Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Oborio me s nogu ovaj tvoj gornji recept za rizoto. :) Samo cu karanfilice da izostavim ( ili cu ih oma izvadim).I onaj sos od belog luka mnogo dobro "zvuchi". Ja te plice batake isto takopravim ( sa neznamnijakolko ceshnjeva belog luika) ali jedem onda taj beli lukonako kao kad grickash semenke.

Link to comment

usled popusta za lososa u interexu, sinoc pripreman gotovo zaboravljeni recept, a predhodno sam doneo ogromnu ribetinu kuci...isece se na snicle, aprox.2-2.5cm debele, utrljaju se morska so i raznobojni biberi sa obe strane. proprzi (na puteru) po 2min max sa jedne i sa druge strane i ostavi u poklopljenu staklenu posudu da se ocedi...paprike raznih boja, crvene, zute, zelene, se iseckaju na kvadratice gde je a=1cm max. u maslinovom se proprzi par chena belog luka, pa doda ova paprika, vegeta, pa posle minut i belo vino. na 60% gotovosti i vlashac, pa na 80% korijander i bosiljak. na 90% slatka pavlaka.snicle se zatim ubacuju u sos po minut, da ubiju sve to, a onda zajedno sa "garnirungom" iznose velikom kasikom na tanjire. slikacu ovo jednom, fantasticno deluje - iz narandzastog ili bar oker sosa izlaze tri boje paprike, a ispod je crvenkasti losos. ukus fantastican! pitajte Popizdovu -_-

Link to comment
usled popusta za lososa u interexu, sinoc pripreman gotovo zaboravljeni recept, a predhodno sam doneo ogromnu ribetinu kuci...isece se na snicle, aprox.2-2.5cm debele, utrljaju se morska so i raznobojni biberi sa obe strane. proprzi (na puteru) po 2min max sa jedne i sa druge strane i ostavi u poklopljenu staklenu posudu da se ocedi...paprike raznih boja, crvene, zute, zelene, se iseckaju na kvadratice gde je a=1cm max. u maslinovom se proprzi par chena belog luka, pa doda ova paprika, vegeta, pa posle minut i belo vino. na 60% gotovosti i vlashac, pa na 80% korijander i bosiljak. na 90% slatka pavlaka.snicle se zatim ubacuju u sos po minut, da ubiju sve to, a onda zajedno sa "garnirungom" iznose velikom kasikom na tanjire. slikacu ovo jednom, fantasticno deluje - iz narandzastog ili bar oker sosa izlaze tri boje paprike, a ispod je crvenkasti losos. ukus fantastican! pitajte Popizdovu -_-
Kod lososa je najvaznije da se jako kratko przi jer tako ostaje "sochan". Recept jako dobro zvuchi, ali cu ja izbaciti korijander ( jedini zacin koji mi smrdi/mirishe na buba shvabe)u korist nekog silnog belog luka :D Ja losos nikada ne przim na puteru. Uvek neko maslinovo ulje ( mada moze i bilo kakvo drugo).
Link to comment
Kod lososa je najvaznije da se jako kratko przi jer tako ostaje "sochan". Recept jako dobro zvuchi, ali cu ja izbaciti korijander ( jedini zacin koji mi smrdi/mirishe na buba shvabe)u korist nekog silnog belog luka :D Ja losos nikada ne przim na puteru. Uvek neko maslinovo ulje ( mada moze i bilo kakvo drugo).
ja sam ubacio korijander u originalni recept, sta cu kad sam navucen... (a isto sam uradio i sa belim lukom)a puter se rastapa na maslinovom, da ne bi goreo... probaj ga, jako lepo osvezi mesa koja su bila zamrznuta..
sve super, ali vegeta?! kad ceda dodje na vlas', urgiracu da zabrani!
dok sam pisao recept razmisljao sam da precutim taj detalj...sta cu kad volim :blush: ...i da, bio je Biozacin, Vegetu bojkotujem :s_c:
Link to comment
korijander, u kom obliku? svez list, susen list, semenke ucelo, samlevene semenke (tj prah)?
Zar postoji kod nas svez korijander? Ko bi to gajio? Dodushe ti rece da u mom kraju ima i zelene sparglepa su mozda poceli i korijander da sade ;)
Link to comment
korijander, u kom obliku? svez list, susen list, semenke ucelo, samlevene semenke (tj prah)?
semenke ali ih istucam u avanu neposredno pred ubacivanje...to ponekad, kad imam vremena, radim i sa biberimakad zbrzim, ima i da se krcka posle, tjekom krke :D
Link to comment
Zar postoji kod nas svez korijander? Ko bi to gajio? Dodushe ti rece da u mom kraju ima i zelene sparglepa su mozda poceli i korijander da sade ;)
Limanska pijaca, tezga kod Andrije, bilo kog dana u nedelji.svež korijander, tri vrste peršuna, celer stablasti, celer koren, 30 vrsta salate, radič, maslačci, špargle u sezoni (mlade, sočne, bele.. :mljac: ), sveža rabarbara... i tako, još štošta. Ponuda u megamarketima ne zaostaje mnogo, samo treba ubosti momenat.šta da ti kažem, došla su duga vremena ovde za nas ješne ... :)
Link to comment

banatjanin, ma' maaan! :rastaman:...planiram da sa vama dvojicom-trojicom dembelih organizujem neki kotao kad spustim camac za ovu sezonu...nego kad sam kod dembelih :wicked: , umal da zaboravim:

sve super, ali vegeta?! kad ceda dodje na vlas', urgiracu da zabrani!
...pohvali bre malo kako sam se izdigao iznad stranackih afiniteta, uvazio tvoj argument "varijaca ispred politike" i stidljivo poceo da se vracam na topic -_-
Link to comment
usled popusta za lososa u interexu, sinoc pripreman gotovo zaboravljeni recept, a predhodno sam doneo ogromnu ribetinu kuci.......snicle se zatim ubacuju u sos po minut, da ubiju sve to, a onda zajedno sa "garnirungom" iznose velikom kasikom na tanjire. slikacu ovo jednom, fantasticno deluje - iz narandzastog ili bar oker sosa izlaze tri boje paprike, a ispod je crvenkasti losos. ukus fantastican! pitajte Popizdovu -_-
dajem lazanje u subotu za ovog lososa u nedelju:obliz:
Link to comment
banatjanin, ma' maaan! :rastaman:...planiram da sa vama dvojicom-trojicom dembelih organizujem neki kotao kad spustim camac za ovu sezonu...nego kad sam kod dembelih :wicked: , umal da zaboravim: ...pohvali bre malo kako sam se izdigao iznad stranackih afiniteta, uvazio tvoj argument "varijaca ispred politike" i stidljivo poceo da se vracam na topic -_-
Evo,Zajcev ja te hvalim. Ja sam bila iznenadjena da si pocheo ozbiljno da se bavish varjachom, pa josh i korijander :D Sace i Gazza kad svrne ovde da ti uputi telegram podrshke. :)
Link to comment
Limanska pijaca, tezga kod Andrije, bilo kog dana u nedelji.svež korijander, tri vrste peršuna, celer stablasti, celer koren, 30 vrsta salate, radič, maslačci, špargle u sezoni (mlade, sočne, bele.. :mljac: ), sveža rabarbara... i tako, još štošta. Ponuda u megamarketima ne zaostaje mnogo, samo treba ubosti momenat.šta da ti kažem, došla su duga vremena ovde za nas ješne ... :)
A sti cinite sa ovu boldovanu? :) Ima mnogo dobar kolac sa predmetnom, ali ga ja znam samo odavde.Fantasticna je i da se mesha sa nekim dzemom, na primer sa jagodama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...