Jump to content
IGNORED

korisni linkovi; mnogo znanje i nauke na 1 mestu


pacey defender

Recommended Posts

sto se znanja i obrazovanja tice : www.pulse.sm-art.info
hehe, ja sam već ranije pročešljala taj sajt i prepoznala tamo nekoga ;-)edit: ups, ispravila sam nešto Edited by Luka
Link to comment
Pacey, SAGE opet daje free access do sredine oktobra. Ima nekih novih naslova, možda će ti koristiti:http://sage-ereference.com/Username: regfacultyPassword: september
hvala! :)imam u vordu neku solidnu kolicinu tekstova koje sam skinuo jos onomad. pogledacu ove nove. a i verovatno sam nesto propustio od ranije.
Link to comment

OK, ovo moje nije baš nešto tajno i sa pasvordima, ali mi se jako dopadahttp://www.academicearth.org/Onaj moj geekovski deo je odličan. Naime, mi smo na faxu učili iz prepisanih skripti i knjiga profesora sa tih velikih univerziteta od pre petnaestak godina (čast izuzecima, negde smo spremali iz fotokopija aktuelne literature, knjižice čuvam, nikad se ne zna :D ). Zezam se sa kolegama da tu možemo da obnovimo sve ono što je na faksu trebalo da naučimo, a nismo jer smo samo jurili uslov.

Link to comment

^ nadjoh tu predavanja i Thomasa Friedmana - 1 globalno vodeceg globalizatora (© Kenneth Waltz) kad smo vec kod video materijala, ovde imate intervjue sa znacajnim teoreticarima medjunarodnih odnosa (i sire) i ponekim prakticarom - Conversations with Historyna primer, osim intervjua sa pomenutim Waltzom - zasnivacem neorealizma u teoriji medjunarodnih odnosa, tu je i Mearsheimer* – vodeci savremeni ofanzivni neorealista, zatim Jervis /defanzivni neorealizam/, Keohane /neoliberalni institucionalizam/ itd.* btw, ovih dana je izasao iz stampe srpski prevod njegove knjige `Tragedija velikih sila`..

Edited by Luka
Link to comment
  • 1 year later...
Odličan, odličan, odličan sajt o raznim nenaučnim alternativnomedicinskim prevarama. Ogromna baza podataka. http://www.quackwatch.org/
auuu, nista necu raditi danas!ovo mi je posebno zanimljivo, tj. nisam znala:The false claim that cancer rates are rising is a favorite of quackery promoters who want to undermine public trust in food companies, drug companies, chemical manufacturers, and the medical profession. ACSH's 1995 report concluded that, with a few exceptions -- primarily lung cancer (caused by cigarette smoking), melanoma (a skin cancer related to overexposure to sunlight), and AIDS-related cancers -- there had been little overall increase over the previous 40 years in either the number of new cases reported or the number of cancer deaths. Furthermore, over the same period the number of deaths caused by many forms of cancer actually decreased.
Link to comment
  • 2 weeks later...

da li da podatke iz upitnika unosim u Excel ili Access (za šta mi treba neki crash course)?Problem je što neke stvari moram da kodiram kao "da/ne" i da pravim odnose nekih osobina (lokalizacija 1-kvalitet2, l2-k3, l1,2-l2, itd)

Link to comment

Ne znam sto je "da/ne" problem. Ja ih unosim u SPSS kao 1 i 0, ali verovatno samo pitaš nešto što ja ne razumem. Access sam u životu upalio puta jedan. I po Excelu, osim osnovnih funkcija, moram da ispipavam. Jedino u SPSSu plivam bez mnogo razmišljanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...