Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

Ma pusti Pecey-a <_< On je mladi idealist.Ulicni psi su zapravo decica kuja vlasnika koje vole svoje zenke iznad svega i ne zele da ih sterilishu jersmatraju da i zivotinje moraju da izive svoj sex drive.Uvek unapred znaju kako ce da udome 8-12 decice,ali ih se ne tiche dalja sudbina ove decice. To su de cica koja zavrshavaju na ulici i u azilima.Nisu problem ulicni psi. Problem su domacini sa rasnim psima.
nije mi jasno kako vlasnik kuje dozvoli da ona im stence, tek tako?evo ova mala nasa imala teranje (zavrsilo se, prilicno bezbolno iskustvo) razdvajali smo ih (Idfxa i Angelu) tokom tih dana - odvojene kancelarije, uvece bi se igrali (Idfx se smori kao prasac posle 15 minuta predigre, ona se nije dala...) nije bilo ni teorijske sanse da je saleti neki komsijaIsta stvar sa jos dve kuchke u susednim zgradama.da, pasa lutalica nema, ono sto ima relativno brzo se udomi a oni koji ostaju imaju svoje "usvojene" drugare - ljudi koji nemaju mogucnosti da ih usvoje *zauvek* dolaze pre/posle posla u azil i prosetaju ih po gradu pa posle setnje vrate u azil. Edited by msmodesty
Link to comment
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

nije mi jasno kako vlasnik kuje dozvoli da ona im stence, tek tako?evo ova mala nasa imala teranje (zavrsilo se, prilicno bezbolno iskustvo) razdvajali smo ih (Idfxa i Angelu) tokom tih dana - odvojene kancelarije, uvece bi se igrali (Idfx se smori kao prasac posle 15 minuta predigre, ona se nije dala...) nije bilo ni teorijske sanse da je saleti neki komsijaIsta stvar sa jos dve kuchke u susednim zgradama.da, pasa lutalica nema, ono sto ima relativno brzo se udomi a oni koji ostaju imaju svoje "usvojene" drugare - ljudi koji nemaju mogucnosti da ih usvoje *zauvek* dolaze pre/posle posla u azil i prosetaju ih po gradu pa posle setnje vrate u azil.
Nije ni meni jasno, ali je tako u Srbijici. Pa i sama si bila svedok tih diskusija na drugom forumugde su ponosne vlasnice kuja meni licno yebale sto majki kada sam zagovarala sterilisanje.U Srbiji postoji neka teorija ( a imam utisak i da je vetovi podrzavaju) da kuja barem jednom u zivotumora da okuci 10-12 steneta , a onda eventualno sterilizacija.Tako je to sa psima i njihovim vlasnicima , ali i sa mackama. Nekako bash ovde vazi cuveno praviloda sto je juznije, to je tuznije.
Link to comment

i u komsiluku nije bolje . konkretno u boki ne postoje šinteri. problem sa lutalicama se resava sporadicno bolje reci nikako . . ja imam biber sprej jer su me zilion puta jurili tj biciklo . a pre par decenija iz opstine ovlaste jednog da se "resi " pasa , on ti zadene pistolj i krene da puca . nije mu dugo trajalo zaposljenje :D

Link to comment
  • 5 weeks later...

Drama na Adi Ciganliji: Čopor lutalica izujedao džogerkuPrava drama odigrala se juče ujutru na Adi Ciganliji, kada je čopor pasa lutalica napao Sonju Pavun (21), oborio je na zemlju i krvnički izujedaoimagefql.jpgTragediju je sprečio slučajni prolaznik, koji je uspeo da rastera pse, a devojka je sa brojnim povredama kolima Hitne pomoći prevezena u bolnicu.

Ovakav početak sezone na Adi Ciganliji niko nije očekivao, a prema nezvaničnim informacijama iz policije, ovo nažalost nije prvi napad pasa lutalica na ovom izletištu.- Bilo je već prijava o napadu pasa. Bilo je i sporadičnog ujedanja, ali je ovo prvi slučaj da je osoba izujedana po celom telu. Prema informacijama sa kojima mi raspolažemo, uprava Ade Ciganlije je više puta pozivala šintere da „pokupe" pse lutalice u blizini kupališta, ali kada bi ekipe došle, nisu nalazile pse - kažu u policiji.Kako je za Press rekla Sonja Pavun iz naselja Filmski grad, žrtva čopora, drama se odigrala oko 8.20 sati, na stazi za bicikliste i rolere, nedaleko od „bandžija".- Trčala sam stazom, džogirala. Videla sam pse, njih sedam-osam, kako izlaze iz šume. Malo sam usporila, jer sam videla kako trče prema meni. Mislila sam da će protrčati - kaže Sonja i dodaje:- Kada su psi dojurili, počela sam da uzmičem unazad, ali su oni skočili na mene. Oborili su me na zemlju i počeli da grizu. U početku sam se branila, ali onda više nisam mogla. Vrištala sam i dozivala: „U pomoć!"Sigurnu tragediju sprečio je jedan prolaznik koji je uz puno muke uspeo da rastera čopor pobesnelih pasa.- Ne znam ko je bio čovek koji je dotrčao i počeo da ih šutira. Možda je radnik iz nekog od kafića, ili se samo šetao i čuo me kako vrištim. Obično odlazim mnogo ranije na džogiranje, kada nema nikoga. Šta bi se tada dogodilo, ne mogu ni da zamislim. Ujedali su me svuda! Po rukama, nogama, leđima... Skoro su mi skinuli trenerku, koju su svu iscepali - objašnjava Sonja.Kada je posle bekstva čopora ustala, Sonja je prvo pozvala oca koji je obavestio policiju i Hitnu pomoć. Lekarska ekipa, koja je ubrzo stigla, prvo je smirila devojku koja je krvarila iz rana po telu od ugriza i bila u šoku, a onda ju je odvezla u bolnicu.- Prvo su me odvezli na Infektivnu kliniku, gde su mi dali injekciju protiv besnila i tetanusa. Posle toga me je pregledao i hirurg. Rane su mi namazali i previli, ali još sam u šoku. Ranije sam trčala po Košutnjaku, ali i tu ima mnogo lutalica. Zato sam i počela da odlazim na Adu Ciganliju - kaže povređena devojka i dodaje:- Danas otvaraju sezonu na Adi. Divno! Mogli su da sklone pse, a ne da na svakom koraku budu lutalice. Oni se šetaju na stotinak metara od plaže. Pa prošle nedelje su napali sina našeg komšije i ugrizli ga pre nego što su roditelji uspeli da reaguju. Šta ako se neko dete udalji i napadnu ga? Šta će onda biti?!U otpusnoj listi lekari su konstatovali da izujedana devojka ima lake telesne povrede u vidu oguljotina i ugriza. Povrede su sanirane, a Sonja Pavun će sada morati da odlazi u bolnicu na revakcinaciju i preglede kako bi lekari videli da li rane od zuba zarastaju.

Pravda za pse lutalice! angry.gif

Link to comment
(Idfx se smori kao prasac posle 15 minuta predigre, ona se nije dala...)
muskarci i predigra- contradictio in adjecto? oksimoron? ma nesto u toj recenici ne štima. ;)
Link to comment
Pravda za pse lutalice! angry.gif
naravno.da podsetim: najveći broj pasa lutalica su napušteni psi i njihovo potomstvo. u komentarima ovog slučaja je pomenuto oko 80%. rešenje je u sistematskoj besplatnoj sterilizaciji no, objasni to blentavom narodu u gradu ili na selu a i vlastima. bukulja je puna štenadi, baš kao i ada ili topčider.
Link to comment
Drama na Adi Ciganliji: Čopor lutalica izujedao džogerkuPrava drama odigrala se juče ujutru na Adi Ciganliji, kada je čopor pasa lutalica napao Sonju Pavun (21), oborio je na zemlju i krvnički izujedaoimagefql.jpgTragediju je sprečio slučajni prolaznik, koji je uspeo da rastera pse, a devojka je sa brojnim povredama kolima Hitne pomoći prevezena u bolnicu.

Ovakav početak sezone na Adi Ciganliji niko nije očekivao, a prema nezvaničnim informacijama iz policije, ovo nažalost nije prvi napad pasa lutalica na ovom izletištu.- Bilo je već prijava o napadu pasa. Bilo je i sporadičnog ujedanja, ali je ovo prvi slučaj da je osoba izujedana po celom telu. Prema informacijama sa kojima mi raspolažemo, uprava Ade Ciganlije je više puta pozivala šintere da „pokupe" pse lutalice u blizini kupališta, ali kada bi ekipe došle, nisu nalazile pse - kažu u policiji.Kako je za Press rekla Sonja Pavun iz naselja Filmski grad, žrtva čopora, drama se odigrala oko 8.20 sati, na stazi za bicikliste i rolere, nedaleko od „bandžija".- Trčala sam stazom, džogirala. Videla sam pse, njih sedam-osam, kako izlaze iz šume. Malo sam usporila, jer sam videla kako trče prema meni. Mislila sam da će protrčati - kaže Sonja i dodaje:- Kada su psi dojurili, počela sam da uzmičem unazad, ali su oni skočili na mene. Oborili su me na zemlju i počeli da grizu. U početku sam se branila, ali onda više nisam mogla. Vrištala sam i dozivala: „U pomoć!"Sigurnu tragediju sprečio je jedan prolaznik koji je uz puno muke uspeo da rastera čopor pobesnelih pasa.- Ne znam ko je bio čovek koji je dotrčao i počeo da ih šutira. Možda je radnik iz nekog od kafića, ili se samo šetao i čuo me kako vrištim. Obično odlazim mnogo ranije na džogiranje, kada nema nikoga. Šta bi se tada dogodilo, ne mogu ni da zamislim. Ujedali su me svuda! Po rukama, nogama, leđima... Skoro su mi skinuli trenerku, koju su svu iscepali - objašnjava Sonja.Kada je posle bekstva čopora ustala, Sonja je prvo pozvala oca koji je obavestio policiju i Hitnu pomoć. Lekarska ekipa, koja je ubrzo stigla, prvo je smirila devojku koja je krvarila iz rana po telu od ugriza i bila u šoku, a onda ju je odvezla u bolnicu.- Prvo su me odvezli na Infektivnu kliniku, gde su mi dali injekciju protiv besnila i tetanusa. Posle toga me je pregledao i hirurg. Rane su mi namazali i previli, ali još sam u šoku. Ranije sam trčala po Košutnjaku, ali i tu ima mnogo lutalica. Zato sam i počela da odlazim na Adu Ciganliju - kaže povređena devojka i dodaje:- Danas otvaraju sezonu na Adi. Divno! Mogli su da sklone pse, a ne da na svakom koraku budu lutalice. Oni se šetaju na stotinak metara od plaže. Pa prošle nedelje su napali sina našeg komšije i ugrizli ga pre nego što su roditelji uspeli da reaguju. Šta ako se neko dete udalji i napadnu ga? Šta će onda biti?!U otpusnoj listi lekari su konstatovali da izujedana devojka ima lake telesne povrede u vidu oguljotina i ugriza. Povrede su sanirane, a Sonja Pavun će sada morati da odlazi u bolnicu na revakcinaciju i preglede kako bi lekari videli da li rane od zuba zarastaju.

Pravda za pse lutalice! angry.gif

jebote koji horror...
Link to comment
  • 1 month later...

Psi lutalice napali Trivanovu7. avgust 2009. | 00:28 | Izvor: B92Beograd -- Čopor pasa lutalica napao sinoć oko 22 sata poslanicu DS-a Jelenu Trivan na parkingu ispred Doma Narodne Skupštine, saznaje B92.Zbog povreda Jelena Trivan je zbrinuta na Vojnomedicinskoj akademiji. Poslanici DS-a niko od prolaznika nije pritekao u pomoć, a na skupštinskom parkingu u tom trenutku nije bilo ni policije ni obezbeđenja.

Link to comment

U Bukurestu su psi lutalice ogroman problem. Ima ih na stotine. U delu grada gde je hotel u kom boravim, ima nekoliko copora pasa. Vdjao sam pse sa nekim zutim trakicama na usima, sto je valjda znak da su sterilisani ili sta. I tamo se udruzenja za zastitu zivotinja borila za njihova prava, te su se izborili za pravo na sterilizaciju umesto odstrela. I tako im se broj ne smanjuje. Interesantno je da niko ne pominje pravo ljudi da ne budu napadani od strane napustenih pasa. Predlazem akciju obrazovanja (da ne kazem dresure, mozda je to cin fizickog nasilja) pasa lutalica. Da im se objasne prava ljudi, pa da se napise neka vrsta uputstva za obrazovanje pasa, pa da o trosku poreznika uvedemo profesionalne obrazovaoce (edukatore) pasa lutalica.Garant ce problem biti resen. A sta su izujedana deca i ostali naspram tako velikog cilja da jedini u svetu imamo obrazovane pse, koji ne ujedaju, vec te ljubazno zamole da se sklonis.

Link to comment
Poslanici DS-a niko od prolaznika nije pritekao u pomoć, a na skupštinskom parkingu u tom trenutku nije bilo ni policije ni obezbeđenja.
Ova 2 momenta su možda čak zanimljivija od napada pasa. Što je takođe zanimljivo. Kao i predlozi za rešenje problema od strane ljubitelja životinja.
Link to comment
znaci sinoc onako utucen i skenjan legnem u krevet, pustim vesti i cujem ovo za Trivan i pocnem da se smejem dobrih 10 min., oraspolozila me jadna
Pa da, smesno da se upisas.
Link to comment
Ova 2 momenta su možda čak zanimljivija od napada pasa. Što je takođe zanimljivo. Kao i predlozi za rešenje problema od strane ljubitelja životinja.
Da, bash sada citam ovu vest i cudim se da ispred skupshtine nema policije, a za ovo da prolaznici ne pomazu, tome se ne cudimjer je to slika i prilika dansnjeg sveta i ne samo prolaznika ispred skupshtine. Citah i komentare na ovu vest i poenta je tada je to blagi uzas jer se dogodilo u centru "prestonice". Da je na periferiji ili u nekoj vukojebini ne bi bilo vredno pomena.Ulicni psi su u Srbiji stvarno strava i uzas, ja nemam problem kada se sretnemo jer se ne bojim pasa , a i nekakoumem da komuniciram sa njima, ali ne ocekujem da i roditelji ili deca imaju filing za pse ili ovi za njih.Reshenje je samo sterilizacija,chipovanje i kazne za vlasnike pasa ,ukljucujuci i porez na pse.Zna se u svakoj opstini ko ima psa, prema tome moguce je da se ti vlasnici registruju zajedno sa svojim psima.Problem je ( po meni) najveci taj sto vlasnici kuja smatraju da kuje treba da se stene a onda tih 8-10(nekada i 12) maleckih daju nekim drugim ljudima cija deca bash tog momenta zele psa, igraju se sa stenetom5-6 dana i ovi onda zavrshe na ulici.Uvela bih ja neku lokalnu inspekciju koja ce ici od kuce do kuce ( a rade to kada je u pitanju vakcinacija protiv besnilai to gratis), kontrolisati da li je porez placen,psi chipovani, ukoliko nisu, psi se moraju oduzeti od vlasnikasmestiti ih u azile i ako nema interesenata za usvajanje , posle nekoliko meseci i uspavati.Isto bih uradila i sa machkama. O njima niko ne brine jer nikoga ne ujedaju ali se pate bolesne i gladnesa sve svojim mladuncima , kao i ovi psi..
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...