Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Na koju foru uspevaš da izgnorišeš činjenicu da su panduri započeli incident, nebitno šta je ovaj "urednik" posle uradio? To što oni divljaju automobilom i jebu majku ako im se ne daj bože svirne te ne ugrožava na koji tačno način? Lakše ti je da se projektuješ u ulogu pandura nego građanina?
Čekaj, ja sam video samo ovaj snimak, gde čovek parkira motor i očigledno čeka ove da se pojave.Kako su to oni započeli incident, da li misliš na neku situaciju koja se desila pre snimka? ima li negde (verodostojnog) opisa ili snimka te situacije?Sa druge strane, po meni je incident ako neko izleti na sred puta i počne da šutira vozilo koje učestvuje u saobraćaju, a psovanje učesnika u saobraćaju nije incident, već pokazivanje elementarnog nevaspitanja.I da se odmah ogradim, ako su panduri prekršili pravila službe i prekomerno upotrebili silu, naravno da ih treba sankcionisati, kao i ovog građanina u maskirnim pantalonama.
Link to comment
Na koju foru uspevaš da izgnorišeš činjenicu da su panduri započeli incident, nebitno šta je ovaj "urednik" posle uradio? To što oni divljaju automobilom i jebu majku ako im se ne daj bože svirne te ne ugrožava na koji tačno način? Lakše ti je da se projektuješ u ulogu pandura nego građanina?
objasnio Gotivac.
Link to comment
Čekaj, ja sam video samo ovaj snimak, gde čovek parkira motor i očigledno čeka ove da se pojave.Kako su to oni započeli incident, da li misliš na neku situaciju koja se desila pre snimka? ima li negde (verodostojnog) opisa ili snimka te situacije?Sa druge strane, po meni je incident ako neko izleti na sred puta i počne da šutira vozilo koje učestvuje u saobraćaju, a psovanje učesnika u saobraćaju nije incident, već pokazivanje elementarnog nevaspitanja.I da se odmah ogradim, ako su panduri prekršili pravila službe i prekomerno upotrebili silu, naravno da ih treba sankcionisati, kao i ovog građanina u maskirnim pantalonama.
Naravno, ti misliš da je građanin ničim izazvan parkirao svoju vespu i zaleteo se na dvojicu u Tojoti.Aman, neću da ulazim u to ko je koliko kriv kad niko od nas ne zna detalje. Reagovao sam na stainsovo štrckanje nad potencijalnim najebavanjem "urednika".Panduri su uglavnom bahata stoka koja sebe doživljava nedodirljivioma i tako se ponašaju. Meni je logičnije da se, kada nemaš dovoljno podataka, staviš na stranu jednog civila nego dvojice pandura. To ne znači da treba svima da bude to logičnije, ali je glupo zauzimati 100% bilo čiju stranu ovde.
Link to comment
Naravno, ti misliš da je građanin ničim izazvan parkirao svoju vespu i zaleteo se na dvojicu u Tojoti.Aman, neću da ulazim u to ko je koliko kriv kad niko od nas ne zna detalje. Reagovao sam na stainsovo štrckanje nad potencijalnim najebavanjem "urednika".Panduri su uglavnom bahata stoka koja sebe doživljava nedodirljivioma i tako se ponašaju. Meni je logičnije da se, kada nemaš dovoljno podataka, staviš na stranu jednog civila nego dvojice pandura. To ne znači da treba svima da bude to logičnije, ali je glupo zauzimati 100% bilo čiju stranu ovde.
Ma naravno, pre par godina se u Kragujevcu desilo da je čovek sedeo na klupi u Šumaricama nakon džoginga, u toku je bila akcija hapšenja nekih dilera, panduri u civilu su izleteli iz auta i premlatili ovog nesrećnika, i u toj situaciji nikako ne bih mogao da se stavim na stranu pandura.Ali ovde, bar prema informacijama kojima raspolažemo a koje pokazuju bahato ponašanje i fizički napad građanina u maskirnim pantalonama na automobil i suvozača, nikako ne mogu da se stavim na stranu građanina u maskirnim pantalonama. Što me, opet, ne stavlja automatski na stranu pandura.
Link to comment
e, pardon, samo pitam...da li je nekoga odavde maltretirao neki pripadnik policije?
mene, standardno do 2000te - posle toga nikad problem nisam imao. Dapače, saradjivao sam s njima godinama (dok sam radio po terenu) i mogu da kažem, da niti jednom nisam video bilo kakvo maltretiranje niti bahatost. Sa druge strane video sam i te kako cviljenje ovih "civila" kad im prigusti oko bulje da ova "bahata stoka" reaguje tako što će premlatiti ili uhapsiti onog ko pravi probleme.
Link to comment
Na koju foru uspevaš da izgnorišeš činjenicu da su panduri započeli incident, nebitno šta je ovaj "urednik" posle uradio?
Prvo, ne znamo uopšte ko je i kako započeo incident pa stoga ne bi trebalo da svoju omiljenu špekulaciju na tu temu nazivaš činjenicom.Činjenice su sledeće:- Nešto se dogodilo u saobraćaju, ne znamo šta- Jedan od učesnika je potom napravio sačekušu drugim učesnicima te fizički nasrnuo na njihovo vozilo i jednog od njih- Drugi učesnici su na to odgovorili solidnim tamburanjem što ih dovodi u problem jer imaju status službenog lica i ne smeju da nad drugim licima sprovode veću silu od one propisane pravilima službe (običan forumaš, na primer, može siledžiju da odvali štanglom ili mu protera glavu kroz suvozačevo staklo, i za to bi dobio aplauze na forumu jer nam je svima pun kufer siledžija, ali kada to urade dva kera na dužnosti onda imaju da lete iz policije jer ako su u stanju ovako da reaguju na siledžijstvo onda će sigurno sutradan ispaliti metak u glavu nekom detetu iz čista mira)Na osnovu gore navedenih činjenica možemo malo i da se prepustimo špekulacijama o mogućim posledicama po sve koji su bili umešani u ovu tuču:- Panduri lete iz službe ili u po njih boljem scenariju fasuju šestomesečnu suspenziju. To je ispravna poruka jer ako su već građani nervno labilni, ne treba nam i nervno labilna policija na ulicama.- Panduri se nekako izvlače od posledica ukoliko se stvar zataška i siledžija u medijima predstavi kao siledžija a ne nedužni novinar koji je stradao od bahate policije. Ovo je malo verovatno jer će esnaf učiniti sve da siledžiju predstavi kao miroljubivog novinara koji je mirisao cveće u trenutku kada su ga zaskočila dva pijana i bahata inspektora.- Siledžija dobija prijavu za nasilničko ponašanje i napad na službeno lice. Mediji mesecima skiče o progonu.- Siledžija ne dobija nikakvu prijavu jer policija procenjuje da je bolje zaboraviti na celu stvar neko trpeti Blicovu PR antikampanju nekoliko meseci.U svim varijantama, siledžija će proći bolje od ove dvojice što su na njemu prekršila ovlašćenja. Naravno sami su krivi, da su sve uradili po PS-u onda bi oni bolje prošli. Da nisu kerovi nego dva obična lika iz komšiluka, pola foruma bi ih istetoviralo na bicepsima kao simbole otpora rastućem siledžijstvu u društvu. Ovako, jbg.Ljudi u Srbiji bi takođe trebalo da imaju u vidu da kada idu da nalupaju šamare policajcu, oni pre svega fizički napadaju naoružanu osobu pa tek onda policajca. Niko srećniji od mene ako ishod takvog napada bude 100% uredno i pravilno hapšenje uz minimum prinude ali nekako mi se čini da u atmosferi opšte nervoze ne treba da se lupamo u čelo od zaprepašćenja ukoliko šamaranje policije rezultira nekim teškim incidentom.
Link to comment
Ma naravno, pre par godina se u Kragujevcu desilo da je čovek sedeo na klupi u Šumaricama nakon džoginga, u toku je bila akcija hapšenja nekih dilera, panduri u civilu su izleteli iz auta i premlatili ovog nesrećnika, i u toj situaciji nikako ne bih mogao da se stavim na stranu pandura.Ali ovde, bar prema informacijama kojima raspolažemo a koje pokazuju bahato ponašanje i fizički napad građanina u maskirnim pantalonama na automobil i suvozača, nikako ne mogu da se stavim na stranu građanina u maskirnim pantalonama. Što me, opet, ne stavlja automatski na stranu pandura.
Nigde ja ne stajem na stranu "urednika", samo reagujem na to što je steins celu noć razmišljao kako bi bilo dobro da mu se napakuje još što šta.Urednik bi za ovo morao da bude kažnjen, ali ja sam spreman da se opkladim da ga je bahata stoka u Tojoti stvarno opasno isekla, te krenula da psuje i preti kada im je svirnuo/opsovao.
Link to comment

u principu se slažem s tobom,ali ----

- Drugi učesnici su na to odgovorili solidnim tamburanjem što ih dovodi u problem jer imaju status službenog lica i ne smeju da nad drugim licima sprovode veću silu od one propisane pravilima službe (običan forumaš, na primer, može siledžiju da odvali štanglom ili mu protera glavu kroz suvozačevo staklo, i za to bi dobio aplauze na forumu jer nam je svima pun kufer siledžija, ali kada to urade dva kera na dužnosti onda imaju da lete iz policije jer ako su u stanju ovako da reaguju na siledžijstvo onda će sigurno sutradan ispaliti metak u glavu nekom detetu iz čista mira)
nije ti dobro ovo poredjenje - u proteklih 10 godina, pa i više, neuporedivo je više bilo slučajeva gde metke u glavu smeštaju "civili" nego panduri.
U svim varijantama, siledžija će proći bolje od ove dvojice što su na njemu prekršila ovlašćenja. Naravno sami su krivi, da su sve uradili po PS-u onda bi oni bolje prošli. Da nisu kerovi nego dva obična lika iz komšiluka, pola foruma bi ih istetoviralo na bicepsima kao simbole otpora rastućem siledžijstvu u društvu. Ovako, jbg.
ključna stvar - zna li iko PS policije pri savladavanju kriminalca?
Ljudi u Srbiji bi takođe trebalo da imaju u vidu da kada idu da nalupaju šamare policajcu, oni pre svega fizički napadaju naoružanu osobu pa tek onda policajca. Niko srećniji od mene ako ishod takvog napada bude 100% uredno i pravilno hapšenje uz minimum prinude ali nekako mi se čini da u atmosferi opšte nervoze ne treba da se lupamo u čelo od zaprepašćenja ukoliko šamaranje policije rezultira nekim teškim incidentom.
i ovo je upitno - policija ima status službenih lica, što mnogo menja stvari.
Link to comment
e, pardon, samo pitam...da li je nekoga odavde maltretirao neki pripadnik policije?
mene jesu, vise puta, dok sam radio na jugu, sa Romima. zaustavljali su nas i pretresali po autobuskim stanicama, porodicnim ljudima od 50 godina obracali se sa "ti" i veoma grubo pitali "zasto si napustio mesto stanovanja", "a zasto si posao bas u Surdulicu, koga tamo imas", "za sta si do sada osudjivan", i tako dalje. mene bi ostavljali na miru kada bi shvatili da nisam genetski lopov, tj. Rom, ali tek posle potpune provere identiteta. nema kod nas rasizma, ne
Link to comment
i još nešto, kad je zaustavio automobil (nebitno dal je u njemu murija ili majka s decom) ovaj je prestao da bude "civil" i prešao u kategoriju kriminalca (izgrednika, huligana, ometača javnog reda i mira - kako god)
Status civila ( dakle status građanina) se gubi kad se učini nešto nezakonito?
Link to comment
Još jednom: onda nemoj svoju željenu projekciju da nazivas činjenicom.
Ti znači apsolutno isključuješ mogućnost da je uredniku neposredno pre incidenta zaista bio ugrožen život i da je reagovao kako se već reaguje u takvoj situaciji - nekontrolisano?Isključuješ mogućnost da se vaistinu radi o nekom normalnom i mirnom čoveku kome je pukao film zbog bahate stoke koja hoće da ga zgazi, a posle ga još i psuje zbog toga?A da, nosio je maskirne pantalone...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...