre kumin i ne bude efekta, a ako stavim prekasno moze da bude neko vece sranje.
kumin je jak zacin, i tesko moze da umre, sem ako ga nisi kupio pre 10 godina. u svakom slucaju, stan ce ti smrdeti sledecih nekoliko dana.ako imas neko voce u kuci, slobodno probaj. nakisele jabuke su sure shot. takodje suvo voce - kajsije ili sljive ili krupne grozdjice. naravno ako volis takve kombinacije, slatko-slano, zaronjeno u kumin:)salio sam se za splacinicu, tako zovem i svoje pomije:)
Link to comment

probao sam vec sve to...i verziju sa patkom + suvim sljivama (kad smo kod toga, neki dan jeo sladoled od sljiva, nije lose) ili kajsijama...manje vise sve uspe, samo mi je nekada frka da ne trpam previse (kontadiktornih) ideja odjednom, pa ispadne gore od jednostavnog.a kuca vec smrdi umereno, prozor je pored sporeta...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...