Jump to content
IGNORED

Infostan


Musharaf

Recommended Posts

ovo je jedino resenje, ali se plasim da ljudi u srbiji nemaju volje za takvim akcijama. jednostavno, predali su se i samo slusaju naredjenja. mozda bi moglo da se pokusa nekom internet akcijom, pa da se predje na ulice. taman su sada resili da povecaju porez na plate, povecali su akcize na kafu, pivo...kradu kao nenormalni, sto znaci da je idealno vreme za ulicu. ja imam teoriju da ce, posle ovog letargicnog perioda, situacija u srbiji eksplodirati. pocece ljudi da otimaju i da bojkotuju institucije.
'Oce, Q..tzPa jbt, popizdeo sam, gledao sam kako je poskupljenje gasa za 50%!!!! izazvalo manje galame nego prava manjina kao sto su homoseksualci.Jos ce da me proglase za homofoba (ili obrnuto :lol: - neka analiza mi ne gine, koliko sada ce da pocu da me cerece), a akcija, i to prava - ispred nosa. Zainteresovani svi kazem. Bez obzira na politicke simpatije.I da se ne nadje niko da povede.Gde je sada bilo koja partija????NVO???
Link to comment
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    30

  • woodooinstalater

    15

  • Аврам Гојић

    11

  • Friend

    10

Nece oni nista reci pre nego sto prevrnu i poslednji madrac sirotinje. Stoka. Bojkot bre, ne placajte ovo, alo ljudi! Ovo bi oborilo vladu u bilo kojoj zemlji osim nase...

Link to comment
pa ne plene stvari, prvo sledi izvršenje na bankovnom računu dužnika. neće baš da zapte belu tehniku i prodaju na buvljaku...ali da su dripci, dripci su neopevani...
To baš nije tako... Bar koliko sam ja upućen... Prvo moraju da dobiju platni nalog, pa kada on bude bio izvršan da pokušaju da prinudno naplate preko računa fizičkog lica. Uzgred budi rečeno u mojoj zgradi ove opomene sa predlogom o izvršenju ubacuju u sandučiće, što bi značilo da nema potvrde da je dužnik primio bilo šta.Ni sa plenidbom stvar nije tako jednostavna. Ne verujem da se može dogoditi situacija sa prethodne fotografije. Ne obijaju se vrata zbog prinudne naplate. Postoji procedura prinudne naplate, a pogotovu kada su fizička lica (domaćinstva u pitanju). Ja sam davno, pre 15-tak godina čitao takvo uputstvo u nekom Privrednom Pregledu (ne mogu sad da nađem nešto slično na internetu) i koliko se sećam u ovoj situaciji bi neko zbog nekog duga mogao da zapleni samo tehničke apatate, a da to nisu bojler, frižider, veš mašina, i šporet i naravno od stvari da ostavi krevete i ormane... Ostalo može da nosi pod uslovom da su to stvari dužnika ili osobe koji je član porodičnog domaćinstva dužnika... Znači može da se spori vlasništvo nad pokretnom imovinom, pogotovu u domaćinstvima gde živi puno članova, ili u slučajevima kada ste podstanar, gde se ne može vama pleniti imovina, ako je dužnik gazda stana. Uostalom milicija izbegava da izlazi na ovakve plenidbe, a bez milicije niko ne može da uđe, a kamoli obije stan radi prinudne naplate. Problem je takođe što je sam postupak plenidbe najčešće skuplji od stvari koje se u domaćinstvima neplatiša mogu zapleniti. Obaška skladištenje i sporenje vlasništva. Međutim može se dogoditi, da gosn Đilas u saradnji sa Infostanom, Sudom i Policijom odredi 10-tak pokaznih domacinstava i sa TV ekipom krene u plenidbu, a isto pokaže u II Dnevniku kako bi moša bila uverljivija, a gradska kasa se nekako napunila. Bilo je pre par godina na TVu kada je ekipa u nekom gradu u Srbiji skidala radijatore iz stana penzionerima koji nisu plaćali grejanje. Sećam se neke babe sa ćebetom koja greje prste na sveću...Uzgred videh gore u Mušarafovom prilogu da i TV pretplata zastareva posle godinu dana... ;)
Link to comment
jok. mislim da ce prvo drzava bankrotirati. tj vec jeste, samo treba da smisle kako da kazu.
to je jasno cim oni svakog dana izmisljaju nove namete, ali ostace automobili, namestaj i ostale stvari za otimanje. ja se domah vatam za onaj audi u kome se voze zvanicnici.
Nece oni nista reci pre nego sto prevrnu i poslednji madrac sirotinje. Stoka. Bojkot bre, ne placajte ovo, alo ljudi! Ovo bi oborilo vladu u bilo kojoj zemlji osim nase...
zamisljam scenu, guzva na salterima, svi uredno placaju ovaj zaostali infostan, dok vasudeva urla na penzose u redu dok ga privode u maricu:" bojkot bre, ne placajte ovo, alo ljudi, bojkot bre stoko jedna!!!ne mogu da prestanem da se smejem Edited by kojot
Link to comment
to je jasno cim oni svakog dana izmisljaju nove namete, ali ostace automobili, namestaj i ostale stvari za otimanje. ja se domah vatam za onaj audi u kome se voze zvanicnici.
uzgred, sad kad je pochela da me muchi radoznalost, kako izgleda kad drzava bankrotira?sad mi je takoreci 1 ideal da ona rikne pre mene :P
Link to comment
uzgred, sad kad je pochela da me muchi radoznalost, kako izgleda kad drzava bankrotira?sad mi je takoreci 1 ideal da ona rikne pre mene :P
Ako MMF ne da one milijarde, mi smo bankrotirali na veliko... A ti pošto si na bužetu ćeš prva da osetiš taj bankrot... Prestaje se sa isplatom budžetskih korisnika, prestaje se sa servisiranjem spoljnog duga i tako to... Znam da nije moguće, ali bii bilo cool da dođu, recimo, Nemci i zaplene zgradu vlade, a MMF Narodnu Banku Srbije, zbog, jeli, neplaćanja dugova... Plenidba imovine...
Link to comment

nesto me stra' da se uzalud nadas zadovoljenju svoje radoznalosti. drzavce nam je mnogo mladje od tebe. a tek od meneee.osim toga, oni uvek mogu da naprave novu, i stariju i srednjiju drzavu, i kakva im treba. a mi nismo gliste da se regenerisemo iz clanaka.pozedit: huh, umetnu se radisa. a vidi se, zna covek kako ce da prodju budzetlijKe:(

Edited by le petit nicolas
Link to comment
uzgred, sad kad je pochela da me muchi radoznalost, kako izgleda kad drzava bankrotira?sad mi je takoreci 1 ideal da ona rikne pre mene :P
Da pokusam da ti objasnim, ukratko, nadam se da neces zameriti na primeru, ali bolji jednostavno ne postoji:da bi zamislila kako drzava bankrotira najbolje je da zamislis duboku rupu punu fekalija u kojoj stoji covek kome su fekalije do brade, tako, koji cm gore ili dole... E, taj covek je drzava koja je bankrotirala.Samo, taj covek u toj rupi stoji ne necijim ramenima.Pogodi cijim.
Link to comment
zamisljam scenu, guzva na salterima, svi uredno placaju ovaj zaostali infostan, dok vasudeva urla na penzose u redu dok ga privode u maricu:" bojkot bre, ne placajte ovo, alo ljudi, bojkot bre stoko jedna!!!ne mogu da prestanem da se smejem
A Kastor iz reda dobacuje: ma sve je to zavera! Bush!!! :P
Link to comment
zamisljam scenu, guzva na salterima, svi uredno placaju ovaj zaostali infostan, dok vasudeva urla na penzose u redu dok ga privode u maricu:" bojkot bre, ne placajte ovo, alo ljudi, bojkot bre stoko jedna!!!
:lol:
Link to comment

Evo gotovo....Rezultat:Infostan: 54 replike i 806 gledanja.Homofobija u Srbalja: 901 replika i 22,768 gledanjaAl' smo im pokazali...Doduse, ne vredi siriti temu: u jednoj je analogija mracan sokak u kome te neko presretne sa bezbol palicom i krene da te pljacka... Ime i prezime poznati od ranije organima gonjenja: Infostan.U drugom, jbg... Bar se pokazalo da smo moderni i da smo za svetske vrednosti. A i ne kosta nista.

Link to comment
To baš nije tako... Bar koliko sam ja upućen... Prvo moraju da dobiju platni nalog, pa kada on bude bio izvršan da pokušaju da prinudno naplate preko računa fizičkog lica. Uzgred budi rečeno u mojoj zgradi ove opomene sa predlogom o izvršenju ubacuju u sandučiće, što bi značilo da nema potvrde da je dužnik primio bilo šta.Ni sa plenidbom stvar nije tako jednostavna. Ne verujem da se može dogoditi situacija sa prethodne fotografije. Ne obijaju se vrata zbog prinudne naplate. Postoji procedura prinudne naplate, a pogotovu kada su fizička lica (domaćinstva u pitanju). Ja sam davno, pre 15-tak godina čitao takvo uputstvo u nekom Privrednom Pregledu (ne mogu sad da nađem nešto slično na internetu) i koliko se sećam u ovoj situaciji bi neko zbog nekog duga mogao da zapleni samo tehničke apatate, a da to nisu bojler, frižider, veš mašina, i šporet i naravno od stvari da ostavi krevete i ormane... Ostalo može da nosi pod uslovom da su to stvari dužnika ili osobe koji je član porodičnog domaćinstva dužnika... Znači može da se spori vlasništvo nad pokretnom imovinom, pogotovu u domaćinstvima gde živi puno članova, ili u slučajevima kada ste podstanar, gde se ne može vama pleniti imovina, ako je dužnik gazda stana. Uostalom milicija izbegava da izlazi na ovakve plenidbe, a bez milicije niko ne može da uđe, a kamoli obije stan radi prinudne naplate. Problem je takođe što je sam postupak plenidbe najčešće skuplji od stvari koje se u domaćinstvima neplatiša mogu zapleniti. Obaška skladištenje i sporenje vlasništva. Međutim može se dogoditi, da gosn Đilas u saradnji sa Infostanom, Sudom i Policijom odredi 10-tak pokaznih domacinstava i sa TV ekipom krene u plenidbu, a isto pokaže u II Dnevniku kako bi moša bila uverljivija, a gradska kasa se nekako napunila. Bilo je pre par godina na TVu kada je ekipa u nekom gradu u Srbiji skidala radijatore iz stana penzionerima koji nisu plaćali grejanje. Sećam se neke babe sa ćebetom koja greje prste na sveću...Uzgred videh gore u Mušarafovom prilogu da i TV pretplata zastareva posle godinu dana... ;)
Imam jedno pitanje za tebe, a i za ostale koji se razumeju u pravnu problematiku: šta se dešava kada na naplatu stižu računi koji se vode na preminulog člana porodice, pa i sam stan se, još uvek, vodi na njega? To me zanima i to sa dva aspekta: 1. Da li sa stanom i nasleđujem dugove? Da li me čitav postupak koji sada pokreće Đilas and Co. uopšte ugrožava, s obizorom da nije pokrenut protiv mene, već protiv preminulog člana porodice?Unapred zahvaljujem na odgovorima.
Link to comment
koji si ti homofob pa ima vise pedera od neurednih platisa infostana. ovo je malo da se narod zabavlja dok siptari i mmf ponizavaju tadicevce.
Mozda si u pravu.Em zabava, em kapne neka parica...
Link to comment
Imam jedno pitanje za tebe, a i za ostale koji se razumeju u pravnu problematiku: šta se dešava kada na naplatu stižu računi koji se vode na preminulog člana porodice, pa i sam stan se, još uvek, vodi na njega? To me zanima i to sa dva aspekta: 1. Da li sa stanom i nasleđujem dugove? Da li me čitav postupak koji sada pokreće Đilas and Co. uopšte ugrožava, s obizorom da nije pokrenut protiv mene, već protiv preminulog člana porodice?Unapred zahvaljujem na odgovorima.
Ja sam laik, ali pretpostavljam da u Zakonu o obligacionim odnosima, pod recimo: zastarivanje, trebao bi da imaš taj slučaj. Izguglaj pa pregledaj...Meni nekako dođe normalno, da dug umire sa dužnikom, međutim ako u ostavinskom postupku prihvataš u nasleđe kuću, stan ili zemlju, sasvim je normalno da prihvataš i npr. izmirivanje neplaćenih poreza i računa koji nisu zastareli.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...