Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

ne umanjuje zločin, ali otvara mogućnost da se protiv ostatka bande podigne optužnica za saučešništvo ili prikrivanje zločina.inače momak je pogođen kad je izašao iz kola, dok je stajao pored njih.

Link to comment

Mislio sam i na saucesnike. Bilo bi interesantno saznati da li je niko od kolega ubici predlozio da vrati pistolj u futrolu posto pijani klinci svakako nisu bas neka opasnost tim klonovima Ramba i slicnih.

Link to comment

Na osnovu izjave svedoka koji je vozio sa 1.36 promila?

Interesantno je kako isti ljudi razlicito kometarisu dogadjaje koji su u sustini isti i pri tome mislim na hapsenje Dzajica, miting radikala, deliju Urosa i ovu najnoviju epizodu. Ko je odusevljeno pozdravljao prve tri pomenute akcije narodne milicije ne treba da se iznenadi kad i njemu organi zakucaju na vrata, kuce ili kola, svejedno. U pitanju je ista nesposobna ekipa koja stvari radi na isti nacin tako da podrska toj nesposobnosti moze bukvalno da se obije o glavu bez obzira sto su nekima pomenute situacije godile srcu i izazivale zadovoljstvo.
Na koju akciju milicije mislis kod delije Urosa i sta treba da se obije o glavu zbog hapsenja lopova Dragana Dzajica?
Link to comment
Na osnovu izjave svedoka koji je vozio sa 1.36 promila?
a ovo si pročitao u izjavi optuženog za zločin. šta misliš čija je istina prava? Edited by Biohemija
Link to comment

To sam procitao u uvodnom postu, nisam sporovodio sopstvenu istragu. 1 je izjava optuzenog za zlocin, a 2. saucesnika koga grize savest, ili se jednostavno usro. Prirodna reakcija je da 1 kaze da je pistolj sam opalio, a drugi da su isli da skupljaju dobrovoljne priloge za decu iz Zvecanske, kada su ih iz zasede preserelii zapucali. Videcemo, meni realno svejedno

Link to comment

pobrkao si lončiće. nemaju ovi pod 2 šta da se vade jer gore od ovog što se desilo nema. oni su žrtve a 1 su zločinci.a to što ti je svejedno dosta govori o tebi. bolje je da si nisi ni javljao na ovoj temi.

Edited by Biohemija
Link to comment
To sam procitao u uvodnom postu, nisam sporovodio sopstvenu istragu. 1 je izjava optuzenog za zlocin, a 2. saucesnika koga grize savest, ili se jednostavno usro. Prirodna reakcija je da 1 kaze da je pistolj sam opalio, a drugi da su isli da skupljaju dobrovoljne priloge za decu iz Zvecanske, kada su ih iz zasede preserelii zapucali. Videcemo, meni realno svejedno
Za prelazak kroz crveno se dobije valda neka prekrsajna prijava a ne metak u glavu.Ovaj sto nosi uniformu i oruzje treba da bude redovno kontrolisanog psihickog stanja.Da ne spominjem sta se dogadjalo u Grckoj pre par meseci kad je ubijen jedan petnaestogodisnjak od strane nekog policajca.Meni realno nije svejedno ako ni zbog cega drugog sto cu mozda jednog dana u pet ujutro da predjem ulicu na crveno i ko zna naletim na neku patrolu gde se zadesi neki pod stresom i jos brz na obaracu... Edited by bradilko
Link to comment
pobrkao si lončiće. nemaju ovi pod 2 šta da se vade jer gore od ovog što se desilo nema. oni su žrtve a 1 su zločinci.a to što ti je svejedno dosta govori o tebi. bolje je da si nisi ni javljao na ovoj temi.
Kako nema? Mogu da mu napakuju stosta, od voznje pod dejstvom do pruzanja otpora i td. Meni je svejedno, ko god da je kriv i to govori o meni. Dooobro. Tebi nije svejedno i imas 'misljenje' bez obzira sta se stvarno desilo i to govori o tebi. A kad mi bude trebalo tvoje odobrenje da se javim, obavesticu te, ok?
Link to comment
Kako nema? Mogu da mu napakuju stosta, od voznje pod dejstvom do pruzanja otpora i td. Meni je svejedno, ko god da je kriv i to govori o meni. Dooobro. Tebi nije svejedno i imas 'misljenje' bez obzira sta se stvarno desilo i to govori o tebi. A kad mi bude trebalo tvoje odobrenje da se javim, obavesticu te, ok?
nema. nenaoružan čovek je ubijen. hladnokrvno.a ti slobodno nastavi da guslaš.
Link to comment

U svim situacijama koje sam nabrojao potpuno pogresno su upotrebljena ovlascenja i vrvelo je od nesposobnosti "organa".Sto se tice Dzajica, ne znam iz kog ugla da postavim stvari ali svi smo videli snimak u kome ga dva obicna pandura, jedan golobradi i drugi dosta stariji sa solidnom stomacinom (hocu da kazem da ni jedan nije olicenje sposobnosti), sprovode u maricu, sa rukama vezanim napred i zabravljuju dvostruka vrata marice dok sve to snimaju kamere. Sila koju su panduri primenili bila bi adekvatna u slucaju da se Dzaja aktivno opirao hapsenju, pokusavao da pobegne i verbalno se suprotstavljao pandurima. Po onome sto se videlo na snimku ne bih rekao da je bilo tako a ni zdrav razum se ne slaze. Dakle, cela situacija je postavljena natraske. Obicni panduri, marica i rizicno hapsenje ne idu jedno s drugim, niti se lice (da upotrebim pandurski zargon) vezuje lisicama sa rukama napred i vodi za ruke, rukave ili ramena. Tehnicki gledano, ni jedan detalj nije uradjen kako treba. Druga stvar su kamere. Necu da kazem da on treba da ima veca prava nego bilo koji drugi gradjanin mada mu u ovom slucaju nisu ni trebala. Svako ima pravo na dostojanstvo a njemu je to dostojanstvo povredjeno i jos je sve to snimljeno i odmah prosledjeno svim TV stanicama. Ne znam tacno kako stoje stvari sa snimanjem ovakvih dogadjaja ali verujem da je sve osim interne policijske upotrebe. Ovde je ocigledno da snimak moze biti upotrebljen protiv policije. Zakljucak ovog dela price je da ako Dzaja ima ovakav tretman, ubistvo anonimnog fudbalera logicna posledica.Drugo bese za deliju Urosa. Nesto se verovatno muti oko njegovog sudjenja ali recimo da je on za sad tamo gde treba da bude. Nisam primetio, sto ne znaci da se nije desilo, da je sprovedena bar interna policijska istraga "na okolnosti incidenta na stadionu". Prvo, treba utvrditi koji strucnjak je poslao samog coveka u sred mase koja nije bas blagonaklona prema pandurima i kakav master plan je zahtevao da on, u civilu, bude opremljen motorolom (koja emituje vrlo prepoznatljive zvuke) a sve u doba kad se mobilni telefon moze kupiti za male pare na svakom koraku. Takodje bi bilo interesantno utvrditi zasto panduru nije stigla nikakva pomoc od kolega. Sto se tice samog pandura, da je u trenucima dok ga je Uros tukao i palio izvadio pistolj i otvorio mu salter na celu, svaki sud bi za dva minuta zakljucio da se radilo o samoodbrani iz krajnje nuzde. Kad je vec propustio priliku da se odbrani, nista mu nije dalo za pravo da onako izbezumljen malo zavitla pistoljem i pripuca okolo. Bilo bi lepo da ga je neko pitao da objasni zasto je "izazvao opstu opasnost sa mogucim smrtnim ishodom" ili kako se to vec kaze.Kad sam vec tu da objasnim i sta sam mislio kad sam pomenuo miting radikala. Dovoljne su dve scene koje su, verujem, svima ostale u secanju a videle su se na snimcima kamere koja je snimala sa Doma omladine prema trgu. Prvo, secate se onog dolaska specijalaca kad je jedan napaljeni krenuo prvi pa se iznervirao i poceo da skace kao majmun na sred raskrsnice. Jad i beda. Takvi bolje da be brane javni red i mir nitii imovinu a trebao bi im i neko d aih brani od njih samih. Druga scena je usledila koji minut kasnije kad su se vec sukobili sa radikalima. Jedan je bio narocito ratoboran i u jednom trenutku je pokusao da pobegne ali su ga malo potkacili i pao je na asfalt. Istog trenutka nekoliko pandura pocelo da ga pendrega odozgo. Koliko god ja ne podnosio radikale moram da kazem da su panduri ocigledno prekrsili sva ovlascenja i umesto da ga, kad je vec savladan i lezi, vezu i ubace u maricu, oni su resili da mu odrezu i primene kaznu.Sve ovo su tipicni primeri zloupotrebe ovlascenja i nesposobnosti policije i, po mom skromnom misljenju, treba ih tako tretirati bez obzira da li su zrtve oni ili mi, nasi ili njihovi. Dok ne bude tako, ovakvi incidenti ce se desavati precesto a i nasa bezbednost ce biti u rukama ljudi koji je viseugrozavaju nego sto je stite.

Link to comment
Na osnovu izjave svedoka koji je vozio sa 1.36 promila?
a ovo si pročitao u izjavi optuženog za zločin. šta misliš čija je istina prava?
For info: 1,36 je level tri pića koja vetre, dok ne sabiješ četvrto... Svakako da je nedozvoljeno, ali se po meni ne postavlja pitanje neuračunljivosti...Dalje, ne verujem da je mladić stigao da duva, a ne verujem ni da su javno objavili rezultat, ako su ga vodili da mu izvade krv... Više verujem da je izjava paušalna.
Link to comment

bolesnici s pištoljem i značkom. ratni zločinci, pucači u premijera, svi iz istog kalupa.nema normalne zemlje dok to vršlja ulicama.ali što je lepo rekao gudravi, sve dok revolt bude ograničen na gunđanje po forumima, oni nemaju brige.

Link to comment

Naravno da je tako kad je ovdasnja socijalna svest na nivou nizem od prvobitne zajednice i kad ima ovih koje sam pomenuo u postovima a kojima se zloupotreba ovlascenja ponekad i svidi.

Link to comment
ali što je lepo rekao gudravi, sve dok revolt bude ograničen na gunđanje po forumima, oni nemaju brige.
pa revolt po forumima će ostati tu gde jeste, ipak smo mi ljudi obrazovani i fini, volimo svoj komfor i fine plate. mi, ovako civilizovani i kuturni bi eventualno mogli u mirne građanske šetnje, kao nekad, samo što sada nema ko da nas predvodi jer nikome ne može više da se veruje.pravi revolt možeš očekivati pre svega od onih koji jedva prehrane sebe i porodicu a kamoli da imaju za kablovski net i gunđanje po forumima.
Naravno da je tako kad je ovdasnja socijalna svest na nivou nizem od prvobitne zajednice i kad ima ovih koje sam pomenuo u postovima a kojima se zloupotreba ovlascenja ponekad i svidi.
naravno da ih ima, u ovom slučaju to su (latentni) sadisti i nekrofili. takvima je drago što je neko usmrćen a ne oni, pogotovo ako je taj ubijeni imao uspešniji i ispunjeniji život od njih, utoliko je zadovoljstvo zbog tuđe smrti veće.inače ja, ovakve događaje, u mom toku svesti, doživljavam kao čiste izlive frustracije i potisnutog besa koji se nagomilao godinama života u ovom zlokobnom vilajetu srpskom. nebitan je povod i okolnost, samo je pitanje gde je za svakog od nas granica kada će taj gnev preći rub izdrživog.recimo ja često u zadnje vreme maštam i naslađujem se pomišlju kako bih svog šefa obesio kablom, ali bi spojio više kablova da bude dovoljno dugačak kako bi stoku spustio niz prozor poslovne zgrade tako da visi na visini recimo petog sprata tako da to svi mogu da vide i da svrše emotivno videvši svinju kako visi, spektakularno. voleo bih da bude to ujutro, oko 9h kad je najveći promet na ulici i kada svi dolaze na posao, a jutranje sunce obasjava južnu stranu poslovne zgrade i čitavom prizoru daje epsku dimenziju.a opet, kad bih to stvarno pokušao i uspeo (razmišljo sam detaljno, treba dobro isplanirati), to bi bio kraj i mog života kakav je da je, otišo bi na mardelj doživotno i kraj. ili možda ne, možda bi se javnost uskomešala kao ko malog Uroša delije, i vršila pritisak da mi smanje kaznu, ili me čak ti građani izvuku iz zatvora na silu, i slave kao heroja koji je srpsko društvo oslobodio lika i dela jedne nehumane kretaure ljudske barakude. sve je moguće, ali da li sam spreman da rizkujem svoj život na takav način?to je to pitanje, na kraju krajeva, da li sam spreman sebe da žrtvuje zarad svog i opšteg dobra, ili više volim svoju bulju i komforno gunđanje po forumima. ja nisam i zato zaslužujem da patim i trpim mučitelje svoje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...