Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

kod nas azili ne vrede skoro nista, jer psi tamo ulaze, a jako retko tj nikad ne izlaze. napolju ljudi u azilima kupuju pse, a ovde kod nas niko ih nece ni za dzabe. jedini nacin da se smanji broj pasa na ulici je spreciti da dolaze novi, tako sto ce se svi sterilisati, a agresivni eutanazirati, a zatim uvesti propise da svaki vlasnik ima obavezu da se javlja, ili registrovanom odgajivacu od kog je kupio psa, ili vec nekoj instituciji, i da se uvek tacno zna gde je pas, i kako se sa njim postupa. takodje bih nekako (ako je to moguce) zabranio ljudima da uzimaju ljubimce na poklon (onda kada sami insistiraju da im neko pokloni), jer vecina takvih dokazano cim nece da plate cenu za njih, kasnije nece da plate ni negu ako dodje do nekih problema zdravstvenih, pa cim se razbole lete na ulicu (tu mislim pre svega na rasne pse). i ne znam, verovatno bi mozda bilo dobro i da ne moze svako da bude odgajivac i da pari pse kad mu se digne.. sta znam, ako su mogli da zabrane da valjaju svinje i pilice na pijaci, osim onima koji ispunjavaju odredjene uslove, mogu valjda i ovo nekako da srede, npr da se dignu takse neke za legla kucica. jebes ga, danas kao nikad pre raznim budalama pada na pamet da pare svoje pse, a pojma nemaju posle ni gde ce, ni sta ce sa stencima. posebna prica su kriminalne organizacije koje se predstavljaju kao kinoloski savezi, vode ih najgori olos i sverceri, oni koji gepekovanjem i nenormalnim stancovanjem samo donose jos vise potencijalnih lutalica u zemlju. o falsifikovanju papira, namestanju rezultata na izlozbama da i ne pricam. to je zatvoren krug.

Link to comment
  • 3 months later...
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

mene je juce jedan car pratio od delta city-ja do 12. bloka. bilo je napeto kod merkatora, posto je uleteo na teritoriju onom braon glavatom. nadam se da je posle uspeo da se vrati kuci.

Link to comment
  • 4 months later...

definitivno carevi. danas jedan stoji na pesackoj stazi i gleda u ljude koji cekaju semafor. onda se prebaci zeleno, i vidim iz maze izlece jos jedan i prelazi ulicu. znaci njih dvojica, jedan ceka drugara, a drugar ceka na semaforu da predje ulicu. :lol::wub:

Link to comment

Carevi definitivno! Ima ovde kod mene jedan ogromni crni pas, mislim da ima 30+ kila. Popne se na zadnje noge i nasloni se na ulazna vrata 1 zgrade i sopstvenom težinom ih otvori, a za to vreme njegov omanji drugar (ili drugarica) uđe u zgradu. Spavaju na otiraču stana u prizemlju i niko ih ne dira.

Link to comment
  • 6 years later...

 

Quote

 

Nišlija besplatno daje livadu za gradnju azila za pse – na potezu je Grad Niš

 

Nišlija Aleksandar Mirčić ponudio je jutros javno Gradu Nišu livadu na kojoj bi mogao da se izgradi azil za pse lutalice. On je rekao da će besplatno dati svoju parcelu koja je 700 metara od glavnog puta kroz niško selo Mramor gde bi psi mogli da se udome. Aleksandar je to saopštio u jutarnjem programu Niške televizije gde je ostavio i broj telefona da bi mu se neko od nadležnih javio kako bi se ovaj višedecenijski problem rešio.

 

To je deo Niša koji je nenaseljen, a na 600 do 700 metara je nekadašnja fabrika „Delta matik“ odakle može da se dovede struja i voda. Ja mnogo volim pse i iz tog razloga mi je stalo da se udome na pravi način. Ovako često čujemo da su otrovani, nehumano uklanjani… Tamo niko ne može da se žali na buku jer je ceo taj predeo nenaseljen, nema puta, ali može da se nabaca neki pokrivač na kolovoz – objašnjava Aleksandar za naš portal.

On kaže da na toj livadi ne planira ništa da gradi ili sadi, a veliki gradski problem bi se rešio na duže staze. On takođe poziva i Društva za zaštitu životinja da se uključe u aovu dobronamernu i humanu akciju.

 

 

Tesko da ce biti ista od ovoga, al vredi zabeleziti bar dobru volju.

Edited by Nesh
Link to comment
8 minutes ago, Yoyogi said:

11 strana topika o psima lutalicama, u Japanu ne postoji jedno jedino kuče koje je na lutanju. Ni u Australiji.

To je higijenska stvar.

Državna stvar.

 

pa kad su na jelovniku

Link to comment
  • 2 years later...

Okolozgradni džukci dobri kao hleb. Sve znaju ko živi u zgradama. Nekad kad se sama vraćam kasno kući,  nađe se neki džentlmen- ker koji me prati sve do ulaza.  U zgradama ima puno dece, mladih roditelja, a ima i dobrih veterinara koji sve to lepo povezuju i edukuju, i nekako zaista sve fino.

Juče sam ponela šunku kojoj je istekao rok pre dan- dva, međutim nigde nijednog psa u tom momentu.

Krenem ka prodavnici, kad tamo- jedan star, prastar pas, jedva se kreće. Izvadim pakovanje, dam mu znak, on polako prema meni, prosto se iznenadio kad je video šta je u pitanju. Sve smazao.:heart:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...