Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Desava se to i van Srbije ali posle mora detaljno da objasni na sudu kako i zasto se to desilo a PS ne predvidja ovakvu situaciju cak ni kad se najfleksibilnije tumaci.Inace, onim zandarima sto su upucali fudbalera na semaforu pre nekog vremena sve ide po planu. Sudjenje je ponisteno a oni se brane sa slobode. Jos par akrobacija i happyend. Za sve ovo vreme su verovatno bili pod suspenzijom i primali 80% plate.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kakav je to krivicni zakonik po kome kad hladnokrvo ubijes coveka pistoljem u glavu sa 5cm, maksimalna predvidjena kazna ti je 15 godina :(kako mi je devojka ucila krivicno pravo pre nekoliko godina, malo sam se "vrzmao" oko knjige i te materije i frapirao se koliko su predvidjene kazne za pojedina dela male...istina, uporedno pravo mi je Holivud i njihovi filmovi i serije :D gde malo malo pa nekome rebnu smrtnu ili dozivotnu...moze li neko ko je upucen da mi kaze kakva je praksa u Evropi sto se tice duzine predvidjenih kazni za najteza krivicna dela (ubistva, silovanja....), pogotovo za "povratnike"?izvinjavam se za off i hvala :P

Link to comment
Kakav je to krivicni zakonik po kome kad hladnokrvo ubijes coveka pistoljem u glavu sa 5cm, maksimalna predvidjena kazna ti je 15 godina :(
ne mogu da ti odgovorim na ostatak posta, jerbo nisam pravnik, ali da se zadržimo malo ovde : ja ću prvi priznati da nemam pojma kolika je ovo kazna, ni da li je adekvatna. Mislim da se kod nas, laika, a dosta pod uticajem filmova i serija koje su izvor 99% presuda (ili "presuda") koje vidimo stvorio nekakav sistem 25-to-life prava i pravde. Ne znam da li je bolji ili gori, ali mislim da treba razmisliti o tih 15 godina. 15 jebenih godina u zatvoru je jaaako, jako dugo vreme. To je broj godina koji ti sasvim uništi život, jer posle toga nisi ni za šta, niko te neće primiti na posao, izgubio si većinu ljudi iz svog života. A to je samo uticaj te kazne sa vremenskog aspekta, da ne pričamo kako je živeti 15 godina u zatvoru, pa još srpskom zatvoru.Uopšte nisam siguran da je to premala kazna. A i mislim da je maksimalna propisana kazna za ubistvo u Srbiji mnogo iznad 15 godina, ali da sačekamo nekog pravnika ;)
Link to comment
A i mislim da je maksimalna propisana kazna za ubistvo u Srbiji mnogo iznad 15 godina, ali da sačekamo nekog pravnika ;)
UbistvoČlan 113.Ko drugog liši života, kazniće se zatvorom od pet do petnaest godina.Teško ubistvoČlan 114.Zatvorom najmanje deset godina ili zatvorom od od trideset dočetrdeset godina kazniće se:1) ko drugog liši života na svirep ili podmukao način;2) ko drugog liši života pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju;3) ko drugog liši života i pri tom sa umišljajem dovede u opasnostživot još nekog lica;4) ko drugog liši života pri izvršenju krivičnog dela razbojništva ilirazbojničke krađe;5) ko drugog liši života iz koristoljublja, radi izvršenja ili prikrivanjadrugog krivičnog dela, iz bezobzirne osvete ili iz drugih niskih pobuda;6) ko liši života službeno ili vojno lice pri vršenju službene dužnosti;7) ko liši života dete ili bremenitu ženu;8) ko liši života člana svoje porodice kojeg je prethodno zlostavljao;9) ko sa umišljajem liši života više lica, a ne radi se o ubistvu na mah,ubistvu deteta pri porođaju ili ubistvu iz samilosti.
Link to comment
šta će vam pravnikvaljda je opštepoznato da je u srbiji maksimalna zatvorska kazna 40 godina
U Srbiji je max. kazna zatvora 15 godina.Samo u odredjenim slučajevima, i za odredjena krivična dela može da se izrekne i 40 godina.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vec duze vremena vazi pravilo da saobracajac ne naplacuje kaznu nego samo popunjava uplatnicu. To sto su vozaci htjeli da se dogovore i sto gomila policajaca nije imuna na takve dogovore je druga stvar. Inace u Bugarskoj je to bio ozbiljan mafijaski posao. Nestajali su ljudi, kamioni, auta. Ovi nasi su samo iskoristili tudju korumpiranost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...