Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Sad ce mene ove tikvice da urade isto.Elem: mladi luk, praziluk (beli luk posto nemamo - u prahu), ljuta papricica, malko proprzi, onda tikvice i na kraju kuruz iz konzerve, prelijes neutralnom i kiselom pavlakom 1:1 da provri i :njam:.Zacini po zelji: so, biber, celer, bosiljak.Inace sam definitivno postala vegetarijanac od kad su mi flambirali jagnje ispred stola i sad se bavim povrckama i sircevima u ogromnim kolcinama.Ono jednom kad sam jela rebarca se ne racuna posto je bilo od matore zivotinje :rolleyes:

Link to comment

E kasno...hvala za sledeci put. Pravila sam pastu sa incunima, brokolima, crvenim i belim lukom...i ispalo je sasvim o.k. dok nisam pomislila da bi mozda lepo bilo da dodam malo slatke pavlake - kad je dobra za karbonaru ne moze da bude losa za ovo. Zdrav razum mi je govorio da pitam prvo, ali su ruke bile brze od odgovora. NEMOJTE da kombinujete incune i slatku pavlaku

Link to comment
E kasno...hvala za sledeci put. Pravila sam pastu sa incunima, brokolima, crvenim i belim lukom...i ispalo je sasvim o.k. dok nisam pomislila da bi mozda lepo bilo da dodam malo slatke pavlake - kad je dobra za karbonaru ne moze da bude losa za ovo. Zdrav razum mi je govorio da pitam prvo, ali su ruke bile brze od odgovora. NEMOJTE da kombinujete incune i slatku pavlaku
:lol:hvala na nenadoknadivom i pozrtvovanom doprinosu pTf-u zasluzujes orden za zasluge puno srece u sledecem izvlacenjuslatka pavlaka samo sa brokolima i rokforom bi bila sjajna za pastu
Link to comment

ovo je moj novi najbolji prijatelj.990.jpgpre par meseci, roditeljka mi, kao veliki poklonik top-shopa i ostalih kataloskih prodaja, kupi na poklon tu spravu, tzv elektricni tiganj, uz hvalospeve da moze sve, da se trosi kap ulja, da ne smrdi kuca i sto sta jos.mene, naravno, mrzelo da se bakcem, ali juce na kalencu naletim na predivne telece kotlete i odlucim da isprobam spravu.i stvarno vredi. bukvalno par kapi ulja, meso se ne lepi uopste, a par minuta pred kraj, ubacila par tikvica, malo luka i paprike, sve na rezance iseckano. gotovo za pet minuta, bude i malo ukusnog sosica za umakanje, kuca nije smrdela, lako se pere, ma sve idealno.posle sam ispekla kestenje i nije bas kao kod pakija na terazijama, ali sasvim zadovoljavajuce.

Link to comment

jebote kumo to je svetogrdje, kupicu ti onu spravu koji koriste nasi sugradjani kestenopecenjari da instaliras na terasi, i dzak cumura, sveti petar ce te spakovati u pakao ako budes pekla kestenje na toj djavolovoj raboti.

Link to comment

Tartiflette ili u prevodu na srpski - sira i krompira :wub:Sastojci: kilo krompira, 100-200gr slaninice, 1-2 luka, belog samo da se namaze pleh:DSC02247.jpgkrompir se skuva, slaninica i luk blago proprze na puteru:DSC02249.jpgnaredja se red lukai slaninice, red kuvanog kropira, nalije sa malo belog vina i slatke pavlake, pobiberi, ne soliti, slanina je dosta slanaDSC02250.jpgsad dolazi magija: reblochon polumeki sir preko:DSC02252.jpgpa u rernu na 220stepeni i to jedno 20-ak minuta:DSC02253.jpgjeli uz salatu mache ili lamb latuce preliv od lesnikovog ulja i limuna:DSC02256.jpgi ono belo vino sa pocetka :)

Link to comment

sad se setih da sam i *ovo* slikala - izgleda blesavo a odlicno "radi", gel koji upija mirise u frizideru, mala nalepnica menja boju i pokaze""OK" ako je temperatura dovoljno niska a ubija i bakterije!DSC02254.jpg

Link to comment

^ tnx za recepis.nego da li ću pogrešiti ako uz ovo jelo sebi nalijem neko crveno stono vino. neš' mi ne ide slanina sa belim.edit:(mentalna zabeleška)ne kaže se crno nego crveno... konju :)

Edited by garcia
Link to comment
^ tnx za recepis.nego da li ću pogrešiti ako uz ovo jelo sebi nalijem neko crveno stono vino. neš' mi ne ide slanina sa belim.edit:(mentalna zabeleška)ne kaže se crno nego crveno... konju :)
Crveno vino mozes sebi ali ne u krompir :)mada, tartiflette sluze samo uz belo...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...