Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

18 hours ago, beyoncé said:

proletos sam se navukla na salatu sa svežim spanaćem, jagodama i sirom od ovce (kad imam dodam i orahe), i dresingom od limuna, maslinovog ulja i maka

sad sam samo jagode zamenila breskvama i spanać tim kvazi spanaćem, pa dok mi se bubrezi ne napune kamenjem od oksalata

uz varijetet s breskvom dobro ide i kad se dodaju slajsovi pančete ili pršute ili tako nekih suvih gudiz bjutiz, pa u zemičku ko sendvič

 

nego, sad bistrim internet u potrazi za idejom šta da jedem i naletim na recept za babaganuš sa belom čokoladom. na šta li to liči?

https://www.saveur.com/article/Recipes/White-Chocolate-Baba-Ghannouj

dobra je kombinacija spanaca, kozjeg sira, nara i oraha. plus obazrivi dresing. 

Edited by pacey defender
Link to comment

@darling pravio sam lazanje za vikend, zaboravih da pomenem. Hvala na savetima, nešto malo sam modifikovao, ali nije loše ispalo sve u svemu. Samo nisam siguran da je vredno tog truda. Može se i puno brže i jednostavnije napraviti podjednako ukusna pasta, mislim da ću se nadalje ipak držati nje:D

Edited by mraki
Link to comment

:)

 

s lazanjama je isto ko i sa svakim drugim jelom: prvo postujes recept i pratis sve korake, a onda pohvatas fazone i krenes precicama. i meni su u pocetku lazanje bile jelo koje je jelo mojih par sati, a sad o njima ne razmisljam da su zahtevne na bilo koji nacin. preporod je poceo kad sam izbacila besamel :D

kad smo prvi put pravili melanzanu parmidjanu, to je trajalo ceo dan. sad, sad je smotam ni ne primetim. doduse, ima ko ce reci da to nije to, al meni je to to. 

lazanje su bolje kad ti treba veca kolicina hrane, jednostavnije ih je spremiti za puno ljudi, nego pastu. 

sve u svemu, kip on kuking :)

 

Link to comment
  • 1 month later...

Počeo sam da uzimam prazne palačinke, koje filujem na 3 načina. Odmah vruće isfilujem kovkama Najlepših želja i požderem sa čoksom tako odmah, dakle. Jedem prvo slatko, zbog gorušice. Onda drugi deo filujem plavim sirom i duvan čvarcima, pospem belim biberom i medom ili javorom. A treći deo, već ohlađen, filujem kao kanole, abc sir, vanilin šećer, suvo grožđe i kandirano vće na 100 gr iz biošpajza, i to čeka u frižideru za noć.

 To kad me ufati. A ne radi mi ništa u kujni.

Link to comment
On 7.8.2018. at 20:57, darling said:

:)

 

s lazanjama je isto ko i sa svakim drugim jelom: prvo postujes recept i pratis sve korake, a onda pohvatas fazone i krenes precicama. i meni su u pocetku lazanje bile jelo koje je jelo mojih par sati, a sad o njima ne razmisljam da su zahtevne na bilo koji nacin. preporod je poceo kad sam izbacila besamel :D

kad smo prvi put pravili melanzanu parmidjanu, to je trajalo ceo dan. sad, sad je smotam ni ne primetim. doduse, ima ko ce reci da to nije to, al meni je to to. 

lazanje su bolje kad ti treba veca kolicina hrane, jednostavnije ih je spremiti za puno ljudi, nego pastu. 

sve u svemu, kip on kuking :)

 

lazanje bez besamela ko zena bez sisa :dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...