Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

na stranu "nalupavanje" i "samari" o cemu ne znamo nista na osnovu snimka, da li se dogodilo ili je i dalje u rangu dorcolskog mita, ovde se radi o tome da lik nije napao policajce nego za njega osobe u civilu. policajci nisu bili u uniformi, nisu se identifikovali, znaci za napadaca su gradjani, nista vise od toga - on ne napada sluzbeno lice ili policajca na duznosti jer o tome ne zna nista u trenutku napada. svejedno, rekoh, za ovo sto je uradio, baja treba da bude ozbiljno izmardeljisan - ugrozavanje bezbednosti saobracaja, nasilnicko ponasanje i sve sto moze da se u ovom smeru doda (nisam pravnik).gledajuci snimak i povlacenje napadaca koje nastupa odmah posle prvog napada, imam utisak da je trenutak pre toga pandur izvadio znacku ili nekim drugim gestom stavio do znanja da je sluzbeno lice. od tog trenutka nastupa drugi dogadjaj a to je intervencija policije - a ne dorcolski fajt. za intervenciju policije cak i u srbiji vaze nekakva pravila, ovde je cinjenicno stanje da mu je policija prisla kada vise nije bio agresivan (povlacio se, spustene ruke, nenaoruzan), da ga je udarcem pesnicom u glavu oborila na zemlju (prekomerno koriscenje sile) i da su onda svi skocili na njega i isutirali ga i iznabadali dok je lezao na asfaltu (dodatno prekomerno koriscnje sile). nista od ovoga nije bilo potrebno, svako od njih je obucen da ga obori na zemlju bez nabadanja, bilo ih je dovoljno da ga drze pod kontrolom ako pri sebi nisu imali lisice. drugim recima, cilj ove njihove akcije nije bio ni samoodbrana, ni hapsenje, nego najobicnija brutalnost i osveta.
zbog boldovanog dela su morali da ga cepaju još crnje - jer boldovano označava da je dotični najobičnija sisurda koja se vusrala kad je videla što bi naš narod rekao - zlo s očima. Tj, kad je već krenuo da glumi žestokog momka onda je morao da glumi do kraja - Tony Montana style. :s_d: Meni je žao što nije bilo neke CC kamere blizu u trenutku kad je ukapirao da su likovi u kolima panduri - cenim da bi ta transformacija mimike iz FU u WTF bila genijalna za videti. :D
Link to comment

Zanimljiva viđenja sam ovde pročitao, doduše drugačija nego na motoraškim forumima, ali to je i bilo očekivano. S obzirom da je do sada do javnosti stiglo samo da je do svađe u saobraćaju došlo kod Kule Nebojša, mogu otprilike da pretpostavim šta se dogodilo, jer je to jako karakteristično za taj deo puta ispod Kalemegdana, sa dve trake u pravcu Dorćola. Specifično za taj deo puta je da se vozi jako brzo, kao i to da jako mali broj vozača vozi u jednoj traci, a najčešće na izlazu iz krivina vole da puste auto da pređe iz desne u levu traku (obe idu u istom smeru). Sad, tu ima jedna stvar kod motora, idu dosta brzo i nemaju limariju, tako da nema ni "čukanja", umesto lima "gužvaju" se mišići i kosti. I sam sam bio dosta puta u sličnim situacijama, i tvrdim da kad ste na motoru zbog navedene specifičnosti popizdite jedno 100 puta više nego kad ste u kolima. Posebno ako neko iz kola ko vam je priredio taj adrenalinski skok na ko zna šta sve u besu izgovoreno odreaguje istim ili još gorim tonom. Nema šta, klapna pada i svašta može da se desi. Ali taj bes uglavnom prođe posle ne više od 5 sekundi. Deo koji mi nije jasan je da ih je sačekao tek kod Ringiera, to je posle 2 km otprilike. Kako se nije ohladio dotle? Pogotovo što ga znam i nije nasilnik, a pogotovo ne "sisurda" kako su ovde neki izvoleli da ga nazovu. Realno, pogrešio je i mora da plati, isto kao i ona dvojica koji su ga posle peglali pa kad su ljudi počeli da prilaze setili se da se sakriju iza značke. Ne kapiram, ako ćeš da se peglaš onda se peglaj, ako ćeš da hapsiš onda vadi značku i pištolj i hapsi. Koji qrac ti tu peglaš nekog, pa onda kao značka, službeno lice... I naravno, svima je jasno da ne radi u NIN-u da bi i taj isti Veljović prihvatio njihov izveštaj (koji mu je sada sumnjiv), a motorista bi popasao pored prijave za nasilničko ponašanje i prijavu za napad na službeno lice.

Link to comment
Zanimljiva viđenja sam ovde pročitao, doduše drugačija nego na motoraškim forumima, ali to je i bilo očekivano.
Sta se pise po tim forumima, sta je bio povod za ovaj fajt?
Link to comment
Sta se pise po tim forumima, sta je bio povod za ovaj fajt?
Pa otprilike ovo što sam ja napisao. Klasika za taj deo puta, prelazak iz desne u levu traku u krivini i eto zla. Opet, to je sve da se tako izrazim nezvanično, kolega motoraš se neće ni oglasiti povodom ovoga, zbog sudskog postupka koji predstoji.
Ta deonica ispod donjeg grada je pod ograničenjem od 40 km/h.
Mislim da si u pravu, još jedan od bisera organizacije saobraćaja u Beogradu, rame uz rame sa pitanjem "da li je auto-put stvarno auto-put u delu kroz grad".
Link to comment

ja sam sad zbunjen - jesu panduri njega mlatili, pa povadili značke pa pištolj pa lisice, ili su povadili značke, pa ga mlatili, pa pištolj pa lisice, ili povadili značke, povadili pištolje, turili lisice, pa mlatili ili kako???:unsure:

Link to comment

mire i steins - mogli biste negde sobicu da uzmete, pa da onda tu neogranicenu ljubav ka sili pretocite u jedan siloviti seks. na kraju krajeva, toliko strasti za pendrecima ne moze da bude liseno homoseksualnih konotacija.

Link to comment
zbog boldovanog dela su morali da ga cepaju još crnje - jer boldovano označava da je dotični najobičnija sisurda koja se vusrala kad je videla što bi naš narod rekao - zlo s očima. Tj, kad je već krenuo da glumi žestokog momka onda je morao da glumi do kraja - Tony Montana style. :s_d: Meni je žao što nije bilo neke CC kamere blizu u trenutku kad je ukapirao da su likovi u kolima panduri - cenim da bi ta transformacija mimike iz FU u WTF bila genijalna za videti. :D
+1Neopisivo mi je drago sto je ovaj neizivljeni majmun naleteo na gore od sebe.Medjutim isto tako ne mogu da opravdam ponasanje pajkana. Zna se sta je posao i za taj posao oni bi morali da budu utrenirani da u momentu promene mod ponasanja i rade po automatizmu po PSu. Kao kada mene musterija zivka da trcim u drugi grad ne bi li joj dao pass koji je ona meni dala pa joj se ne jebavam majke glupe i lenje preko fona nego cvrkutavo objasnim da sam sa drugom musterijom i da cu istog momenta poslati pass a za bilo koji drugi problem neka me odmak nazove, all the best, blatruc... Hocu reci, pajkani bi morali biti u stanju da ih psihicki ne dotice ponasanje s druge strane dok rade svoj posao, osim ako ovi nisu sebi dali oduska van sluzbe al tada nema mesta za hapsenje i utoke. Sto samo pokazuje da murija u Srbiji i dalje gleda na svoj posao kao privilegovani polozaj a ne sluzbu gradjanima.
Link to comment
Zanimljiva viđenja sam ovde pročitao, doduše drugačija nego na motoraškim forumima, ali to je i bilo očekivano. S obzirom da je do sada do javnosti stiglo samo da je do svađe u saobraćaju došlo kod Kule Nebojša, mogu otprilike da pretpostavim šta se dogodilo, jer je to jako karakteristično za taj deo puta ispod Kalemegdana, sa dve trake u pravcu Dorćola. Specifično za taj deo puta je da se vozi jako brzo, kao i to da jako mali broj vozača vozi u jednoj traci, a najčešće na izlazu iz krivina vole da puste auto da pređe iz desne u levu traku (obe idu u istom smeru). Sad, tu ima jedna stvar kod motora, idu dosta brzo i nemaju limariju, tako da nema ni "čukanja", umesto lima "gužvaju" se mišići i kosti. I sam sam bio dosta puta u sličnim situacijama, i tvrdim da kad ste na motoru zbog navedene specifičnosti popizdite jedno 100 puta više nego kad ste u kolima. Posebno ako neko iz kola ko vam je priredio taj adrenalinski skok na ko zna šta sve u besu izgovoreno odreaguje istim ili još gorim tonom. Nema šta, klapna pada i svašta može da se desi. Ali taj bes uglavnom prođe posle ne više od 5 sekundi. Deo koji mi nije jasan je da ih je sačekao tek kod Ringiera, to je posle 2 km otprilike. Kako se nije ohladio dotle? Pogotovo što ga znam i nije nasilnik, a pogotovo ne "sisurda" kako su ovde neki izvoleli da ga nazovu. Realno, pogrešio je i mora da plati, isto kao i ona dvojica koji su ga posle peglali pa kad su ljudi počeli da prilaze setili se da se sakriju iza značke. Ne kapiram, ako ćeš da se peglaš onda se peglaj, ako ćeš da hapsiš onda vadi značku i pištolj i hapsi. Koji qrac ti tu peglaš nekog, pa onda kao značka, službeno lice... I naravno, svima je jasno da ne radi u NIN-u da bi i taj isti Veljović prihvatio njihov izveštaj (koji mu je sada sumnjiv), a motorista bi popasao pored prijave za nasilničko ponašanje i prijavu za napad na službeno lice.
Decko, a sta ti to znas?Pre sat vremena sam sedeo sa njegovom koleginicom koja mi je otkrila da je tip ekscesan u svakom smislu, da je vec pravio slicna sranja, kao i da je pod krivicnom istragom koja je vec jednom zataskana: pre neku godinu je na godisnjem Blicovom firma festu razbio glavu svom kolegi novinaru METALNOM STANGLOM. Zasto ga Ringierove guzonje toliko stite, znaju samo oni.
Link to comment
Decko, a sta ti to znas?Pre sat vremena sam sedeo sa njegovom koleginicom koja mi je otkrila da je tip ekscesan u svakom smislu, da je vec pravio slicna sranja, kao i da je pod krivicnom istragom koja je vec jednom zataskana: pre neku godinu je na godisnjem Blicovom firma festu razbio glavu svom kolegi novinaru METALNOM STANGLOM. Zasto ga Ringierove guzonje toliko stite, znaju samo oni.
Ako je to tačno što si rekao, očigledno da poznajem samo njegovu bolju stranu. A jbg, nisam sedeo samo sa njegovim koleginicama (a i to sam imao prililke), nego sa njim. A šta sad ti DEČKO (ako već tako uličarski kaniš da se nekome obraćaš), znaš?
Link to comment

Upravo prisustvovao...necemu...kod Londona. Policajac sa pistoljem juri negativca koji mu bezi navise, policijski auto ide za njima, ubrzava i pokusava da ga presece. Nekoliko ljudi se razbezalo jer je bad guy ocigledno nesto potegao. U jednom trenutku staje neki superbrzi sportak i iz njega izlazi tip za koga sam pomislio da je pandur ali jok, coveka je negativac najurio iz vozila i preuzeo volan. Pandur sa pistoljem ga stize i kroz prozor suvozaca vice 'stani' 2-3x. Ovaj naravno daje gas, cuju se dva pucnja i pandur ostaje na asfaltu od ubrzanja. Koliko videh nije pogodjen. A sve vreme, policajac u automobilu jako, jako nevesto pokusava da blokira begunca i naravno ne uspeva. Staje da saceka kolegu i krecu za njim zajedno u pravcu Balkanske ulice.1. Utisak: policajac ima 20kg viska i dusu u nosu, sto je lako moglo da ga koosta glave. Jos uvek ne znam ko je opalio 2x od njih.2. Kolega u kolima predstavu nema sta treba da radi da zaustavi vozilo koje bezi3. Jadnik koji je ostao bez automobila je ostao na ulici, hvatajuci se za glavu, prelazio ulicu 2,3x, telefonirao i psovao sebi u bradu. Kola su do jaja, dvosed, rekao bih vrednosti od par desetina hiljada eura...Cekamo vesti za dalje informacijeSent from my HTC Desire

Link to comment

Nemanjinom su prosla (od savskog trga na gore) pre oko 25 min dvoja kola hitne pomoci pod rotacijom, i jedno policijsko vozilo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...