Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

@mmodestytek sad videh ovaj tvoj poslednji uradak:)kakva urednost u kuhinji, divim se. kod mene sve prsti po plafonu.topinanmbour ili kako se vec zove je nesto sto se u srbiji zove chichoka. ima kod baba i deda na kalenicu i ponekad u maxiju mada ne verujem da se bas tako puno prodaje.

Link to comment

nisam ja uredna skroz po celoj kujni nego samo cesto brisem shporet.nego, mislim da sam vec kachila ali nije lose kao podsecanje, razno-razne slatko-slane torte kao iz crtanog filma:mi ovde na svu sreci imamo gotove kore urolnane bilo da je u pitanju obicno masno testo: 250gr putera=250gr brasna sa vodom ili lisnato testo, ili sa kvascem, sve u svemu testo moze da bude kakvo se nadje i ima, cak i 5-6 naslaganih kora za pitu ce da radi posao.DSC01743.jpgFil je sve sto vam se nadje u frizideru - ovde je bilo jedno belo pilece beso seckano pa izdinstano sa prazilukom, par papricica dodato tek da da bojuDSC01745.jpgPreliv je rendan sir (bilo koji, grujer/ementaler ce biti najbolji) i 2 jajeta sa malo slatke pavlake, rendanog muskatnog oraschchica i DSC01746.jpgTopla rerna 180-200 stepeni i 20-30 minuta pechenjagotovo!

Link to comment

Hvala, hvala a evo jos nesto jednostavno da ne moze biti jednostavnije a od sinoc:pile u ovom slucaju karabataci i jedna glavica belog luka gde su cenovi samo oprani, puter preko, so i biber pa u rernu na 30 minuta:DSC02301.jpgposle 30 minuta izvadi se beli luk, pile vrati u rernu na jos 15-qk minuta, cenovi ociste pa izmixuju sa 8 listica svezeg bosiljka, malo limunova soka i vode, soli i bibera po zelji:DSC02302.jpgpile se izvadi iz pleha a pire od belog luka ubaci u vreo pleh i pomesa da se sjedini sa "mochom" :DDSC02303.jpgsluzila sa falafelom, paradjiz salatom i bilo zapravo izuzetno - kumin iz falafela se lepo slozio sa belim lukom iz sosaDSC02304.jpg

Link to comment
pile u ovom slucaju karabataci i jedna glavica belog luka gde su cenovi samo oprani, puter preko, so i biber pa u rernu na 30 minuta:
huh sreca. mislila da cu da se obedachim zbog belog luka, kad ono - karabataci <_<znano je da bi karabataci & ja mogli da kohabitiramo sve do kraja poznatog svemira :D Edited by thermal bug
Link to comment

Daal/DhalDSC02306.jpgVazno obavestenje: ja kachim samo proverene i recepte koji su zapravo bili uspesni. Evo na primer ovo sochivo - veceravam ga vec tri dana (sto kao glavno jelo sto kao predjelo :piggy: Primprema: 10 mn Kuva se: 35 mn Za 2 osobe 1 crni luk 200 g crvenog sociva 200 ml kokosovog mleka 3/4 l pilece supe ili vode 1 supene kasika paradajiz pireaMesavina zacina: 6 peteljki listica korijandera (listice cuvajte za dekoraciju) 2 cena belog luka (izgnjecenog) 2 cm korena djumbira, svezeg, izrendanog 1 mala crvena ljuta paprichica (koliko cete staviti, zavisi od toga koliko je papricica ljuta ) 1/2 kafene kasike cimeta - prah 4 zrna zelenog kardamoma 1 pupoljak karanfilica 1 kafena kasicica kurkume 1/2 kafene kasicice kumina 1/2 kafene kaficice zrna kojinadera ulje zacine pomesati i napraviti gustu smesu uz dolivanje malo uljaluk i zacine blago proprziti na niskoj temperaturi (do 4-ke ako vam je ringla do 10) 2-3 minutadodati socivo, supu i paradajiz pa krckati 20-30 minutapred kraj, kad je socivo vec postalo skoro kao pire, dodati kokosovo mleko i sve promesatiukrasiti listicima korijandera a ja stavila bosiljak :)

Edited by msmodesty
Link to comment

iz riznice u RLrizoto od zelenih shpargli:DSC02314.jpg totalno dekadentno i sa nimalo modesty - izlapeo shapanjac od juce, da se ne baci :DDSC02317.jpgkrajnji rezultat - K'o sa slike :lol:DSC02318.jpgmada malo St. Daniele resh proprzene nije bio losh "pershun" :DDSC02319.jpg

Link to comment
6wz7gps.jpgpita s jabukesrendash , jabuke , prodinstash ih na puteru, dodash cukar, vanil cukar, kashika cimeta, kashika djumbira, 2 kashike ruma, mleveni bademi, suvo grozzdje..kora lisnatog testa u kish dole, fil, josh 1 kora, zarolash ivice, zzumance premaz i u lernu..nisam probao , al kazzu da je :wub:
Link to comment
Moj omiljeni kolačKako da zgotovim šitaki gljive?
sta ti smeta kod shitaki gljiva, ukus ili textura? ako je ukus mozda da ih malo vise zacinis, ako je textura pokusaj da ig izreckas...Rimske njoke:750ml mleka100 gr grizamalo muskatnog oraschchicasoli1 jaje120 gr sveze rendanog parmezana60gr puteraGriz kuvati 10 minuta da bude gust. Varjacha bi trebalo da stoji uspravno kad se ostavi u grizu:DSC02344.jpgjaje umutiti pa dodati 80gr parmezana, ovoj smesi dodati griz pa sve pomesati.dobijenu smesu istanjiti u plehu na 2cm visine pa ostaviti u frizideru sat vremenacasom vaditi njoke i poredjati ih u plehDSC02346.jpgpreliti sa 60gr istopljenog putera i posuti sa preostalih 40 gr rendanog parmezanastaviti u rernu i peci 15-20 minuta na 180-200 stepeniDSC02347.jpgja sam dodala mali sos od paradjiza- jedan luk, chen belog persun i 4 paradajiza pa sve to ukrckano 10ak minuta samo da se paradjiz opusti na toploti
Link to comment
  • 1 month later...

Pile na meksicki nacin:DSC02384.jpgproprziti pilece batake sa vec proprzenim lukom, pa dodati jednu zelenu i jednu crvenu paprikudodati 2-3 paradajiza i zacine - ja uzmem vec spremljenu kesicu smese zacina za burito, ima tu mlevene paprike, korijandera, kima i persuna...DSC02385.jpgdodati 200gr (jednu konzervu) crvenog pasulja (vec je obaren, treba ga samo zagrejati)DSC02387.jpg

Link to comment

Omaz mojoj prijateljici Gilberte:DSC02366.jpgjagnjeci kotleti su samo peceni u rerni, 5-6 minuta sa jedne, isto toliko sa druge strane, ispod vruceg grila:DSC02365.jpgboranija je samo blanshirana, prezle proprzene na slanom puteru, kad se boranija pospe przenim prezlama serpu samo dobro potrestinista komplikovano, ali pirinac:prvo proprzen na puteru sa jenim lukom a onda mu se doda 3-4 pupoljka karanfilica, dosta: mlevenog cimeta, bibera, rendanog mlevenog orashchica, i kesicu pinjonakad je pirinac proprzen i zacini poceli da pustaju mirise, naliju se vrucom supom, da ogrezne pa supa polako dodaje, serpa protrese ali pirinac ne mesa da se zrna ne pretvore u testopred sam kraj, kad je pirinac skoro skroz gotov doda se 2-3 paradajiza, isecenih na sitne kockice ali BEZ semenki (samo bi dodale suvisnu vodu)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...