Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Mislim kako se putari na Gazeli ne žale? wtf?
Ebga, oni nemaju nezavisni sindikat.U suštini, ti si u pravu. Pripadnici najvećeg kriminalnog udruženja u državi ne zaslužuju bolje od sunčanice, čast veoma retkim izuzecima.
Link to comment

ja mislim da i porodilišta, centre za dijalizu i sve tomu slično treba da zatvore po vrucini - kazu da ni tamo nema klime, sto da se medicinsko osoblje zlopati. ni u domu zdravlja nije klimatizirano, mogu i oni da počinu do zahladjenja. u četvrtak će kiša.

Link to comment

Šalu na stranu, u nekim zemljama (mediteranskim pogotovo) postoji pravilo da se, kada temperatura na mernim mestima pređe 35 stepeni (a to znači 40 na ulici), proglašava elementarna nepogoda, vanredno stanje ili šta već, i prelazi se na vanredni režim funkcionisanja društva. Zaposleni, đaci i studenti ostaju kod kuće, a rade samo dežurne službe i ostali sistemi od vitalnog značaja. Ne bi ovdašnjim genijalcima pala kruna sa glave da razmotre nešto slično, pogotovo u svetlu činjenice da se tokom letnje sezone ionako radi smanjenim intenzitetom/kapacitetom, a pride između 1. maja i 31. decembra nema nijednog državnog praznika.

Link to comment
Šalu na stranu, u nekim zemljama (mediteranskim pogotovo) postoji pravilo da se, kada temperatura na mernim mestima pređe 35 stepeni (a to znači 40 na ulici), proglašava elementarna nepogoda, vanredno stanje ili šta već, i prelazi se na vanredni režim funkcionisanja društva.
Khm, pa ja čuo da je tako i kod nas, i da se zato namerno govori da temperatura nije 42, 43 kao što jeste, nego "tu negde oko 36, 37", jer bi u protivnom cela država bila na kolektivnom godišnjem odmoru od 5 nedelja?
Link to comment

odlican je ovaj brejnstorming! nikada se ne bih setila toga da u srbijici uvedemo sijestu. pre bi mi palo na pamet da, recimo, klinicki centar umesto za stilski namestaj izdvoji kintu za klime.a kako god definisao vremensku nepogodu, policija mora da odrzi minimum rada, a narocito saobracajna policija, vatrogasci i slicno.

Link to comment
Khm, pa ja čuo da je tako i kod nas, i da se zato namerno govori da temperatura nije 42, 43 kao što jeste, nego "tu negde oko 36, 37", jer bi u protivnom cela država bila na kolektivnom godišnjem odmoru od 5 nedelja?
Ne verujem da bi bilo 5 nedelja kolektivnog jer realno imamo jedan ili dva naleta onih, baš vrelih talasa. Ostalo je podnošljivo.Grci su, recimo, to u praksi sveli na 4-5 dana tokom celog leta za Atinu.
Link to comment
jednom tako bilo 63 stepena, a oni nisu hteli da priznaju i terali narod na poso po vrucini.
I ja sam čuo nešto slično. Radi se o zaveri zlih meteorologa. Kažu da je Kamenko bio kum mafije ali se o tome iz razumljivih razloga ćuti.
Link to comment
I ja sam čuo nešto slično. Radi se o zaveri zlih meteorologa. Kažu da je K bio kum mafije ali se o tome iz razumljivih razloga ćuti.
Ne pominji to ime opasno je.
Link to comment
I ja sam čuo nešto slično. Radi se o zaveri zlih meteorologa.
Možda je zavera, a možda je i elementarna logika koja kaže da kada merna stanica u Košutnjaku, udobno smeštena u hladovini šumice i u kutiji koja se nalazi dva metra iznad hladovinom zaštićene travice, izmeri 37-38 stepeni, to može da malkice zavara slušaoca/gledaoca koji planira da prepešači potez od Slavije do Terazija po užarenom asfaltu i pločniku. Edited by beowl
Link to comment
Možda je zavera, a možda je i elementarna logika koja kaže da kada merna stanica u Košutnjaku, udobno smeštena u hladovini šumice i u kutiji koja se nalazi dva metra iznad hladovinom zaštićene travice, izmeri 37-38 stepeni, to može da malkice zavara slušaoca/gledaoca koji planira da prepešači potez od Slavije do Terazija po užarenom asfaltu i pločniku.
pa kada je propisivano kada treba da se ugasimo (na 42 stepena?), tada se valjda znalo i kako i gde se obavlja merenje? Edited by gagorder
Link to comment
Možda je zavera, a možda je i elementarna logika koja kaže da kada merna stanica u Košutnjaku, udobno smeštena u hladovini šumice i u kutiji koja se nalazi dva metra iznad hladovinom zaštićene travice, izmeri 37-38 stepeni, to može da malkice zavara slušaoca/gledaoca koji planira da prepešači potez od Slavije do Terazija po užarenom asfaltu i pločniku.
Ma to je jasno. Naravno da je na trotoaru kod Karađorđevog parka tempreratura viša od one na 2 metra visine u meteorološkom zaklonu koji se nalazi samo koju desetinu metara dalje. Samo što je Marvinova teza bila da se "namerno govori" da je temperatura niža od stvarne, to jest da se lažiraju podaci. Edited by pacey defender
Link to comment
Samo što je Marvinova teza bila da se "namerno govori" da je temperatura niža od stvarne, to jest da se lažiraju podaci.
Mene lično to ne bi začudilo u ovoj zemlji. Mada i bez toga, podaci nisu relevantni jer nam ne govore realnu temperaturu kojoj smo izloženi. Mislim, mogu i ja da izmerim 35 stepeni u hladovini Botaničke bašte ali će onaj nesrećnik koji tabana po novobeogradskim trotoarima sa punim pravom moći da me optuži da ga zamlaćujem.
Link to comment
Samo što je Marvinova teza bila da se "namerno govori" da je temperatura niža od stvarne, to jest da se lažiraju podaci.
Nije moja teza :D Ne tvrdim ništa, tako sam čuo od ljudi koje, recimo, ne bih svrstavao u nikakve konspiratologe. Iskreno, nisam proveo duže od minuta razmišljajući o tome.
Link to comment
podaci nisu relevantni jer nam ne govore realnu temperaturu kojoj smo izloženi.
o jbt pa koja ti je to logika? osnova merenja je da se sprovodi uvek pod istim uslovima. sta sad, treba da mere na svim pojedinacnim tackama u gradu? ako je u Kosutnjaku 35, i ako je to merna tacka za Beograd, znaci da je temperatura 35. Na betonu ce biti 50, na vrhu Zvezdare mozda i 32, ali je ona temperatura od koje polaze sve te oscilacije - 35 stepeni. @marvin: taj fantazam o laziranju temperature polazi od drugog fantazma, da nase zakonodavstvo priznaje vrucinu za elementarnu nepogodu. u sustini, posredi je razumljiva ceznja za duzim letnjim raspustom/odmorom i nista drugo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...