Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Bez da branim policiju (puj,puj) ali ovaj arogantni govnar je mogao da kaze da mu je trazio i 35.000 din ,ne vidi se nista i mislim da policajac ovde nije trazio pare.Trebalo je da ga privedu,da prespava u buvari a sutra kod sudije za preksaje da ga oderu za kaznu 

 

Vidi se dosta jasan pokret rukom, naravno ne može 100% da se zaključi, ali stvarno deluje da piše 3500 a ne 2500.

Link to comment

Vidi se dosta jasan pokret rukom, naravno ne može 100% da se zaključi, ali stvarno deluje da piše 3500 a ne 2500.

 

Sve bi bilo jasnije da znamo da li je bilo 1100 rsd + 10 evra ili 1100 rsd + 20 eur.

Link to comment
  • 6 months later...

Svi znate makar jednog lika koji na slavama drži banku i čini ambijentalni zvuk izjedanja prasetine i ruske salate.

Elem, ovaj žandarm se još prošle godine hvalio kako na ime prevoza na posao (iz Šumadije do Beograda) mesečno dobija 22k dinara, ali da on samo pokaže legitimaciju i vozi se za džabe. I svi prevoznici ćute. Mnogo je bio ponosan i važan dok je to pričao

Ove godine još ponosniji i važniji priča kako je neki prevoznik rešio da više ne dopusti takvu praksu. On i njegove kolege žandarmi pozvali kolege iz saobraćajne i ovi narednih 7 dana sve autobuse tog prevoznika zaustavljali i slali na vanredni tehnički pregled.

Link to comment

Poznato je da panduri leba ne plaćaju, autobuska karta se podrazumeva. Imam ortaka koji radi u prodavnici i ima par kupaca pandura, ljudi redovno uzimaju na crtu iako su puni keša. Jednostavno su naučili da tako stvari funkcionišu.

Link to comment

Vidis, u mom kraju to sa fraj bus prevozom izgleda da ne funkcionise jer mi se cesto desi da me zaustavi patrola i umesto da traze isprave zamole me da povezem kolegu..ili pripadnik reda zaduzi onu crvenu lampu, od miloste nazvanu sladoled, pa mase sa njom da bi me zaustavio a onda me pita "Dokle ides ? ".

Link to comment

Svi znate makar jednog lika koji na slavama drži banku i čini ambijentalni zvuk izjedanja prasetine i ruske salate.

Elem, ovaj žandarm se još prošle godine hvalio kako na ime prevoza na posao (iz Šumadije do Beograda) mesečno dobija 22k dinara, ali da on samo pokaže legitimaciju i vozi se za džabe. I svi prevoznici ćute. Mnogo je bio ponosan i važan dok je to pričao

Ove godine još ponosniji i važniji priča kako je neki prevoznik rešio da više ne dopusti takvu praksu. On i njegove kolege žandarmi pozvali kolege iz saobraćajne i ovi narednih 7 dana sve autobuse tog prevoznika zaustavljali i slali na vanredni tehnički pregled.

 

Ovo je apsolutno redovno stanje stvari, a ovo što piše SNARC je ili izuzetak ili >>kolega<< u tom trenutku nema međugradski bus da ga poveze.

Link to comment

Svi znate makar jednog lika koji na slavama drži banku i čini ambijentalni zvuk izjedanja prasetine i ruske salate.

Elem, ovaj žandarm se još prošle godine hvalio kako na ime prevoza na posao (iz Šumadije do Beograda) mesečno dobija 22k dinara, ali da on samo pokaže legitimaciju i vozi se za džabe. I svi prevoznici ćute. Mnogo je bio ponosan i važan dok je to pričao

Ove godine još ponosniji i važniji priča kako je neki prevoznik rešio da više ne dopusti takvu praksu. On i njegove kolege žandarmi pozvali kolege iz saobraćajne i ovi narednih 7 dana sve autobuse tog prevoznika zaustavljali i slali na vanredni tehnički pregled.

Misli na kontrolni tehnički pregled, a ne na vanredni (vanredni je nakon popravke zbog saobraćajne nezgode u kojoj je oštećeno vozilo).

 Troškove kontrolnog tehničkog pregleda, u slučaju da je na kontrolnom tehničkom pregledu utvrđeno da je vozilo neispravno, snosi vlasnik vozila ili korisnik vozila, a u slučaju da je na kontrolnom tehničkom pregledu utvrđeno da je vozilo ispravno, organ čije je službeno lice naložilo kontrolni tehnički pregled.

 

Prema tome, ako je vozilo ispravno onda je MUP snosio troškove.

Ako  nije, ne vidim problem da ga šalju na kontrolni pregled do kraja vremena i plaćaju kartu za prevoz.

Edited by halloween
Link to comment

Kod prevoznika nije stvar u ceni tehničkog pregleda nego u izgubljenoj dobiti dok je bus van saobraćaja. Šta briga pandura da li će MUP snositi neke finansijske troškove, besplatna vožnja je za njih jedan etablirani sistem čija zaštita gotovo izvesno uključuje i cimanje celog ministarstva kao sistema ako zatreba. Možda pojedinci u vrhu MUPa nisu svesni igre ali su oni retkost.

Link to comment

Vara

 

Šta briga pandura da li će MUP snositi neke finansijske troškove.

A, varaš se. Tako može da navuče sumnju da je u dilu sa firmom koja vrši tehnički pregled, što bi mu se teoretski tolerisalo osim u slučaju kad je na teret budžeta, a o tome se radi u konkretnom slučaju.

Pre će biti da je opštepoznato u kakvom stanju su busevi autoprevoznika i smatraju da to treba da se toleriše a oni da naplaćuju kartu bez izuzetka.

Edited by halloween
Link to comment

Mene je pandur zaustavio ispred firme koja radi tehničke preglede i uputio na kontrolni tehnički pregled, tri metra dalje. Unutra neki vintage aparati sa kazaljkom i trakom na kojoj se očitava rezultat. Naravno, ne valjaju kočnice. Naplate mi na licu mesta pregled, bez računa. Ne smem ništa da kažem, prolazim tuda svaki dan. I ovako kasnim na posao.Govnar me nije isključio iz saobraćaja, nastavio sam dalje.

Uveče sam otišao u drugu firmu koja radi kontrolne preglede čisto da umirim sebe, znam da su me ovi prvi opljačkali ali da budem miran, glava mi je na točkovima. Objasnim im o čemu se radi, ne treba mi zvanični rezultat, samo da pustim točkove kroz valjke. Oprema nova, digitala, baš su se u to veme reklamirali sa njom, kočnice naravno ispravne, čovek mi ništa nije naplatio.

Posle nekog vremena dobijem poziv od sudije za prekršaje, Odem tamo, sve ispričam kako je bilo, pitam jel mogu ja ove da tužim. Sudija neki stariji lik kaže nemoj da talasaš, možeš samo više najebati. I drugarski mi zalepi minimalnu kaznu, to je pre jedno osam godina bilo pet hiljada.

I kako čovek posle da policiju ne doživljava kao najobičnije drumske razbojnike, legalizovanu hajdučiju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...