Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

svi kao nalozena "vojska".
Da, iz teksta se vidi da su organizovani kao vojska, poznaju sisteme zaštite (krugovi obezbeđenja, izvidnica, zaštitnica) što me je navelo na sumnju da se radi o ljudima koji rade za obezbeđenje Avax.Avax je bio umešan u slanje ljudi u Libiju (Građevinci ili vojnici?!)Ne znam od koga sam čuo da su u udruženju "Sveti Sava" sve sportisti, a opet iz drugog izvora da su kik bokseri. Direktne veze sa crkvom nemaju jer se lazarevački sveštenik ogradio od njih, ali posle ove vesti u blic-u imam osećaj da bi definitivno mogli biti povezani sa Avax-om.
Link to comment
Sumnjiva je ta grupa meni. Svi su "mladi i vitki" (bar po obliku tela), svi kao nalozena "vojska". Radi se ili o konkurenciji ili o fanaticima religioznog karaktera, a znamo svi "ciji su oni".Da ne gresim dusu, mozda je sve "legit" i dobronamerno, ali u Srbiji kakva je, uvek se pomisli na najgore. U svakom slucaju, nisam jos cuo ni "mu" od MUP-a.
pa to ti uglavnom tako pocinje. ljudi se skupe oko inicijalno dobre ideje, a onda kada bude dostignuta kriticna masa za mob law, ono najgore krece da izbija na povrsinu.
Link to comment
pa to ti uglavnom tako pocinje.ljudi se skupe oko inicijalno dobre ideje, a onda kada bude dostignuta kriticna masa za mob law, ono najgore krece da izbija na povrsinu.
Pa šta je ovde "dobra ideja"? Vigilantizam je u samoj ideji organizovanja ovakve grupe...
Link to comment

Borba protiv narkodilera je tlaplja i mlacenje prazne slame. Neka drzava legalizuje canabis, a neka heroinskim i amfetaminskim zavisnicima obezbedi ambulantno uzimanje istih, a ukoliko zele lecenje, lecenje na teret socijalnog, ali ne u meltackim kazamatima kakav je zavod u Drajzerovoj. Da vidis kako bi narkodileri nestali.

Link to comment
Borba protiv narkodilera je tlaplja i mlacenje prazne slame. Neka drzava legalizuje canabis, a neka heroinskim i amfetaminskim zavisnicima obezbedi ambulantno uzimanje istih, a ukoliko zele lecenje, lecenje na teret socijalnog, ali ne u meltackim kazamatima kakav je zavod u Drajzerovoj. Da vidis kako bi narkodileri nestali.
Naravno. Al neće tako nikad biti. Zašto? vidi pod IMDB - The Wire.
Link to comment
inicijalno, borba protiv narkodilera. za mene dobra ideja, bezobzira na to sto vigilantizam dolazi potom.
dozvolite, borba protiv osoba koje su ljudi sa fantomkama arbitrarno proglasili narkodilerima.
Link to comment

Mislim čak i da sprovodi država "borbu protiv narkodilera", što ne bi bio vigilantizam (mada bi moglo da stvara takvu svest) stvarno ne razumem zašto bi se jedna mlada osoba bavila "borbom protiv narko dilera"... Evo recimo, mene boli patka za to...Ali pošto govorimo o ovome u Lazarevcu stoji ovo što je Dabovic napisao - s time da se ništa drugo ni ne može očekivati od takve kampanje, to prosto tako ide

Edited by FERNOUX H
Link to comment
o jebemu, koji deo reci inicijalno sad ne biva jasan?verujem da je ipak pocelo tako sto murija nije radila svoj posao kako treba.
kad su sitni dileri i "dileri" u pitanju, policija svoj posao radi vrhunski. sad bas u subotu sam bio u KP Sremska Mitrovica u poseti jednom takvom "dileru", svom bliskom rodjaku, to jest bratu od tetke. odneo sam mu gornji deo trenerke, duvan za motanje i rizle. vlazne maramice ne smes da nosis u zatvor, ne znam zasto, ali postoji naredba da se ne unose.enivej, dobio je 3.5 godine zatvora za stavljanje u promet opojnih supstanci - pola godine mu je prisiveno za omogucavanje drugim licima da koriste drogu. ne znam da li znas da ako dodas nekome dzoint, da si pocinio krivicno delo za koje se ide u zatvor na 6 meseci. dilerska kolicina o kojoj pricamo je 100 grama nekakve seljacke konoplje koja sadrzi ispod pola procenta aktivne supstance, sto stoji i u presudi, i koja je stajala u supi iza kuce, kao deo trange-frange aranzmana izmedju lokalnih duvaca. nazvati to sto je radio dilovanjem je besramno natezanje tog pojma, pogotovo sto u presudi nema reci o samom cinu dilovanja (kod nas je posedovanje implicitni dokaz dilovanja) ali eto, Vladan Batic se zbog svoje cerke osvetio celoj Srbiji.kada izadje iz zatvora, vlazne rupetine pune pacova i bubasvaba, u kojoj se nalazi zato sto je duvao vutru, i u kojoj ce biti jos najmanje 18 meseci, moze da mu se desi da osvane na nekom letku koji su anonimno napravili malogradjanski fasisti, pardon vigilanti, sa pozivom na njegov linc. nema nista dobro u toj njihovoj ideji, od pocetka do kraja. ideja je zapocela anonimnim pozivima na linc ljudi na osnovu arbitrarnih odluka grupe nepoznatih lica u kojoj, sto se mene tice, mogu da budu i predstavnici rivalskih kriminalnih gangova. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ne slazem se da murija dobro radi posao.imam potpuno suprotne utiske, isto iz prve ruke. i ne pricam o ljudima koji diluju konoplju.pre nekoliko godina sam dobio pistoljem u glavu od poznatog mirijevskog dilera malo tezih gudrovina. prolazio sam kod okretnice 46, nesto mi je jedan saban krenuo da sere, oterao sam ga u kurac, da bi mu se pojavio pajtos sa utokom.murija je znala o kom se radi, i kako pouzdano znam, nikad nije bio privodjen u zivotu. spremao sam konacnu osvetu, al sam bio prespor, ubilo ga u medjuvremenu :(taj tvoj pajtos svakako nije dokaz da murija radi kako treba. ocigledno samo nema srece, bolje da prestane da dila na vreme :)

Link to comment

pa i reko sam da dobro radi posao kad su u pitanju bas takvi luzeri i mucenici koji cesto nisu ni dileri, nego, eto, tako, desi im se da zaglave sa nekim budalama...jedan bude uhvacen sa 20 grama, i posle tri samara posalje pet svojih ortaka kod sudije. od te petorice, osude jednog uslovno, a jednog posalju u Mitrovicu da ne bude da su gubili vreme. koliko sam video onaj spisak, na njemu vrvi od takvih. zato nije dobra vigilantisticka pravda. cak i Betmen moze da pogresi, a kamoli mandrili sa fantomkama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...