Jump to content
Sign in to follow this  
Host

Bilijar

Recommended Posts

Host

Igrate li bilijara? Kako, gde?Razmisljao sam da mozemo, ako ima dovoljno interesovanja, da uprilicimo jedan forumaski turnir. Al da bude sto pre.

Кристофер Лумумбо

ja bi igrao, ali je glupo posto se pobednik zna unapred. -_- odavno nisam igrao onaj klasican. u poslednje vreme igram bilijar sa keglama i tu sam tata-mata. ako mi odgovara datum svakako cu doci.

nisam ja

otkako igram snooker iskljuchivo, kad vidim bilijarski sto, one kugle, rupetine i drvad deluje mi ko da je samo deci namenjeno :)

Host

Mozemo i snooker, ali je problem sto frejmovi dugo traju. Glupo bi bilo da igramo na 1 dobijeni frejm, a na dva dobijena bi trajalo predugo. Tim pre sto nema rupe sa bar dva stola, a i stapovi u Manili su poceli da pucaju.Mozda nije losa varijanta da se organizuje u nekom dzointu sa klupskom atmosferom, s tim sto bi onda moralo da se igra u ne bas atraktivnom terminu ( u sred nedelje) i na malom stolu. Ideje, predlozi, sugestije ovde... U principu nisam ovde jos dugo, pa mi odgovara sto pre.@kojot: sa zadovoljstvom cu te otresti ko krpu i van turnira. Javi se ako si u Beogradu da se dogovorimo.

Edited by BGhost

nisam ja
bilijar sa keglama
mozzesh da pojasnish ovo, pliz?

Host

Popularna igra ovih dana, u pitanju je bastard bilijara i kuglanja.

nisam ja

klub gde ja igram (u Novom Sadu) je tek otvoren, ima jedan sto (12x6ft), mozze se reci ganc nov (wiraka), pristojan izbor shtapova isto tako slabo upotrebljavanih. atmosfera je klupska/privatna, dakle nije u sklopu fliperane, nema zvuka pikada ili mrskog tajfuna. guzve nema, praktichno radi po pozivu i zakazivanju.za sad. tako da vikend nije problem nikakav. 200 kinti je sat, sto je isto dobra konkurentnost jedinom drugom (kvalitetnom) stolu u gradu gde je tarifa dupla. cuga, takodje, bagatelna.nedostaci su shto sa jedne bocne strane postoji relativno blizak stepenik, no nije nishta jako strashno, i to shto za sad nema grejanja, no lepo vreme dolazi...:)standard-snooker-table-12-x-6_10704585.jpg

Кристофер Лумумбо
Mozemo i snooker, ali je problem sto frejmovi dugo traju. Glupo bi bilo da igramo na 1 dobijeni frejm, a na dva dobijena bi trajalo predugo. Tim pre sto nema rupe sa bar dva stola, a i stapovi u Manili su poceli da pucaju.Mozda nije losa varijanta da se organizuje u nekom dzointu sa klupskom atmosferom, s tim sto bi onda moralo da se igra u ne bas atraktivnom terminu ( u sred nedelje) i na malom stolu. Ideje, predlozi, sugestije ovde... U principu nisam ovde jos dugo, pa mi odgovara sto pre.@kojot: sa zadovoljstvom cu te otresti ko krpu i van turnira. Javi se ako si u Beogradu da se dogovorimo.
javicu se kad dodjem, posto moram da idem dole na nedelju dana. veruj mi, plakaces.@nisam jasto je kao sto za karambole, znaci bez rupa. imas crvenu kuglu, kojom igras, i dve bele. na sredini stola se nalaze kegle (5 komada) i cilj je da te kegle obaras belim kuglama. svako pojedinacno vredi jedan poen, samo srednja 5, a sve odjednom 10. ako crvenom oboris keglu, sve sto si u toj ruci napravio se pise protivniku. ako napravis karambol igras dalje. obozavam da igram taj bilijar. Edited by kojot

The Ghost

Igrao nekad za vreme studiranja, vise visio pored stola, nego za knjigom.Godinama nisam pipnuo stap, ali me svrbe prsti. Posto sam jos na Injury list za forumaski basket, ako bude bilijara, ali samo osmica, mozda devetka, javljajte.Samo da nadjemo neko pristojno mesto sa dobrim stolovima.

Host
sto je kao sto za karambole, znaci bez rupa. imas crvenu kuglu, kojom igras, i dve bele.
Kugle su malo vece i teze od standardnih? Gde igras?@Ghost: obicno igram osmicu. Ranije sam igrao u Manili (kod Takvuda), gde imaju i sto za snuker, ali me sve vise nervira guzva, povremeno ispaljivanje prilikom zakazivanja i skupo pice. Stolovi su najbolji u gradu i dosta su razmaknuti, pa nema sudaranja sa komsijama. Sad sam cesce u Majke Jevrosime (19?), dobri stolovi, bilijarskija atmosfera nego u Manili, jeftinije pice i zakup stolova. Vise volim da igram u Manili, ali mi je pice bitna stavka racuna i stvarno mi se ne ostavlja nekoliko hiljada dinara u nafuranom klubu. Sa druge strane, u MJ ima nekoliko rezidenta dzibera koji mi ponekad razbiju koncentraciju. Kad su oni tamo, produzim do Manile.

Кристофер Лумумбо
Kugle su malo vece i teze od standardnih? Gde igras?@Ghost: obicno igram osmicu. Ranije sam igrao u Manili (kod Takvuda), gde imaju i sto za snuker, ali me sve vise nervira guzva, povremeno ispaljivanje prilikom zakazivanja i skupo pice. Stolovi su najbolji u gradu i dosta su razmaknuti, pa nema sudaranja sa komsijama. Sad sam cesce u Majke Jevrosime (19?), dobri stolovi, bilijarskija atmosfera nego u Manili, jeftinije pice i zakup stolova. Vise volim da igram u Manili, ali mi je pice bitna stavka racuna i stvarno mi se ne ostavlja nekoliko hiljada dinara u nafuranom klubu. Sa druge strane, u MJ ima nekoliko rezidenta dzibera koji mi ponekad razbiju koncentraciju. Kad su oni tamo, produzim do Manile.
igram dole kod mene. sada su ponovo otvorili bilijar klub, pa tamo stalno blejim.da, kugle su vece i teze. treba vise znanja nego za standardni, ali manja preciznost, sto je moja bajveca mana. ocoravio sam zbog kompjutera. Edited by kojot

Dionysos
klub gde ja igram (u Novom Sadu) je tek otvoren, ima jedan sto (12x6ft), mozze se reci ganc nov (wiraka)
gde se nalazi/kako se zove?
200 kinti je sat, sto je isto dobra konkurentnost jedinom drugom (kvalitetnom) stolu u gradu gde je tarifa dupla. cuga, takodje, bagatelna.
Joker? U Jokeru jeste skuplja tarifa (300 standardni, za snooker ne znam, nisam nikad igrao), prednosti su (relativno) jeftina cuga, imaju dva stola za snooker (ako ćete turnir) i 1 simpatičnu konobaricu :wub:

The Ghost

Meni bi odgovaralo u Majke Jevrosime, uostalom, moze bilo gde...ako bude forumaskog bilijara.

Marvin (Paranoid Android)

Napokon i ovo. Eto me za 10 dana, pa da igramo. Voleo bih da se oprobamo i u snukeru, ali jeste nepraktično, pogotovo ako nas je više.E, po kojim pravilima igrate osmicu? Pre nekih 6-7 godina sam se potpuno prešaltovao na 'zvanična' pravila osmice, tako da kad ne uspem da nateram drugare da igraju po njima nego po 'našim' pravilima, užasan mi je smor.Pod 'zvaničnim' pravilima, mislim:-faul se računa sve i da bela prvo udari o martinelu (ovo mi nikad nije bilo jasno kod nas, zašto martinela anulira potencijalni faul?)-na bilo koji faul, protivnik ne stavlja belu na početnu tačku nego ima 'ball in hand', može da je stavi gde god hoće-crna se ubacuje u bilo koju rupu, ali mora se 'najaviti' svaki pokušaj u koju se rupu cilja sa crnom, ako ode u bilo koju drugu rupu gubi se partija-ako se faulira na crnu, ne gubi se partija, protivnik ima ball in hand-ako ja ne pobedim, partija se ne računa8ball.jpgBring it on baby!

nisam ja
gde se nalazi/kako se zove?
iza lutrije, zzuta tenda. tu je diskoteka neka. u podrumu, stavljen gipsani zid i ogradjen jedan veci 'separe'pozovesh Saleta na 063/8420549 i kazzesh da te uputio onaj shto uvek igra sa Dusanom cool.gif
Joker? U Jokeru jeste skuplja tarifa (300 standardni, za snooker ne znam, nisam nikad igrao), prednosti su (relativno) jeftina cuga, imaju dva stola za snooker (ako ćete turnir) i 1 simpatičnu konobaricu :wub:
iskustva za jokerom su mi malo out of date. ranije su funkcionisali kao bilijar sala na sprat, sa po jednim snook stolom na svakom. donji je bio tuga i krsh, gornji sasvim solidan. e ondak se dole otvorila kladionica neka i chuda, a gornji sprat su neki momci uzeli u zakup i picnuli sve maksimalno, nikad nisam video novije sve vezano za snooker nego taj jedini put kad sam igrao tamo, no cena je bila 390. a taj pomenuti sasvim solidni astal je Dobrivoje , vlasnik jokera prebacio u karlovce u hotel dunav. tamo sam ishao par puta zbog cene od 250/sat ali su neozbiljni veoma, skoro godinu dana nisu u stanju bili da zamene jedno sijalichno grlo na osvetljenju stola, a sad su i digli na 300.