Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

bas lepo sto se i na ovom kulturnom forumu svima jebe za pse lutaliceovde u Borchi ih ima na tone, zauzimaju svaki cosak na putu od stanice do kuce moram da se razracunam sa minimum dve bande i jednim suludim samotnjakom (koji je i gori od ovih u grupama)tu su i neki legendarni kucici - Dobrila(koja zivi ispred pekare i ogromna je i matora) ,pokojni Ostoja(koji nas je sve razocarao kad je na svet doneo male kuce), Keza (koji ima pik na bebe, babe i starije gospodje) itd itd....ima li ih i u vasem kraju?

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

Ja sam skoro (tacnije pre 2 meseca) pokupila jedno stene lutalice sa ulice (tada je bio star oko 6 nedelja) i dovela ga kuci tj. u stan. Sada je sa nama. Muz mi je pretio razvodom (posto vec imamo kuce hihi), ali sad je vec popustio. Sta da radim, volim pse. Eto sad imam jednu dzumaru u stanu, jede ko da mu je svaki obrok poslednji i raste ko blesav. Ziv je dosta, ali je i drag. Sta znam, jako sam osetljiva prema tim lutalicama, sanjam da jednog dana otvorim azil za njih... :wub:

Link to comment
bas lepo sto se i na ovom kulturnom forumu svima jebe za pse lutaliceovde u Borchi ih ima na tone, zauzimaju svaki cosak...
Kada reče Borča... Nekada mnogo davno, dok sam bio mlad, zelen i perspektivan, krenem ti ja da se zabavljam sa jednom devojkom iz nekog naselja posle Borče...Nije dugo trajalo... Posle jednog od izlazaka ispratim je ja do kuće pre ponoći (to je tako nekada bilo), kad me na putu do busa pojuriše kučići lutalice... Ja potrčah, promaših neki od mostića i ugazih pravo u jedan govnjivi kanal... Iščupah se nekako, ali mi nova patika ostade u govnjivom blatu... šta ću, gde ću, gurnuh ruku do ramena u mulj i jedva nekako napipah patiku... Kučiće sam zaboravio, koliko sam bio besan, a vala i oni mene...Glupo je pričati kako su me ljudi u autobusu zagledali i mrštili noseve dok sam se vraćao kući...Naravno devojku sam obavestio da se odjavljujem, a sebi sam obećao da se nikada, i ama baš nikada više neću zabavljati sa devojkom koja stanuje u kraju gde voze trocifreni autobusi... Ma kakva ona bila... *Ako sam ovo ranije pričao, oprostite. Trauma je bila velika... <_<
Link to comment
*Ako sam ovo ranije pričao, oprostite. Trauma je bila velika... <_<
dobro si ovo napomenuo, posto mislim da jesi :)shta da ti kazem osim da ti se izvinim u njihovo ime. ne znaju sta radea za to sto pratis devojku do kuce koja zivi 15 km od grada, treba ti dati neko odlikovanje :P @Eminaima jedan azil na putu od Borche ka Dunavu. bio sam tamo par puta...malo je tuzno to. vise volim da ih vidim na ulici
Link to comment

Inače u mom kvartu vlada žigić sa ekipom. žigić je veliki crno-beli poenter lutalica koji sada sigurno ima 10-tak godina i alfa je jedinka nad 6-7 kučića iz stalne ekipe koja spava po ulazima zgrada u okolini. Znači po 1-2 u svakoj zgradi i uvek ima po par ljudi koji ih hrane, a svi su sterilisani i pelcovani i neko vreme su svi imali one socijalne ogrlice.Ne prave velikih problema komšiluku, obožavaju decu i deca njih. Problem je jedino ako počneš da vičeš na svoje dete u njihovom prisustvu, to nije baš najpametnije... <_< Ja šetam ove moje igračkice od kučića i nikada ih ne diraju... Pre par godina je jedan ker iz ekipe krenuo da naganjava ovo moje starije kerče, ali je pre mene reagovao žigić oborio u trku nasilnika i do krvi ga ugrizao za butinu. Od tada nas niko ne dira...Takođe ekipa rasteruje sve druge čopore koji umeju da naiđu odnekud... Loše prolaze i drčniji kučići na povodcu, ako se kurče... Čarobna formula je da se ne plašiš i prvi put pustiš da kuče i tebe čopor onjuši... Posle toga je sve OK. Čak nas ni ne konstatuju jer im nismo konkurencija. Ovi moji šetaju bez povodca i vezujem ih samo kada prelazimo ulicu... E sad... Sad nas zeza ovo moje malo drčno kerče (8 meseci) koje se pravo iz zgrade zaleće na ekipu lajući... Srećom znaju da je glupi štenac, pa ga ignorišu... Ali samo je pitanje dana kada će nekoga od njih iznervirati jer će prići preblizu... Pogotovu ovi mnogo matori i veliki kučići umeju da se iskeze i nakostreše, pa onda moram da viknem i reagujem... Ladno mi dođe da pustim nekog od uličarske ekipe da ga nauči pameti, ali me strah da ga ne povredi previše, onda skačem odmah, čim vidim da je đavo odneo šalu....

Edited by dare...
Link to comment

žarkovo, Cerak, Vidikovac... na tom nekom potezu ordiniraju masovno. Dosta konflikata, srećom još uvek nijedan ujed.Jedared krenem ja prečicom preko neke neosvetljene poljane na Ceraku (budala, još čuo iz daljine opominjući lavež) kad sine moj dragi, šest njih se zaleće na mene, u parovima božemeprosti, ko oni psi što vuku saonice Eskimima... ja šta ću, di da bežim kad sam pretrom za njih, kako sam držo u ruci savijen časopis (tvrđeg poveza) to mi bilo jedino oružje... ja kao zauzimam borben stav a u glavi panika i u momentu kad su kerovi bili na (bez preterivanja) metar od mene ja se okliznem, u istom trenu sam refleksivno zamahnuo u njihovom pravcu i šta se desilo: jedan od dvojice kerova koji je bio u prvom paru zaskoči onog drugog, ovi iza zajedno s njima okrenuše pravac kretanja za 90 stepeni, ja sam već bio odmakao nekoliko koraka urikverc, i stupio na osvetljen i betonirani deo, koji nije predstavljao njihovu teritoriju...šta se desilo te večeri pojma nemam ni dan-danas, jedino objašnjenje koje sam dobio je da ako pas krene na tebe saviješ se i spustiš ruku kao da hoćeš da uzmeš kamen sa poda - to može da ih zaplaši... a ono moje spetljavanje mu dođe kao tako nešto...Jednom sam tako preko dana išao, takođe kroz cerački vilajet, vidim na desetak metara bračni par ukrcava stvar u gepek, pored njih jebeni vučjak, gleda on put gepeka (u koji treba potom da se ukrca) u jednom trenutku baca pogled ka meni, vrati pogled ka gazdi, vidi - ovaj preokupiran, i krene on da galopira ka meni! Ja ukipljen, wtf!, gazda ga šatro opominje poput nevaljalog deteta koje je istrčalo na ulicu radi lopte, kad je bio na pola metra od mene malo sam se izmakao i viknuo čibe... ovaj zalaja i vrati se gazdi... Gazda ga je usput kudio i kritikovao zbog njegove nevaljalosti, i tek kad sam ih već prošao našao je za shodno da mi se izvini.I jebo udomljavanje pasa kad ih svi stave kao tupava lajala koja treba da te isprepadaju dok šetaš ulicom. To sve treba pobiti! Smrt psima!

Link to comment
To sve treba pobiti! Smrt psima!
i to je jedna od opcijasecam se da je jedan calac posto mu je pas navodno napao dete, izasao sa puskom i ubio dva dzukca Edited by sherman
Link to comment

Bio je pre par godina lik u Beranama ili Bijelom polju, nisam siguran, koji je po narudžbini ubijao pse lutalice. Usluga, 1 ili 2 eura po glavi. Mislim da je završio iza rešetaka. :(

Link to comment
Bio je pre par godina lik u Beranama ili Bijelom polju, nisam siguran, koji je po narudžbini ubijao pse lutalice. Usluga, 1 ili 2 eura po glavi. Mislim da je završio iza rešetaka. :(
crnogorci su vazda najbolje medju sobom u okove stavljaliima i varijanta, dobiju kucice sa kojima ne znaju sta ce pa ih ostave na djubristu kod nasipai sad tamo ih tamo ima chopor. u pocetku su bili maleni i gotivni a sad su zveri
Link to comment
bas lepo sto se i na ovom kulturnom forumu svima jebe za pse lutalice
daleko od toga da mi se yebe za pse lutalice. naprotiv. imam tri kuje u stanu (pisao o tome, otvorio čak 1 topik) i sada ih ne bi dao ni za živu glavu. ni trampio ni za kakve cace i cacibe i svecke šampione. pametne su kako samo lutalice mogu da budu. i odane. mnogo puta sam video lutalicu kako čeka zeleno svetlo na semaforu. u stvari, čeka da ljudi krenu preko ulice. glupo pseto a pametnije od 50% ljudske pešačke sorte.ovde kod mene u parku ima lutalica. pitomi su, plašljivi i nema incidenata.budite mirni u kontaktu s lutalicama. neće vam ništa. mada, kažu, psi nepogrešivo prepoznaju mrzitelja pasa. potrudite se da ih volite. ništa lakše.pre neki dan, umalo da pregazim kuče na drumu. prikočim, kuče ostane čitavo no ne i auto iza mene. nije držao rastojanje. mome, ništa.sve najbolje.
Link to comment
lale, razocarao si me i kao covek i kao kdpovac. ozbiljno.
Za ovo drugo ne znam zašto, al za ovo prvo mi je jasno. Ti si 1 vlasnik psa i ja to totalno razumem. MI i VI smo dve planete, osuđene da tokom svojih rotacija povremeno prođu jedna blizu druge. Nadam se samo da nisi jedan od onih zbog kojih mi bude neprijatno kada se taj susret na ulici ili u parku desi, kada poželim da sam na drugom kraju ulice... jer nemali puta mi se desilo da pas na povocu zakidiše na mene. Verovatno jer oseti da sam 1 loš čovek, što ti kao cukovlasnik možeš da potvrdiš.Psi, čast izuzecima koji bi se na prste mogli pobrojati, ničim nisu zaslužili trunku moje ljubavi.
Link to comment
Za ovo drugo ne znam zašto, al za ovo prvo mi je jasno. Ti si 1 vlasnik psa i ja to totalno razumem. MI i VI smo dve planete, osuđene da tokom svojih rotacija povremeno prođu jedna blizu druge. Nadam se samo da nisi jedan od onih zbog kojih mi bude neprijatno kada se taj susret na ulici ili u parku desi, kada poželim da sam na drugom kraju ulice... jer nemali puta mi se desilo da pas na povocu zakidiše na mene. Verovatno jer oseti da sam 1 loš čovek, što ti kao cukovlasnik možeš da potvrdiš.Psi, čast izuzecima koji bi se na prste mogli pobrojati, ničim nisu zaslužili trunku moje ljubavi.
psi su carevi. ova moja ukucanka narocito. ma niko ne ocekuje da ih volis. ne verujem ja da ti njih mrzis, nego se samo radi o strahu. ima ona stvarcica koja se zove psihologija copora. to vazi za pse narocito. evo, moja spica kada je sama, plasi se i pekinezera i svakog coveka. ali kada je u drustvu cerke i sestre, odmah se pretvori u natripovanu, punu samopouzdanja dzukelicu. tri ih je, "zajedno smo jace" logika. ali, i takva, naravno da nije spremna da povredi, napadne. Samo krene da pokazuje da je 1 mudo, da se nesto pokazuje.Kao sa bilo kojim ljudskim coporom. Navijacima, npr.
Link to comment
Za ovo drugo ne znam zašto, al za ovo prvo mi je jasno. Ti si 1 vlasnik psa i ja to totalno razumem. MI i VI smo dve planete, osuđene da tokom svojih rotacija povremeno prođu jedna blizu druge. Nadam se samo da nisi jedan od onih zbog kojih mi bude neprijatno kada se taj susret na ulici ili u parku desi, kada poželim da sam na drugom kraju ulice... jer nemali puta mi se desilo da pas na povocu zakidiše na mene. Verovatno jer oseti da sam 1 loš čovek, što ti kao cukovlasnik možeš da potvrdiš.Psi, čast izuzecima koji bi se na prste mogli pobrojati, ničim nisu zaslužili trunku moje ljubavi.
Skubi Du, Snupi i Lajka?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...