Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

ok, znam da znas na sta sam mislio pod inicijalnom idejom, nemam snage da ti tumacim.a tvoj pajtos je ocigledno primer da ovi ne rade posao kako treba.
ne vidim kako moze da bude dobra ideja da narod radi policijski pos`o, to se uvek, ali uvek izmetne u neke naopakosti. no, dobro poznajem i cenim tvoj idealizam, pa mi je jasno na sta mislis :)
Link to comment
uopste ne smatram da je problem u marihuani i vec postojecim heroinskim zavisnicima
Izvini, ali hajde da postavimo stvari na pravo mesto. Heroinski zavisnici, kako ih simpaticno zoves, su bolesni ljudi. Da li su oni bolesni svojom krivicom (omiljena fasisticka teza) ili su ih socijalna sredina, raspala porodica, drustvene okolnosti i ne znam ti ja sta jos gurnuli u porok droge (omiljena teza retarda iz Drajzera) je potpuno nebitna stvar. Oni su bolesni ljudi, cak i u Drajzeru to priznaju. Dakle, ako su bolesni, imaju posebna prava, a ne trebaju biti lovina policijskih dousnika i sitnih karijerista. Jbt, pa posedovanje opojnih droga je krivicno delo koje sankcionise bolest - ono: imas grip, placas kaznu; imas bronhitis, mars u zatvor; za sidu i herpes streljamo, jer ste sami krivi sto ste se zarazili.Problem je daleko dublji, a zakonski progon narkomana je, kao socioloska pojava, negde izmedju klasicne moralne panike i pogromaskog progona drugih nacija/vera/polova/izbora/ideologija.
kad su sitni dileri i "dileri" u pitanju, policija svoj posao radi vrhunski. sad bas u subotu sam bio u KP Sremska Mitrovica u poseti jednom takvom "dileru", svom bliskom rodjaku, to jest bratu od tetke. odneo sam mu gornji deo trenerke, duvan za motanje i rizle. vlazne maramice ne smes da nosis u zatvor, ne znam zasto, ali postoji naredba da se ne unose.enivej, dobio je 3.5 godine zatvora za stavljanje u promet opojnih supstanci - pola godine mu je prisiveno za omogucavanje drugim licima da koriste drogu. ne znam da li znas da ako dodas nekome dzoint, da si pocinio krivicno delo za koje se ide u zatvor na 6 meseci. dilerska kolicina o kojoj pricamo je 100 grama nekakve seljacke konoplje koja sadrzi ispod pola procenta aktivne supstance, sto stoji i u presudi, i koja je stajala u supi iza kuce, kao deo trange-frange aranzmana izmedju lokalnih duvaca. nazvati to sto je radio dilovanjem je besramno natezanje tog pojma, pogotovo sto u presudi nema reci o samom cinu dilovanja (kod nas je posedovanje implicitni dokaz dilovanja) ali eto, Vladan Batic se zbog svoje cerke osvetio celoj Srbiji.kada izadje iz zatvora, vlazne rupetine pune pacova i bubasvaba, u kojoj se nalazi zato sto je duvao vutru, i u kojoj ce biti jos najmanje 18 meseci, moze da mu se desi da osvane na nekom letku koji su anonimno napravili malogradjanski fasisti, pardon vigilanti, sa pozivom na njegov linc. nema nista dobro u toj njihovoj ideji, od pocetka do kraja. ideja je zapocela anonimnim pozivima na linc ljudi na osnovu arbitrarnih odluka grupe nepoznatih lica u kojoj, sto se mene tice, mogu da budu i predstavnici rivalskih kriminalnih gangova.
Na stranu to, nesrecni buraz, ali sta ga ceka posle? Kada izadje Svaki saobracajac koji ga zaustavi ima da ga jebe ruzno, jer cim procita maticni broj preko motorole, javice mu da je lice osudjivano po tom i tom osnovu. Sledece recenica je: "A je li, znas da prodajes deci heroin, a ne znas da vezes pojas?"BTW, danas isao da potpisem oportunitet. evilsmile.gif
Link to comment

Bio je izbor 30.000k odmah, 50 na rate ili 100 sati u zelenilu. Imam dobrog advokata + malo su mi nasli. Izabrao sam 30k.

izvini minka, jel procitas nesto pre nego odgovoris il cisto onako lupetas da ubijes vreme?
sory, permutovao sam reci. Vidim da se zapravo slazemo
Link to comment
Borba protiv narkodilera je tlaplja i mlacenje prazne slame. Neka drzava legalizuje canabis, a neka heroinskim i amfetaminskim zavisnicima obezbedi ambulantno uzimanje istih, a ukoliko zele lecenje, lecenje na teret socijalnog, ali ne u meltackim kazamatima kakav je zavod u Drajzerovoj. Da vidis kako bi narkodileri nestali.
Јеси ли сигуран да држава жели да наркодилери нестану.Иначе се слажем са тобом,под условом да у свом том лечењу они које лече постану дилери.
Link to comment

Sto? Covjek je 100 posto u pravu. Narkomanija je bolest, daj mi jedan razlog zbog cega bi posjedovanje droge za licnu upotrebu opravdano kaznjavati zatvorom? Razumijem oduzimanje predmeta, cak i prinudno lijecenje (veliko je pitanje koliko je to efikasno) ali zatvor je besmislen.

Problem je daleko dublji, a zakonski progon narkomana je, kao socioloska pojava, negde izmedju klasicne moralne panike i pogromaskog progona drugih nacija/vera/polova/izbora/ideologija.
+1
Link to comment

Nasi stari znanci, cuvari mirnog sna Nislija.

Niš -- Zbog sumnje da je juče ubio mladića, čije je telo pronađeno u automobilu u niškom naselju Donja Vrežina, policija uhapsila Aleksandra R. pripadnika Žandarmerije u Nišu.
Link to comment
Sto? Covjek je 100 posto u pravu. Narkomanija je bolest, daj mi jedan razlog zbog cega bi posjedovanje droge za licnu upotrebu opravdano kaznjavati zatvorom? Razumijem oduzimanje predmeta, cak i prinudno lijecenje (veliko je pitanje koliko je to efikasno) ali zatvor je besmislen.
Prinudno lecenje je besmisleno, ako nije pocinio krivicno delo. Ne samo sto je besmisleno, nego je duboko suprotno covekovim pravom da sam odlucuje o sebi, svom zivotu, svom zdravlju i svom telu, dok god ne ugrozava druge ljude oko sebe.
nismo se razumeli, mislio sam na "omiljenu fašističku tezu"
Izvinjavam se, hteo sam da kazem "omiljena nacisticka teza", ali sam se onda setio da postoji i de drustva koji je netolerantan, rigidan, povrsno obrazovan... ali nije nacionalno iskljuciv, vec samo socijalno. Pa sam zakljucio da je fasisticka bolji izraz za ovu sitaciju.
Јеси ли сигуран да држава жели да наркодилери нестану.Иначе се слажем са тобом,под условом да у свом том лечењу они које лече постану дилери.
Nisam bas razumeo ovu drugu recenicu??!?
Nasi stari znanci, cuvari mirnog sna Nislija.
Sama cinjenica da je vlast koja je uspostavila tu jedinicu dozovolila da se setaju ulicama u unformama koje prilice pustinjskoj ratnoj operaciji, u startu je govorila da se stvara novi JSO, pretorijanska garda valsti kojoj je sve dozvoljeno, pa i bavljenje kriminalom, nasilje i korupcija. Na zalost, politicari u Srbiji su redom bili najgori djaci (ili bubalice streberi) pa su slabo savladali istoriju i ne znaju kako se zavrsavaju price sa pretorijanskim gardama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...