Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

i tu se cela prica zavrsava, ne mogu takve organizacije da zigosu ljude na ovakav nacin. da jedan jedini covek cijia je slika objavljena nema veze sa tom pricom - pocinjena je ogromna steta.
Slazem se.Stavio sam link ne da bih odobravao akciju vec da bi se videlo do koje mere policija i tuzilastvo ne rade svoj posao. Na stotine mrtvih mladih ljudi, godinama - svi oni imaju roditelje i rodbinu. Vecina roditelja prolazi pored dilera svakog dana znajuci da je taj diler ubio njegovo dete ili jacim ili losim heroinom. Dileri btw. regrutuju mlade narkomane, i to roditelji znaju.Kada vidis da drzava ne radi svoj posao (niti ima nameru) ovakvi spiskovi deluju kao logican korak.E sad, ni posle ovakvog pritiska (vidim ovde da je pre dva meseca ovo objavljeno) policija nije uradila nista. Nije cak ni privela ljude koji su spisak napravili i slike postavili niti je tuzilastvo protiv njih (sto bi bilo logicno) pokrenulo bilo kakav postupak.edit: a ono da se po manjim sredinama zna ko diluje, to svakako stoji. Edited by CowBoy
Link to comment
Ludilo, opravdava se gomila umobolnika koja je rešila da uzme zakon u svoje ruke. Pola u ludnicu, pola u zatvor. Ko hoće da deli pravdu i pomogne napaćenom narodu, neka se prijavi u policiju ili neka završi prava. Uostalom, postoje valjda neki zakoni i ustav u ovoj zemlji...valjda.Sent from my iPad using Tapatalk HD
to je otprilike to
Link to comment

Lazarevac je malo mesto i sve se tu zna šta ko radi. Već godinama ide priča da se zna ko su sve dileri, ali da se jako retko hapse i da se droga jako lako može nabaviti.Kako mi priča drugar iza tog udruženja verovatno stoje neki bivši narkomani (moguće i bivši ili čak sadašnji dileri) koji su u sukobu sa likovima čija su imena objavili. On mi je rekao i za neka imena ko bi to mogao da bude u tom udruženju. Ja znam dvojicu od tih likova i znam da jesu bili problematični kao mlađi, ali nikada nisu pravili velika sranja.Kaže da su i ovi dileri kreirali stranicu na fejsbuku (to su valjda ovi - https://sr-rs.facebook.com/pages/Narkomani-Pokajnici-Lazarevac/314042402056839, ali nemam fejsbuk pa ne mogu da otvorim tu stranicu da vidim šta pišu) i da tu prozivaju ljude iz "Udruženja građana Sveti Sava".

Link to comment

Strah okovao Lazarevac: Narko-dileri prete, prolaznici spuštaju glavu, u policiji haos!

Strah je okovao Lazarevac. Narko-dileri, čija su imena i slike objavljeni na Fejsbuku, pretnjama i najavljenom osvetom uterali su ljudima „strah u kosti”. Samo na pomen Udruženja „Sveti Sava” i njihove crne knjige dilera droge, u policiji zatvaraju vrata, a prolaznici na lazarevačkim ulicama spuštaju glavu. Svi se plaše da će biti upamćeni i da će se narko-dileri osvetiti za javno žigosanje njihovih kriminalnih poslova
Par inserata:
U lazarevačkoj policiji trenutno vlada opšta panika, kaže jedan od policajaca prilazeći nam krišom na parking.- Svi upiremo prste jedni u druge i tražimo one koji sarađuju sa tim dilerima. I u stanici se priča da su neki policajci radili s njima. Načelnika nemamo godinama, a preko nam je potreban neko čvrste ruke, koji neće padati pod uticaje. Imali smo odeljenje za borbu protiv narkomanije, ono je podnelo vrlo brzo 30 prijava, ali je zbog nečije odluke vrlo brzo rasformirano. Sve je to uticalo na ovakav haos. Sada se svi plaše Unutrašnje kontrole - kaže u dahu policajac, a pločicu sa prezimenom vraća tek kada nam se okrenuo leđima.
U lazarevačkoj Crkvi svetog Dimitrija, osećao se strah na prvom koraku.398055_lazarevac071113ras-foto-rajko-ristic020_f.jpg?ver=1383857599- Mi nemamo veze s tim Udruženjem “Sveti Sava”. Ono se tako zove i ništa više. Sada ti dileri sumnjaju u nas, da je iz ove crkve počela cela akcija, a mi sa tim nemamo nikakve veze. Sada smo u neprijatnoj situaciji, ja imam decu, kolega isto, uopšte nam nije svejedno - kaže sveštenik, i ostavi nas sa kolegom.- Javno žigosanje nije dobro. Mi smo podržali borbu protiv narkomanije, ali ne možemo unapred osuditi te ljude. Mi imamo organizaciju gde se leče ljudi oboleli od narkotika, ali ove akcije nisu potekle od nas. Ne znam što to udruženje nije uzelo neko drugo ime, Heraklit na primer, Sveti Sava ne bi ovako radio priest.gif - odmahuje glavom sveštenik.
Link to comment

Sava bi balavog izazvao na ferku. Da li biti ljut na policiju koja po manjim mestima standardno gleda da se ne mesa u svoj posao..ili na ljude koji se panicno boje bez da pokusaju nekako da odreaguju (valjda im je bilo jasno da ako bilmezima objavis podatke nece to sve ostati bez reakcije..pa su valjda i spremili plan sta posle)...ili prosto gledati svoj obor, svoja 4 zida i praviti se da se nista ne desava.

Link to comment
U lazarevačkoj policiji trenutno vlada opšta panika, kaže jedan od policajaca prilazeći nam krišom na parking.- Svi upiremo prste jedni u druge i tražimo one koji sarađuju sa tim dilerima. I u stanici se priča da su neki policajci radili s njima. Načelnika nemamo godinama, a preko nam je potreban neko čvrste ruke, koji neće padati pod uticaje. Imali smo odeljenje za borbu protiv narkomanije, ono je podnelo vrlo brzo 30 prijava, ali je zbog nečije odluke vrlo brzo rasformirano. Sve je to uticalo na ovakav haos. Sada se svi plaše Unutrašnje kontrole - kaže u dahu policajac, a pločicu sa prezimenom vraća tek kada nam se okrenuo leđima.
Ајде.Они не знају ко ради са којим дилером па их то изненадило.Види курца у сламеном шеширу.Па по Новом Београду интервентна чува леђа док се гудра замењује за кеш а то не види онај ко не пролази туда случајно,или ко не блеји на тераси.Код нас у исту реченицу никако не могу да иду полицајац и поштење.
Link to comment
u baču su pre par dana zverski ubili nekog deviznog penzosa i bacili ga u septičku jamu.http://www.blic.rs/V...jackan-i-ubijenpsne brinite, lopovi su preživeli.
nastavak:
Novosadski policijski inspektor Jovan Maksić (53), koji je za nekoliko meseci trebalo da ode u penziju, uhapšen je jer je iz sefa MUP-a ukrao i prokockao 33.000 evra. Prokockani novac je pronađen u dvorištu ubijenog penzionera Imrea Pala iz Bača, a krađa je otkrivena kada je ćerka žrtve zatražila da joj policija vrati privremeno zaplenjene devize.http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/419451/Policajac-iz-sefa-ukrao-i-prokockao-33000-evra
Link to comment
blic nastavlja da radi odličan posao, ekipa svetog save deluje strašnje od dilera marihuane kog su ovaj put targetirali
Krećemo! Moramo da budemo brzi. Za 45 minuta ceo Lazarevac će znati ko je glavni diler marihuane. Nema odvajanja iz grupe i zavlačenja po ulazima. Oprezno! Neko od dilera je možda spremio sačekušu....Trojica mladića iz grupe u automobilima se voze oko naselja. Oni su spoljna linija obezbeđenja. Akcija udruženja je izuzetno uigrana. Po dvojica lepe plakate. Najkrupniji hodaju na čelu kolone, poput čistača puta. Još dvojica pomalo zaostaju, gledaju da li im neko prilazi sa leđa.9vvp.jpg
Edited by Lezilebovich
Link to comment

Sumnjiva je ta grupa meni. Svi su "mladi i vitki" (bar po obliku tela), svi kao nalozena "vojska". Radi se ili o konkurenciji ili o fanaticima religioznog karaktera, a znamo svi "ciji su oni". Da ne gresim dusu, mozda je sve "legit" i dobronamerno, ali u Srbiji kakva je, uvek se pomisli na najgore. U svakom slucaju, nisam jos cuo ni "mu" od MUP-a.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...