Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

Isto bih uradila i sa machkama. O njima niko ne brine jer nikoga ne ujedaju ali se pate bolesne i gladnesa sve svojim mladuncima , kao i ovi psi..
Pa vise maltene i nema macaka po Beogradu, valjda su psi definitivno osvojili teritoriju :ph34r:
Link to comment
Pa vise maltene i nema macaka po Beogradu, valjda su psi definitivno osvojili teritoriju :ph34r:
Eh,ima ih kolko ocesh, al ne bash ispred Skupshtine.Kad sam u Beogradu ( a nisam bash ni tako retko) stanujemu nekom iznajmljenom apartamanu na kraju Balkanske.To nazivaju tamo vojnim zgradama. Stanuju tu neki penzionisanigenerali i admirali. I onda ja sa njima vodim bitke na Neretvi jer jahranim te macke i machice ,oni mi yebu sve po spisku , a opet imai nekih bakica ( valjda njihove supruge)koje se takodje staraju o mackama.Najblesavije u ovoj prichi su ti bivshi ratnici koji se sa mnom raspravljaju a uvek su odeveni u pantalone sa tri strafte ( jedni zlatne drugi crvene),neke pofucane tenis patike na nogama i kineske dukserice.Scene kao iz ranih italijanskih filmova.(Kradljivci bicikla,Cudo u Milanu)Ali sam ja u Zajecaru takodje cesto i tamo vidim svu nesrecu i tugumalih macica. Niko ih nece, macke se mace skoro pa na ulici,nemaovih bakica iz Balkanske da vode barem malo racuna o njima.
Link to comment
Sta znam, ja ih na ulici nesto i ne vidjam, po parkovima tu i tamo.Macke su po prirodi diskretnije -_- Ali ova komsijska menazerija ti je priceless :D
Idem za dve nedelje opet tamo, sada cu poneti i foto aparat i moram to diskretno da usnimim.Narocito te strafte na pantalonama.A u pravu si za macke i jako si se lepo izrazila sa ovom "diskrecijom". Ostace one meni vecita misterija. Nekako su nedokucive i savrsheno dobro znaju kada sta i kako treba.Cak i kada se mace rade to diskretno. Zavuku se u orman sabelom ,vezenom posteljinom ;)
Link to comment

postoji li neka sluzba u beogradu kojoj se mogu prijaviti ponosni vlasnici pit bul terijera, koji ga lagano pustaju da trckara po kraju, zajedno sa ostalim nevinim lutalicama i zalutalom sitnom decom?ako pitanje nije za ovaj topik premestite ga negde.

Link to comment
U Bukurestu su psi lutalice ogroman problem. Ima ih na stotine. U delu grada gde je hotel u kom boravim, ima nekoliko copora pasa. Vdjao sam pse sa nekim zutim trakicama na usima, sto je valjda znak da su sterilisani ili sta. I tamo se udruzenja za zastitu zivotinja borila za njihova prava, te su se izborili za pravo na sterilizaciju umesto odstrela. I tako im se broj ne smanjuje. Interesantno je da niko ne pominje pravo ljudi da ne budu napadani od strane napustenih pasa. Predlazem akciju obrazovanja (da ne kazem dresure, mozda je to cin fizickog nasilja) pasa lutalica. Da im se objasne prava ljudi, pa da se napise neka vrsta uputstva za obrazovanje pasa, pa da o trosku poreznika uvedemo profesionalne obrazovaoce (edukatore) pasa lutalica.Garant ce problem biti resen. A sta su izujedana deca i ostali naspram tako velikog cilja da jedini u svetu imamo obrazovane pse, koji ne ujedaju, vec te ljubazno zamole da se sklonis.
highlander2d.jpg
Link to comment
postoji li neka sluzba u beogradu kojoj se mogu prijaviti ponosni vlasnici pit bul terijera, koji ga lagano pustaju da trckara po kraju, zajedno sa ostalim nevinim lutalicama i zalutalom sitnom decom?ako pitanje nije za ovaj topik premestite ga negde.
Ta sluzba je policija.I ne samo u Beogradu nego diljem sveta.
Link to comment
U Bukurestu su psi lutalice ogroman problem. Ima ih na stotine. U delu grada gde je hotel u kom boravim, ima nekoliko copora pasa. Vdjao sam pse sa nekim zutim trakicama na usima, sto je valjda znak da su sterilisani ili sta. I tamo se udruzenja za zastitu zivotinja borila za njihova prava, te su se izborili za pravo na sterilizaciju umesto odstrela. I tako im se broj ne smanjuje. Interesantno je da niko ne pominje pravo ljudi da ne budu napadani od strane napustenih pasa. Predlazem akciju obrazovanja (da ne kazem dresure, mozda je to cin fizickog nasilja) pasa lutalica. Da im se objasne prava ljudi, pa da se napise neka vrsta uputstva za obrazovanje pasa, pa da o trosku poreznika uvedemo profesionalne obrazovaoce (edukatore) pasa lutalica.Garant ce problem biti resen. A sta su izujedana deca i ostali naspram tako velikog cilja da jedini u svetu imamo obrazovane pse, koji ne ujedaju, vec te ljubazno zamole da se sklonis.
Imas li ti ideju koliki je prosecni zivotni vek psa lutalice?Sto se edukacije tice, mogli bismo da krenemo od edukacije ljudi, u cilju zaustavljanja svakodnevnog uriniranja, pljuvanja po ulicama, bacanja smeca i pravljenja mini deponija na svakom cosku. O podmetanju otrova u parkove i gadjanju pasa vazdusnim puskama, koji, uzgred budi receno, imaju veci izgled da naude deci, iza koje se svi pobornici odstrela poput tebe, licemerno kriju, da ne pricam.
Link to comment

kada bih mogao da biram koja da budem zivotinja onda bih svakako bio upravo pas lutalica jer su o psima lutalicama napisane mnoge pesme kao ona recimo: uuuuuuuuuuuu da mi je biti morski pas od yu grupe ili recimo ona stvar od zlate petkovic - kad me majka rodila tri zelje je imala, da postanem lepotica, da ne budem varalica, ni devojka lutalica, lepotica postala sam, sve do jednog varala sam, lutalica jesam bila i sve sam ih ostavila

Link to comment

scusi, al si ovom nakardnim i neprimerenim pokušajem poetizovanja nečeg što u sebi nema ni trunke poetike, srozao problem na suštu sprdačinu. korenografija postojanja pasa lutalica je pre svega ljudska nebriga, neodgovornost, ekskluzivno pravo na nehuman odnos i aroganciju. bestijalnost nije i nikad neće biti ekskluzivno pravo životinja. dapače.stisni petlju pa budi pas lutalica makar 1 dan, oseti tu divotu života progonjenog gonioca. željno očekujem rezultate dotične transformacije....

Link to comment

Poklanjam ženku Akita inu. Stara je 9 godina.. Jako je lepa, ali nažalost zbog nemogućnosti držanja moram da je udomim. Psa sam našla na ulici. Ispostvailo se da veterinar, kod kog sam otišla sa njom, zna prvobitnog "vlasnika" koji navodno nije mogao više da je drži, pa ju je poklonio. Imamo njen pedigre. Prilično je draga i jako mi je žao što moram da je udomljavam, ali već imam mužjaka Akite.

Link to comment
  • 1 month later...

izlazim malopre iz busa i idem ka gajbi, kad me neki matori cima da ga otpratim do zgrade zato sto ga stalno napadaju kucici. kaze, stoji 20 minuta na stanici i ne sme da krene. mukica, ima metar pedeset, veci kucici od njega. a pre neki dan nas petrica idemo, i dva dzukca krenu da reze i laju...ne jebu zivu sliu

Link to comment

prvo me prije deset dana ugrizao tetcin pekinezer, a danas je isto pokusao lutajuci pas nepoznate rase. vozim ja biciklo kraj save, gledam svoja posla, kad kod 45. bloka jedan pseci olosh se zaletio k meni i pokusao da me ujede, ali se isprijechila patika koja je, ispostavilo se, bila pretvrd orah za njega. nakon toga sam ga sutnuo, te je odluchio da se povuche. psi su pichke.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...