Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Policija nema nikakvo opravdanje. Ovo je tipicni primerak naseg siledzijskog mentaliteta©.Necu da dodam "ali", vec da dodam da su dva glavna aktera iz kladze (po info koji dobih od drugara koji zivi u tom kraju) neka dva bolida (da ne kazem/aludiram na njihove nezakonite radnje) koji se vozikaju u besnim autima zatamljenih prozora (hummer i audi) i vole ponekad da zastrasuju domoroce. Naravno, ako ovo nije tacno (a sumnjam da nije), posluzicu se kod Ikara.
U stvari nije poenta u tome, koliko god da nam svima zaigra srce kad tako neki mandov popije ono sto drugima svakodnevno servira i koliko god smo tokom "Sablje" navijali za narodnu miliciju kad god bi zaustavila neki dzip na ulici i krenula da dribla nekog od ovih dripaca. Policija mora da bude profesionalna i da deluje po zakonu jer joj je posao da deluje po zakonu, a vidjilante fore neka ostavi nekom drugom. Ona ne sme da ulazi u igre tipa "ima li ko ovde jaci" jer joj je posao da spreci da se drzava pretvori u carstvo onih koji su jaci. Koliko god da nije samo u policiji problem jer ima jos nekoliko karika u drzavnom lancu nehaja, korupcije i ladjenja jaja, oni su najvidljiviji na ulici i imaju najvise obaveza da se ponasaju uredno kako zakon i pravila sluzbe propisuju. Zao mi je ali to je posao koji su izabrali. Ako hoce da se sibaju po kladionicama onda neka otvore privatnu firmu, sednu u dzip sa zatamnjenim staklima i siroko im polje.
Link to comment

Upravo tako. U "Sablji" su pokazali da mogu da budu profesionalci. Ovo je ekipa podriglih i pijanih koja slucajno nosi uniforme. E sad, sto je dobar deo kerova upravo takav (da ne pominjem ono pucanje u dete od 14 godina gumenim metkom, pravo u facu, bez da je bilo ikakve guzve), to je problem Ivice, ali i celig naseg drustva koje dopusta takve stvari.

Link to comment

Olivera je rekla da će pored grupe bahatih policajaca tužiti i Slobodana Vukolića, načelnika Policijske uprave Beograda.- Tužićemo policajce koji su nas tukli, kao i Vukolića koji je svašta izjavljivao. O svemu što se dogodilo dali smo juče izjave Unutrašnjoj kontroli policije. Inspektori koji su nas saslušali bili su jako korektni i ljubazni. Pa i oni su videli snimak sigurnosnih kamera! Na snimku se lepo vidi šta su nam njihove kolege radile. Jasno je ljudima šta se stvarno desilo i ko je tu napadnut. Inače, ovo je prva izjava koju sam uopšte dala policiji, jer smo posle batinanja samo privedeni u policijsku stanicu u Zemunu i tamo nisam dala nikakvu izjavu - kaže Olivera Ćatić koja je posle intervencije policije zadobila povrede vrata.To je, po meni, ok resenje. Jedan od ostecenih je americki drzavljanin, blagodareci toj cinjenici sudstvo ce biti azurnije nego sto bi inace bilo, komisija formirana da zataska slucaj nece moci da sakriva i falsifikuje, a dokaze tipa 'pandur je rekao da su ga tukli, a on je sluzbeno lice, njemu se uvek veruje' nece smeti da uzimaju u obzir.Takodje, ako uspeju da zavrse pretprocesne radnje dok je javnost jos zainteresovana, imaju sanse za fer sudjenje. Dakle, izvestaji lekara su tu kljucni, jer ga policajci nemaju, a odluka suda je da li ce kamere biti uzete u obzir, ali u poslednje vreme se o kamerama cesto prica u tim slucajevima. Takodje, NVO su najavile svoju pomoc sto sudove takodje cini opreznijim, jer znaju da poslednja instanca moze da bude ili Strazbur ili neka buduca inspekcija poslata od Visokog saveta. Sve u svemu, sanse su tanke, ali je ohrabrujuce da se prica siri. Ipak je to nekakva drustvena korist.

Link to comment
blic
Pretukli me, pa naterali da potpišem da sam ih napaoLoznica - Borka Burmazovića (36), inženjera tehnologije iz Loznice, u utorak u 18.30 sati na trotoaru Bulevara Dositeja Obradovića presreo je nepoznati muškarac, koji ga je, pokazujući legitimaciju i uz povike: „Policija, pokaži ličnu kartu“, oborio na zemlju, pretukao, da bi se tortura zatim nastavila i u policijskoj stanici u Loznici.Borko Burmazović pokazuje povrede koje je zadobio od policajca u civilu- Prvo sam pokušao da izvadim novčanik sa dokumentima, ali me je taj muškarac uhvatio za ruku, zbog čega sam pomislio da je reč o pljački. Nisam ni slutio da je stvarno policajac. Bio je u civilu, i kad sam pokušao da mu se otrgnem, obuhvatio me je oko tela, oborio na zemlju i zavrnuo ruku na leđima. Počeo sam da vičem u pomoć, nadajući se da će me neko čuti i pozvati policiju, jer sam i tada verovao da me je napao pljačkaš. Ležao sam oboren, a on me je udarao po glavi, pesnicom u desno oko, i sve vreme mi psovao majku narkomansku. Ne znam ni koliko puta me je udario po leđima i nogama, da bih zatim čuo neku ženu kako viče da je zvala policiju i da me napasnik pusti. Ponadao sam se spasu, ali uzalud, ni slutio nisam šta me tek čeka po dolasku policajaca - priča Burmazović, pokazujući povrede na licu i telu.Posle nekoliko minuta, kako tvrdi Burmazović, dok je ležao na trotoaru, primetio je dvojicu muškaraca kako prilaze.- Jednog sam prepoznao jer sam ga video u policiji kad sam vadio pasoš. Ugledao sam i policijski automobil i pomislio da je spas na vidiku. Nisam ni bio svestan da su mi lisice već na rukama, da su mi skinuli patike. Da ne spominjem pogrdne reči i poglede prolaznika kao da sam najveći kriminalac. Sve vreme sam ponavljao da je greška i da me identifikuju što pre - uzrujano priča Burmazović. Kaže da su ga zatim ubacili u automobil i odvezli do policijske stanice.
tako bre! pocisti bagru sa ulice policijo!
Link to comment

Evo ga i ostatak priče:

Pretukli me, pa naterali da potpišem da sam ih napao Slobodan Pajić | 10. 07. 2010. - 00:02h | Foto: S. Pajić | Komentara: 98 Loznica - Borka Burmazovića (36), inženjera tehnologije iz Loznice, u utorak u 18.30 sati na trotoaru Bulevara Dositeja Obradovića presreo je nepoznati muškarac, koji ga je, pokazujući legitimaciju i uz povike: „Policija, pokaži ličnu kartu“, oborio na zemlju, pretukao, da bi se tortura zatim nastavila i u policijskoj stanici u Loznici. Borko Burmazović pokazuje povrede koje je zadobio od policajca u civilu- Prvo sam pokušao da izvadim novčanik sa dokumentima, ali me je taj muškarac uhvatio za ruku, zbog čega sam pomislio da je reč o pljački. Nisam ni slutio da je stvarno policajac. Bio je u civilu, i kad sam pokušao da mu se otrgnem, obuhvatio me je oko tela, oborio na zemlju i zavrnuo ruku na leđima. Počeo sam da vičem u pomoć, nadajući se da će me neko čuti i pozvati policiju, jer sam i tada verovao da me je napao pljačkaš. Ležao sam oboren, a on me je udarao po glavi, pesnicom u desno oko, i sve vreme mi psovao majku narkomansku. Ne znam ni koliko puta me je udario po leđima i nogama, da bih zatim čuo neku ženu kako viče da je zvala policiju i da me napasnik pusti. Ponadao sam se spasu, ali uzalud, ni slutio nisam šta me tek čeka po dolasku policajaca - priča Burmazović, pokazujući povrede na licu i telu. Posle nekoliko minuta, kako tvrdi Burmazović, dok je ležao na trotoaru, primetio je dvojicu muškaraca kako prilaze. - Jednog sam prepoznao jer sam ga video u policiji kad sam vadio pasoš. Ugledao sam i policijski automobil i pomislio da je spas na vidiku. Nisam ni bio svestan da su mi lisice već na rukama, da su mi skinuli patike. Da ne spominjem pogrdne reči i poglede prolaznika kao da sam najveći kriminalac. Sve vreme sam ponavljao da je greška i da me identifikuju što pre - uzrujano priča Burmazović. Kaže da su ga zatim ubacili u automobil i odvezli do policijske stanice. - Onaj koji me tukao, seo je pored mene. U zgradu policije sam ušao bos, sa lisicama, pantalone i majica su mi bili iscepani i prljavi. Onda je na stepenicama taj koji me je tukao rekao da me vode „tamo gde me niko neće čuti“. Postavili su me na klupu. Molio sam da provere ko sam, ali me niko nije slušao, a taj isti muškarac me je ponovo nekoliko puta udario šakom po glavi. Usledio je udarac sveskom, a zatim je uzeo suvu tikvu koja je visila na zidu i olupao mi je o glavu. Tad mi je rekao: „Ti ćeš mene da udaraš“, iako mu se nijedne sekunde nisam suprotstavio. Drugi muškarac, koji je bio tu, samo mi je nekoliko puta rekao da ćutim, a treći je kucao nešto na papiru nudeći mi da to potpišem. Pisalo je da sam se, opirući se, udario policajca u civilu. Zamolio sam da to isprave, da napišu da sam mislio da sam žrtva pljačke, ali mi je rečeno da neću izaći napolje dok to ne potpišem. Pretili su mi krivičnom prijavom i privođenjem u Šabac. Na kraju sam potpisao. Isti onaj koji me je tukao, odveo me je zatim do izlaza. Tu mi je rekao da idem i „pamet u glavu“ - kaže Burmazović. Agonija je, prema njegovim rečima, trajala od 18.30 do 20 sati. - Otišao sam kući i porodica me je ubedila da odem kod lekara, ali dva minuta nakon što sam kročio u bolnicu pojavila su se dvojica policajaca u uniformi i sa njima isti oni koji su me priveli, u civilu. U strahu sam samo rekao da sam pretučen, i to pred policajcima koji su stajali pored mene. Onog policajca koji me je tukao tada sam još jednom pitao zašto se sve ovo desilo, na šta mi je rekao da sam bio sumnjiv i da sam samo pogoršao situaciju dolaskom kod lekara. Lekari su konstatovali povrede na leđima, kolenima i glavi, a ovih dana ću ići i na specijalističke preglede. Radim pošteno u firmi, svi me cene kao stručnjaka, u komšiluku ne postoji čovek koji će reći nešto ružno o meni. Sad sam u strahu, plašim se i za porodicu - ogorčen je Borko. On dodaje da nikada nije imao ni najmanji konflikt, nikada se nije tukao, da je porodičan čovek i da ga je ovakva neprijatnost šokirala. Njegov otac Obrad kaže da ovako nešto nije mogao ni da sanja. - Ceo život sam učio decu da budu poštena i ponosan sam na Borka, za koga svi imaju samo reči hvale - kaže otac Obrad. Advokat Cvetko Marić, koji zastupa Burmazovića, kaže da ne znaju ime muškarca koji se predstavio kao policajac, ali da će unutrašnja kontrola MUP-a to morati da ispita, budući da su podneli krivičnu prijavu. - Reč je o delima iznuđivanje iskaza, zlostavljanja i mučenja koja je izvršilo službeno lice, a to su dela koja se gone po službenoj dužnosti. Ovo nije privatna stvar povređenog i nadamo se da policija neće skrivati ovakve osobe, da će se saznati ko je to učinio, posle čega će slučaj biti procesuiran - kaže advokat Marić. U Policijskoj stanici Loznica niko nije želeo da komentariše premlaćivanje Burmazovića.

Sve bolje od boljeg. Sada čekamo dobro obaveštene poznanike koji imaju poznanike u Loznici, da nam objasne kako je pomenuti Burmazović 1 lokalni džiber i diler koji vozi Hamera, a u slobodno vreme dobacuje policajcima u prolazu i loži se pred njima. Podrazumeva se da je napao i išamarao najmanje jednog policajca u uniformi i jednog u civilu pre nego što ga je snašlo ono zbog čega kuka po medijima.

Link to comment

S proleca Saric ima ovo..Saric kupio pola Srbije..Saric vuce lajne za pola EvropePa onda pedofili..pedofili..pedofili..Sada murija bije ovde..murija bije tamo..Mrzim teorije zavere i svestan sam da u ovoj zemlji svako vremenom pomalo postane Cvorovic..kao i da niko,sta god da uradi ne moze da skrene coveku paznju sa toga da umesto mesa kupuje koske i da racune jedva postigne da skrpi..Ali meni konstatno vezivanje slicnih prica izgleda sve manje slucajno..mislim da ovo nije poslednji slucaj policijskog nasilja koji ce izaci na videlo do kraja jula.

Link to comment

Pa nema tu nikakve zavere, to je jednostavno kultura koju ucis od nadredjenog. U mom rodnom gradicu su premlacivanja od strane pajkana standardna pojava a neka su stigla i do novina i naravno za 2 dana se zaboravila. Verujem da je tako i drugde. Jedino sto se sada izgleda malo zaostrava sukob. Sa jedne strane su gradjani koji su culi da u tamo nekoj EU ne moze bas svaki pajkan da te bije kad god mu se digne a sa druge je muriji u pomoc dosao Gljivica da ih moralno brani. A istorija nas uci ko pobedjuje u sukobu vlasti i naroda :(

Link to comment
S proleca Saric ima ovo..Saric kupio pola Srbije..Saric vuce lajne za pola EvropePa onda pedofili..pedofili..pedofili..Sada murija bije ovde..murija bije tamo..Mrzim teorije zavere i svestan sam da u ovoj zemlji svako vremenom pomalo postane Cvorovic..kao i da niko,sta god da uradi ne moze da skrene coveku paznju sa toga da umesto mesa kupuje koske i da racune jedva postigne da skrpi..Ali meni konstatno vezivanje slicnih prica izgleda sve manje slucajno..mislim da ovo nije poslednji slucaj policijskog nasilja koji ce izaci na videlo do kraja jula.
Pa mislim da nije slučajno, priče se prosto vezuju. Jedna je okidač za drugu. Seti se kada su se poubijali Ksendža i Kapisoda kako su nakon toga u nekom selu kod Ćuprije ubijene dve devojke, pa se ispostavilo da je ubica bivši dečko jedne od njih. Čini mi se da je nedavno bila slična priča i sa silovanjima...
Link to comment
Sada čekamo dobro obaveštene poznanike koji imaju poznanike u Loznici, da nam objasne kako je pomenuti Burmazović 1 lokalni džiber i diler koji vozi Hamera
To ti kao mene ciljas? Jesam li ja mozda rekao da su pretuceni u BG zasluzili ono? I da su svi slucajevi isti?Jeste, stojim iza price da su dvojica iz kladze lokalni krimosi, sto ne znaci da kerovi imaju pravo, moralno ili bilo koje, da mlate.Edit: pozdravili te Misa Pitbul i Zabac (ne Filipenko) "neduzni gradjani" Galenike. Edited by dragance
Link to comment

Za ovo se odavno zna...

MUP obezbeđuje splavove i sumnjive poslodavcePolicajci čuvaju kriminalce za 1.000 evraPetar Z. Veličković | 19. 07. 2010.Beograd - Iako svesni da krše pravila u Srbiji, i dalje ima policajaca koji van radnog vremena obezbeđuju kriminalce, biznismene ili rade na splavovima kao izbacivači. Javnost za njihove poslove najčešće sazna tek kada postanu učesnici nekog incidenta ili nastradaju.U MUP navode da policajci za koje otkriju da obezbeđuju ljude ili lokale kažu da to rade zbog dodatne zarade.- Pravdaju se malim platama i teškom porodičnom situacijom, ali naš posao je da procesuiramo svakog policajca koji krši zakon - kaže za „Blic“ Goran Milinković, zamenik načelnika Odeljenja za kontrolu zakonitosti u radu PU za grad Beograd.On objašnjava da je angažovanje pripadnika MUP od strane kriminalaca povećano otkako je građanima zakonom zabranjeno nošenje oružja, osim u slučajevima kada se proceni da je nekome ugrožena bezbednost.- Od tada su u tim krugovima postali traženi policajci i vojnici jer za njih ta odredba na važi. Tako kriminalci dobijaju legalno naoružanog i visokoobučenog čuvara koji im obezbeđuje i nesmetan prolazak u slučaju kontrole policije. Prema našim saznanjima, pojedinci za ovakve usluge plaćaju i do 50 evra dnevno, što znači da policajac za 20 radnih dana može da zaradi 1.000 evra preko plate - navodi Milinković.Iako u MUP-u navode da se broj policajaca koji se obezbeđuju kriminalce ili biznismene smanjio u poslednje dve godine, ta veza očito nije do kraja prekinuta. To potvrđuje i slučaj pripadnika policijske brigade Bojana Smiljkovića, protiv koga je pre nešto više od mesec dana podneta krivična prijava zbog sumnje da je kao član obezbeđenja Predraga Rankovića Peconija pucao na svedoka saradnika Ljubišu Buhu Čumeta i članove njegovog obezbeđenja u Novom Beogradu.- Protiv njega je pokrenut postupak i 2004. godine jer je utvrđeno da je i tada obezbeđivao Rankovića. Zbog toga mu je komisija MUP godinu dana kasnije izrekla meru prestanak radnog odnosa. Ipak, odlukom Prvog opštinskog suda Smiljković je 2006. godine vraćen na posao, da bi se nedavno ispostavilo da je ostao član Rankovićevog ličnog obezbeđenja. Ponovo smo pokrenuli postupak, a ukoliko optužnica protiv njega za pokušaj ubistva stupi na snagu, po Zakonu o policiji automatski će dobiti otkaz - objašnjava za „Blic“ Tanja Pavlović, glavni policijski inspektor u Odeljenju za kontrolu zakonitosti u radu policije.I kriminolog Zlatko Nikolić kaže da je motiv policajcima da budu članovi obezbeđenja ljudi iz podzemlja novac.- To je posledica situacije da je u našoj državi snalažljivost najpoželjnija osobina, a pod time se podrazumeva i bavljenje mutnim poslovima. Takvim ljudima nije mesto u policiji - kategoričan je Nikolić.Aktivne pripadnike MUP ne angažuju samo ljudi iz podzemlja, već i biznismeni, estradne zvezde i ličnosti koje nisu u sukobu sa zakonom. Kako objašnjava Goran Milinković, policajci ih čuvaju najčešće na javnim mestima.- Prednost je i što su policajci po samom zakonu dužni da reaguju ukoliko bilo ko bude napadnut u njihovom prisustvu.Osim toga, kolege znaju da je veoma teško dokazati da su van radnog vremena obezbeđivali neku ličnost. Po pravilu se pravdaju da su se slučajno zatekli na licu mesta i da su sa tom osobom prijatelji - kaže Milinković.Inspektor Tanja Pavlović navodi da je Zakonom jasno definisano kojim poslovima službenici ne smeju da se bave van radnog vremena i da su za povrede tih odredbi predviđene stroge kazne.- To mogu biti smanjenje plate do 30 odsto, zatim zabrana napredovanja u službi na period i do dve godine, naravno i otkaz - objašnjava Pavlovićeva.U potrazi za dodatnom zaradom pojedini policajci, obezbeđuju i splavove i noćne klubove. Posao dobijaju uglavnom na preporuku bivših članova MUP, a nisu retki slučajevi i da se sami nude poslodavcima. U policiji navode da je tim kolegama lakše dokazati povredu radne dužnosti jer ih najčešće hvataju na delu, na vratima nekog lokala.Pokrenut 741 postupakU prošloj godini pripadnici Odeljenja za kontrolu zakonitosti rada policije pokrenuli su 741 disciplinski postupak. Do okončanja postupka, 53 policajaca je privremeno udaljeno sa posla. Najveći broj krivičnih prijava odnosio se na primanje i davanje mita, lažno predstavljanje i zloupotrebu. Takođe, bilo je prijava zbog zlostavljanja, falsifikovanja, kao i pomoći učiniocu u krivičnom delu.Obezbeđivali Draškovića i Jocu AmsterdamaU prošlosti se dešavalo da se neki od pripadnika MUP budu ubijeni ili ranjeni prilikom pokušaja likvidacija ličnosti koje su štitili.U napadu na Andriju Draškovića na autoputu u Beogradu kod Kvantaške pijace 2004. godine ranjeni su Nebojša Đorđević, policajac u OUP-a Stari grad, kao i dvojica bivših pripadnika MUP-a - Vladimir Kmezić, nekadašnji telohranitelj Slobodana Miloševića, i Dejan Tukić, radnik SUP-a Beograd. Milutin Jovičić, student Više škole unutrašnjih poslova, ubijen je iste godine u atentatu na Zorana Nedovića Šoka. Početkom 2008. godine Sreten Jocić, zvani Joca Amsterdam, priveden je u policiju u Budvi na informativni razgovor jer je od jednog pripadnika njegovog obezbeđenja oduzet pištolj. Ustanovljeno je da su Jocića čuvali dvojica aktivnih pripadnika policije, kao i jedan stražar u beogradskom Okružnom zatvoru. Jocić je uvek bio naklonjen telohraniteljima koje je angažovao iz redova policije. Osuđeni za ubistvo Gorana Marjanovića, Bojan Milosavljević i Miodrag Prodanović bili su policajci SUP Beograd. U isto vreme radili su u Jocićevom obezbeđenju. Bivši policajac Milan Mitrašinović ubijen je dok je takođe bivši pripadnik MUP Dragan Drčelić teško ranjen u pucnjavi sa pripadnicima „voždovačkog klana“ na Bežanijskoj kosi. Sukob je izbio zbog poslova obezbeđivanja splava „Ambis“ gde su Mitrašinović i Drčelić radili.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...