Jump to content
IGNORED

Parfemi


msmodesty

Recommended Posts

sad uzela Cristalle Chanel-ov, mada mi je bio mnogo bolji i jaci Allure post-213-1192784639_thumb.jpg. al kao da promenim.a nije los ni ovaj Angel ou Demon, Givenchy-ev, mislim da cu njega sledeceg pazariti.

Link to comment

nisam baš viđala Jazz po parfumerijama.bija je jednom davno i izvrstan muški parfem, čini mi se krizijin: spazio, lagan, osvježavajuć, vrlo blizu uniseks mirisu, samo ga ne njuškam već godinama. inače, zar nije malo neobična ta navika pafremske industrije da neke parfeme trajno povlače, unatoč interesu? ja još plačem za onim trussardijevim light.

Edited by Nicol
Link to comment
si iskrena ili se poklonu ne gleda u zube? ucinilo mi se da imamo isti ukus (rece da ti se dopada un jardain.... sto je zaista retkost) a treba mi zimski miris.....pa da znam da li da ti verujem oko ovoga?
Iskreno mi se sviđa, iako me na prvu loptu odbijaju malo jači mirisi. Ovaj je upadljiv samo kad se tek stavi, ubrzo po razvijanju prave note postaje vrlo privlačan, i BAš je za jesen/zimu, asocira me na tople, mekane rolke i komfor. Kinda romantic wink.gifProbaj neki tester, šta znam, naprskaj pa vidi u toku dana kako ti se ponaša na koži. Inače, Bašta na Nilu mi je :thumb: , sličan je i Nature. Edited by Valkyrie
Link to comment

Za vecinu modnih kuca, opstanak na trzistu ne zavisi od garderobe koja je relativno nedostupna siroj populaciji, vec od prodaje acessories, gde parfemi figuriraju kao najveci izvor profita. Nazalost, vecina brendova samo autsorsuje proizvodnju istih generickim labovima - zbog toga vecina contemporary parfema slicno mirise, relativno je losijeg kvaliteta, i nesto nize cene.The safest bet u tom smislu, bar kada je u pitanju masovna produkcija su francuski giganti sa ipak nesto duzom i ozbiljnijom tradicijom - Chanel, Dior, YSL i pre svega Guerlain.

Link to comment

Ako ikad budem "gola i bosa" zasigurno cu biti namirisana jer... bez hleba mogu ali bez parfema...! Uvek imam jedan "glavni" i jos po koji, ako je neko bio darezljiv! :rolleyes: Najbitnije mi je da ne izvetri pre nego sto napustim zgradu! Volim kada ljude parfem "podseca na mene" i zato ne volim da ih menjam cesto, mada je svaki dosadio kad-tad! :( Period od kraja osnovne skole pa do drugog, treceg gimnazije obelezio je i ostao u diiiivnom secanju :wub:post-407-1193500300_thumb.jpgVeoma uspesno ga je, nakon toga zamenio (sa najvise mandata prim.prev.): post-407-1193500339_thumb.jpgA danas :heart: zasluzan cak i za neodoljivi nick :blush:post-407-1193500362_thumb.jpgEh da, a prva rezerva trenutno mu je rodjendanski poklon: post-407-1193500412_thumb.jpg

Edited by Irresistible
Link to comment

Letnji: Cacharel Amor Amor Eau Fraiche Eau De Toilette Spray amor_amor.jpg Folies de Saisons orange - Yves Rocher6911.jpg Cartier Declaration Eau de Toilette Spray (da, znam da je muški, ali se meni mnoooooog dopada)cartier-declaration-edt-spray-50ml.jpgBath & Body Works Body Splash Cool Citrus Basil pBBW1-2409949dt.jpgZimski: Amor Amor by Cacharel for Womenamor%20amor.jpgHugo Boss Pure PurpleHugo-PurePurple-w-041-1926_b.jpgDolce & Gabbana Eau De Toilette Spray Red140382.jpgAmbush perfume by Dana (Prelep je i teško ga je naći, pa ga koristim jako retko. :( FRAGRANCE NOTES - lavender, jasmine, oakmoss, sandalwood and patchouli. Accompanied by fruity notes of fresh citrus, melons, peaches and plums)AMBUSH_W.JPGVanilla Fields By Coty (i ovaj je teško naći... Kmek.)pr-Bath_Body-Coty_Vanilla_Fields_Body_Talc-resized200.gifA već neko vreme planiram da si kupim Euphoria by Calvin Klein:Women_CK_Euphoria.gif

Link to comment

Ah, Oliva, da znas! Crystaline je skoro pa savrsen! Eno ga na polici mojoj, ostalo jos par kapi... Nego, nezgoda, ja nemam taj prohtev da me neko pamti po specificnom mirisu :huh: (tj mirisnoj noti parfema), vec... Nekako, da me odredjeni parfem vezuje za odredjeni period, godinu, dogadjaj, osobe (mene podseca na njih, a ne obrnuto) i nikad ne kupujem dva puta isti parfem! Ja po Heraklitu, strogo: u istoj reci se ne mozes dva puta okupati... ni istim parfemom dve godine mirisati :(. Zato je sada na red dosao ULTRA dekakdentni Truth... A istina je, valjda uvek ultradekadentna? 32457732.JPGP.S. Kad kazem "dekadentno" mislim... pa, skoro bukvalno... Miris cveca (jorgovan?) u fazi blagog (??) usahnuca... :rolleyes:

Link to comment
Nekako, da me odredjeni parfem vezuje za odredjeni period, godinu, dogadjaj, osobe (mene podseca na njih, a ne obrnuto) i nikad ne kupujem dva puta isti parfem! Ja po Heraklitu, strogo: u istoj reci se ne mozes dva puta okupati... ni istim parfemom dve godine mirisati :( .
da, preciznost i brzina kojojm određeni mirisi evociraju uspomene su nevjerojatni. inače, meni najteže padne kad mi se parfem na nekoj osobi svidi, a onda na mojoj koži miriše sasvim drugačije. e sad, miriše li svaka koža u kombinaciji s istim parefemom drugačije ili se miris ipak nalazi u nosu njuškača, ne znam...
Link to comment
Letnji: Cacharel Amor Amor Eau Fraiche Eau De Toilette Spray amor_amor.jpg Folies de Saisons orange - Yves Rocher6911.jpg Cartier Declaration Eau de Toilette Spray (da, znam da je muški, ali se meni mnoooooog dopada)cartier-declaration-edt-spray-50ml.jpgBath & Body Works Body Splash Cool Citrus Basil pBBW1-2409949dt.jpgZimski: Amor Amor by Cacharel for Womenamor%20amor.jpgHugo Boss Pure PurpleHugo-PurePurple-w-041-1926_b.jpgDolce & Gabbana Eau De Toilette Spray Red140382.jpgAmbush perfume by Dana (Prelep je i teško ga je naći, pa ga koristim jako retko. :( FRAGRANCE NOTES - lavender, jasmine, oakmoss, sandalwood and patchouli. Accompanied by fruity notes of fresh citrus, melons, peaches and plums)AMBUSH_W.JPGVanilla Fields By Coty (i ovaj je teško naći... Kmek.)pr-Bath_Body-Coty_Vanilla_Fields_Body_Talc-resized200.gifA već neko vreme planiram da si kupim Euphoria by Calvin Klein:Women_CK_Euphoria.gif
"Сплачине!!!"
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...