Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

Meni su pre pet godina savetovali da sam pronađem i uhvatim psa koji me je ujeo pošto oni, citiram "sigurno neće uspeti"
:o(mada opet, to spada u isti model delovanja, i kad prijavish ambroziju, zamole te da je sam ischupash i spalish...)
Link to comment
Pa nije ovo prvi ovakav slucaj.Svaki put kad sam cuo ili procitao u novinama da je neko ujeden,uobicajena je praksa(na zalost)da sam trazi i uhvati psa koji ga je ujeo.Van pameti,ali tako je vec godinama.Cuo sam da je u nekim gradovima sinterska sluzba ukinuta(Kula)zbog velikog uticaja drustva za zastitu zivotinja,al ko zna dal je to istina.Inace potpuno razumem ljude koji truju pse lutalice,ne odobravam,ali ih potpuno razumem.
ja ne razumem. možda bi i mene valjalo otrovati jer neki muževi mlate žene.
Link to comment
Pa nije ovo prvi ovakav slucaj.Svaki put kad sam cuo ili procitao u novinama da je neko ujeden,uobicajena je praksa(na zalost)da sam trazi i uhvati psa koji ga je ujeo.Van pameti,ali tako je vec godinama.Cuo sam da je u nekim gradovima sinterska sluzba ukinuta(Kula)zbog velikog uticaja drustva za zastitu zivotinja,al ko zna dal je to istina.Inace potpuno razumem ljude koji truju pse lutalice,ne odobravam,ali ih potpuno razumem.
Primecujem da mnogi ljudi u Srbiji veruju da su Brizit Bardo, ORKA i drugi krivi za porast broja lutalica na ulicama, a ne sluzbe kojima je posao da se bave tim problemom. To je samo deo opsteg pada IQ-a u ovoj zemlji koji razgovor o nekim temama cini nemogucim.A ovo o razumevanju ljudi koji bacaju kreozan na travnjake na kojima se igraju mala deca...pa evo, ja, na primer, razumem pedofile. Ne odobravam, ali razumem. Treba sagledavati siru sliku, ne valja lomiti na panju...
Link to comment
Primecujem da mnogi ljudi u Srbiji veruju da su Brizit Bardo, ORKA i drugi krivi za porast broja lutalica na ulicama, a ne sluzbe kojima je posao da se bave tim problemom. To je samo deo opsteg pada IQ-a u ovoj zemlji koji razgovor o nekim temama cini nemogucim.
Pre dva dana me napao jedan pas iz čopora lutalica.Da službe ne rade, koliko sam razumeo, ne rade jer ne smeju da love, a nemaju keša za gradnju azila.Ako orka zastupa prava tog psa da ostane na ulici i kidiše na sve redom, oni onda dolivaju ulje na vatru, i ne vidim kako to nisu krivi za čopore pasa i opasnost za građane.Ako im je stalo do pasa, pa nek ih usvoje ili sami podižu prihvatilišta. I ljudi bezbedni i psi sklonjeni sa ulice...
Link to comment

pa naravno da orka nema veze sa tim, nije posao orke sinterajza copore pasa i opasnost po gradjane krivi su opet (pojedini) gradjaninemanje svesti i savesti o tome sta znaci briga o zivotinji dovodi do toga da se pas nakon uredne kupovine/nabavke, stagod, posle par meseci, kada postane totalno jasno da je to jedna ogromna obaveza koja zahteva novac i vreme, izbaci na ulicu. Ne moze sinteraj da pokupi onoliko pasa koliko ih postane beskucnika u datom periodu. Kako napraviti mehanizam koji ovome moze stati na kraj, kada se problem konstantno obnavlja. Nije resenje azil povrsine Pazove, nego sasecanje problema u korenu.Radi se o edukaciji, a to jeste posao orke, o savetodavnoj funkciji izmedju ostalog. O podizanju svesti. I o porezima, sto da ne, ovde je jedino pokazalo da napad na dzep postize uspehe. Spreciti da isfrustriran, neodgovoran i neobavesten vlasnik uopste i dodje u posed psa kojeg ce blagovremeno da sutne na ulicu. I da odgovara ukoliko postigne navedeno.S druge strane tu je narod koji nema i ne zeli da ima strpljenja dok se nadje resenje jer ne moze iz tacke a u tacku b jer ga na medjustanici ceka lokalni copor. I tada stvar uzima u svoje ruke. i tada po pravilu orka ima vise posla i tada po pravilu svi sticu dojam da su ljudi u ovom problemu sekundarni. Zapravo se radi o klasicnom problemu u komunikaciji, deluje da je on uzrocnik mnogih nedaca u svim zivotnim aspektima. A na njegovom kraju uvek stoji covek, a ne zivotinja.

Edited by Afterburner
Link to comment

Pisem iz daleke afrike.Imama pet maltezera.Nemam predlog al cu malo da trabunjam - ovde svaka kuca ima jednog ili vise kucica a na ulici nema ni jednog jedinog psa lutalice. E da, i ne placa se nikakav porez.

Link to comment

Bitno je odakle pise iz razloga njegove informisanosti o problemu ovde. Jer rec je o problemu ovde, o mentalitetu i organizaciji ovde, zar ne?Odlicno, imas pse, reci kako je tamo resen problem ako je uopste i postojao?jasno je da ovde pomen poreza garantuje opareno skakanje, cak i kada je pomenut na margini u nedostatku drugih konstruktivnih predloga, a naveden je na tamo nekom trecem mestu jer ovde jedino udaranje po novcaniku zavodi neke mere. Sta mislis da to ljudi vole? Sto bih ja placala porez kad znam da nisam nesavesna u pogledu zivotinja? Samo se pitam i bojim se da bi on resio problem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...