Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

Pre dva dana me napao jedan pas iz čopora lutalica.Da službe ne rade, koliko sam razumeo, ne rade jer ne smeju da love, a nemaju keša za gradnju azila.Ako orka zastupa prava tog psa da ostane na ulici i kidiše na sve redom, oni onda dolivaju ulje na vatru, i ne vidim kako to nisu krivi za čopore pasa i opasnost za građane.Ako im je stalo do pasa, pa nek ih usvoje ili sami podižu prihvatilišta. I ljudi bezbedni i psi sklonjeni sa ulice...
Hail.gifnaravno, krivi su oni koji jedini rade na resavanju tog problema. nista drzava, nista neodgovorni vlasnici. koje smo mi kameno doba jebote... Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

Bitno je odakle pise iz razloga njegove informisanosti o problemu ovde. Jer rec je o problemu ovde, o mentalitetu i organizaciji ovde, zar ne?Odlicno, imas pse, reci kako je tamo resen problem ako je uopste i postojao?jasno je da ovde pomen poreza garantuje opareno skakanje, cak i kada je pomenut na margini u nedostatku drugih konstruktivnih predloga, a naveden je na tamo nekom trecem mestu jer ovde jedino udaranje po novcaniku zavodi neke mere. Sta mislis da to ljudi vole? Sto bih ja placala porez kad znam da nisam nesavesna u pogledu zivotinja? Samo se pitam i bojim se da bi on resio problem.
Ala si ti zagrizla... Ne znam kako su ovde rasili problem, doselio sam se tek pre mesec dana. Moguce je da je u pitanju potreba (ovde moras da imas psa zbog lopova), moguce je i da je prirodna selekcija (ima i zmija i drugih zivuljki) il nedostatak hrane (svi se voze kolima) il sinterska sluzba radi svoj posao itd... Ne znam. No problema nema. Ne vidim kako ce samo placanje poreza da pomogne (uopste nemam ideju kako si to zamislila voleo bih da obrazlozis). Iz iskustva nekih ranijih poreza mogao sam videti da to uglavnom ode na popunjavanje "budzetskih" rupa a da je korist nikakva. Uostalom placamo i sintersku sluzbu pa sve vidim neku korist od toga u Srbiji.
Link to comment

meni se cini da si ti zagrizao te poreze koji su ocajnicko random nabrajanje mera jer ovde vise ne zna covek kako da resi problem (pored edukacije koju sam navela pod br 1 uz podizanje svesti). Sigurno ti je poznato koliko smo ovde nesvesni svoje nesvesti. oni bi sbvakako bili mac sa dve ostrice jer bi odredjen broj pasa tek tada zavrsio na ulici, ali bi buduci broj svakako bio manji. Za odredjeno vreme bi se moglo pricati o odgovornom vlasnisvu. Postoji porez i na pse koji nisu sterilisani. Obicno nezeljeni stenci zavrse na ulici, a ti racunaj aftermath njihovog zivota i razmnozavanja na istoj.Mozda bi bilo bolje da sam pomenula obaveznu obuku stenaca koja kosta malo bogatstvo u cilju socijalizacije i integracije, kao sto se to radi u nekim zemljama. da vidim koliko bi shabana tada neprosveceno kupovalo i dobavljalo pse sa saznanjem o buducim troskovima i posle istih ih sutiralo na ulicu. ocigledno ljudima trebaju kursevi(teoretski i prakticni) kako da zive zivot, podizu decu, pa sto ne bi i pse...I naravno da ce se pricati o porezu kao o pljacki jer na ono sto bi trebalo njega da prati, a misli se na pravnu regulativu i savremenu organizaciju na ostalim ravnima tipa azili, groblja, nesmetano kretanje po raznim objektima i slicno moze da se zaboravi.

Edited by Afterburner
Link to comment
Pre dva dana me napao jedan pas iz čopora lutalica.Da službe ne rade, koliko sam razumeo, ne rade jer ne smeju da love, a nemaju keša za gradnju azila.Ako orka zastupa prava tog psa da ostane na ulici i kidiše na sve redom, oni onda dolivaju ulje na vatru, i ne vidim kako to nisu krivi za čopore pasa i opasnost za građane.Ako im je stalo do pasa, pa nek ih usvoje ili sami podižu prihvatilišta. I ljudi bezbedni i psi sklonjeni sa ulice...
Jebi ga,posle se ljudi cude sto neko odlepi,baci kreozan i poubija lutalice.
Link to comment

Hocu da neko od vas nadje citat u kome ORKA podrzava pravo pasa da ostanu na ulici i da objasni kako to ORKA i druga udruzenja sprecavaju sintere u vrsenju svog posla.

Link to comment
meni se cini da si ti zagrizao te poreze koji su ocajnicko random nabrajanje mera jer ovde vise ne zna covek kako da resi problem (pored edukacije koju sam navela pod br 1 uz podizanje svesti). Sigurno ti je poznato koliko smo ovde nesvesni svoje nesvesti. oni bi sbvakako bili mac sa dve ostrice jer bi odredjen broj pasa tek tada zavrsio na ulici, ali bi buduci broj svakako bio manji. Za odredjeno vreme bi se moglo pricati o odgovornom vlasnisvu. Postoji porez i na pse koji nisu sterilisani. Obicno nezeljeni stenci zavrse na ulici, a ti racunaj aftermath njihovog zivota i razmnozavanja na istoj.Mozda bi bilo bolje da sam pomenula obaveznu obuku stenaca koja kosta malo bogatstvo u cilju socijalizacije i integracije, kao sto se to radi u nekim zemljama.da vidim koliko bi shabana tada neprosveceno kupovalo i dobavljalo pse sa saznanjem o buducim troskovima i posle istih ih sutiralo na ulicu. ocigledno ljudima trebaju kursevi(teoretski i prakticni) kako da zive zivot, podizu decu, pa sto ne bi i pse...I naravno da ce se pricati o porezu kao o pljacki jer na ono sto bi trebalo njega da prati, a misli se na pravnu regulativu i savremenu organizaciju na ostalim ravnima tipa azili, groblja, nesmetano kretanje po raznim objektima i slicno moze da se zaboravi.
Hm... a kako ces provervati jel neko platio ili nije? Na stranu sto mislim da bi bolje bilo da se umesto poreza uvedu kazne na neodazivanje na kontrole i sl. (pod uslovom da kontrole ne kostaju boga oca).
Link to comment
pa naravno da orka nema veze sa tim, nije posao orke sinterajza copore pasa i opasnost po gradjane krivi su opet (pojedini) gradjaninemanje svesti i savesti o tome sta znaci briga o zivotinji dovodi do toga da se pas nakon uredne kupovine/nabavke, stagod, posle par meseci, kada postane totalno jasno da je to jedna ogromna obaveza koja zahteva novac i vreme, izbaci na ulicu. Ne moze sinteraj da pokupi onoliko pasa koliko ih postane beskucnika u datom periodu. Kako napraviti mehanizam koji ovome moze stati na kraj, kada se problem konstantno obnavlja. Nije resenje azil povrsine Pazove, nego sasecanje problema u korenu.Radi se o edukaciji, a to jeste posao orke, o savetodavnoj funkciji izmedju ostalog. O podizanju svesti. I o porezima, sto da ne, ovde je jedino pokazalo da napad na dzep postize uspehe. Spreciti da isfrustriran, neodgovoran i neobavesten vlasnik uopste i dodje u posed psa kojeg ce blagovremeno da sutne na ulicu. I da odgovara ukoliko postigne navedeno.S druge strane tu je narod koji nema i ne zeli da ima strpljenja dok se nadje resenje jer ne moze iz tacke a u tacku b jer ga na medjustanici ceka lokalni copor. I tada stvar uzima u svoje ruke. i tada po pravilu orka ima vise posla i tada po pravilu svi sticu dojam da su ljudi u ovom problemu sekundarni. Zapravo se radi o klasicnom problemu u komunikaciji, deluje da je on uzrocnik mnogih nedaca u svim zivotnim aspektima. A na njegovom kraju uvek stoji covek, a ne zivotinja.
Ako im nije posao šinteraj, a NIJEDNOG predstavnika im nisam video ni na TVu ni uživo da se bavi edukacijom građana (edukacijom, ne osudom), nešto nisam ubeđen u ovo gore...Sa druge strane, u tu savetodavnu funkciju ne mogu da se uverim. Lepo što se nego trudi, ali dizanje svesti u Srbiju su jednom rečju ćorava posla. Ni prvo, ni drugo ni treće ne rešava trenutni problem. A to je da psi napadaju ljude. I niko to ne rešava.
Hail.gifnaravno, krivi su oni koji jedini rade na resavanju tog problema. nista drzava, nista neodgovorni vlasnici. koje smo mi kameno doba jebote...
Da ti demonstriram tvoj lični rezon.Uzmeš citat, podebljaš deo:
naravno, krivi su oni koji jedini rade na resavanju tog problema. nista drzava, nista neodgovorni vlasnici. koje smo mi kameno doba jebote...
pročitaš ga i oduševiš se kako je lepo izvučen iz konteksta :Hail:P.S. jok, krive su žrtve
Link to comment
Hm... a kako ces provervati jel neko platio ili nije? Na stranu sto mislim da bi bolje bilo da se umesto poreza uvedu kazne na neodazivanje na kontrole i sl. (pod uslovom da kontrole ne kostaju boga oca).
o metodama evidencije moze da se prica...pretpostavljam na isti nacin kako bi proveravao da li se neko odazvao na kontrolu...izbegavanje poreza je hobi i umetnost koju su razvili mnogi, pa bi vec ustaljeni problemi nasli svoje mesto i u (ne)resavanju ovog, svakako... obicno je to dovoljno da se od ideje i odustane. Edited by Afterburner
Link to comment

Hoce li neko vec jednom da odgovori kako to udruzenja za zastitu zivotinja odmazu u resavanju problema pasa lutalica? Iskreno mi se smucilo da to slusam (i ovde i u RL-u), a nijednom nisam dobio odgovor kako oni to odmazu.

Link to comment

Ovi što su me napali su se i nastanili u ulici iznad. Već tri dana patroliraju po kraju.Gledam malu decu, idu u školu i nose kamenje u rukama. Izgleda da nisam jedini koga su napali. :(

Link to comment

ja uopste nisam video mnogo rasnih pasa koje je neko izbacio na ulicu posle par meseci. ne kazem da tog nema ali mi se cini da mnogo ima vise obicnih dzumara koje se razmnozavaju prostom deobom.ovde kod nas je tradicija kad ti kuce upadne u nezeljenu trudnocu i dobije malce, oni zavezu u dzak i bace u dunav ili kanal.inace zastupam stav da edukacija ne moze biti jednosmerna. osim sto emancipovana elita mora da edukuje gladni i neuki narod, potrebno je da se pozabavi i edukacijom pasa lutalica i isfinansira sve to naravno.inace ovde stanje redovno, na pretposlednjoj stanici vlada copor od nekih 10 pasa svih dimenzija. moze se reci da lokalna vlast nema kontrolu i ne vrsi vlast na tom delu borce

Link to comment

Prolazio sam danas pored ciganske male, a ono deca sa jagnjicima na sve strane.Svuda se cuje mekekanje, bila bi to dirljiva slika kad ne bi znao da je sutra djurdjevdan.Setam ja tako i mislim se,zasto pas ima veca prava od jagnjeta, teleta ili praseta?Ja to nikako ne mogu da shvatim.Nije u pitanju lanac ishrane kako me neki naivan "ljubitelj zivotinja" ubedjivao.Jer u Kini jedu pse, a u Indiji je krava sveta zivotinja. A i ti Italijani su mi malo cudni sa tim mackama.U pitanju je kultura.Ustvari pre ce biti kult. Kao u Indiji, sa kravama ili sa majmunima.Neki ljudi imaje cudne kucne ljubimce, znao sam jednog koji je imao pitone.Ali to su bili kucni ljubimci, nisu izlazili na ulicu.Psi lutalice nisu kucni ljubimci, po definiciji, jer onda ne bi bili psi lutalice, zar ne.Bio sam u jednoj evropskoj zemlji.Ima mnogo pasa,ali copora pasa lutalica nema.To im je nepojmljivo.Razumem ih, posle onoga sto mi je pricao prijatelj koji je bio u Africi, tamo negde oko ekvatora.Usred grada ima zmija, a nadju se i razne divlje zivotinje.Meni je to bilo nepojmljivo.

Edited by observer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...