Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Džukela je trenutno najbezbednija u zatvoru. Klinci na facebooku su već sakupili preko 41.000 članova grupe za proteste.
na žalost, on je bezbedan bilo gde da ode. Njemu jebeno niko ništa ne sme.Dalje, sve i da bude u zatvoru za vreme procesa, biće izolovan od ostalih zatvorenika i imaće posebne povlastice od kolega i upravnika zatvora. Pritisak na svedoke će i dalje biti moguć, jer je sa ovim kriminalcem u vozilu interventne bilo još najmanje petoro ljudi, koji su itekako pogođeni celom ovom hajkom na njihovo pravo da ubijaju i mlate kadgod im se digne od steroida onemoćala patka.Ovaj proces će biti dobar pokazatelj stanja naše policije (uviđaj, istraga), tužilaštva (muda) i suda (nepristrasnost). Plašim se da nas dosadašnje iskustvo uči da nemamo pokriće za optimizam. Ono što je ipak moguće je da će ovaj kriminalac zaista biti osuđen za ubistvo iz nehata, ali da će onda presuda biti oborena jer će jedna strana (opravdano, ako mene pitate) pitati kako je moguće da policajac nakon što je svesno izvadio pištolj iz futrole nekoga iz nehata ubije, a druga strana (odbrana), tvrditi ono što je već provučeno kroz medije - vezano za alkoholisano stanje žrtve, što bi valjda značilo da je agresivan i opasan, pa da je policajac morao da reaguje u kriznim okolnostima. I onda će suđenje biti vraćeno na početak, i tako u krug, dok se sve ovo ne zaboravi.. Edited by pacey defender
Link to comment
na žalost, on je bezbedan bilo gde da ode. Njemu jebeno niko ništa ne sme.Dalje, sve i da bude u zatvoru za vreme procesa, biće izolovan od ostalih zatvorenika i imaće posebne povlastice od kolega i upravnika zatvora. Pritisak na svedoke će i dalje biti moguć, jer je sa ovim kriminalcem u vozilu interventne bilo još najmanje petoro ljudi, koji su itekako pogođeni celom ovom hajkom na njihovo pravo da ubijaju i mlate kadgod im se digne od steroida onemoćala patka.Ovaj proces će biti dobar pokazatelj stanja naše policije (uviđaj, istraga), tužilaštva (muda) i suda (nepristrasnost). Plašim se da nas dosadašnje iskustvo uči da nemamo pokriće za optimizam. Ono što je ipak moguće je da će ovaj kriminalac zaista biti osuđen za ubistvo iz nehata, ali da će onda presuda biti oborena jer će jedna strana (opravdano, ako mene pitate) pitati kako je moguće da policajac nakon što je svesno izvadio pištolj iz futrole nekoga iz nehata ubije, a druga strana (odbrana), tvrditi ono što je već provučeno kroz medije - vezano za alkoholisano stanje žrtve, što bi valjda značilo da je agresivan i opasan, pa da je policajac morao da reaguje u kriznim okolnostima. I onda će suđenje biti vraćeno na početak, i tako u krug, dok se sve ovo ne zaboravi..
Ovaj proces će biti dobar pokazatelj toga ko ima jacha ledja.
Link to comment
Za fejsice je dovoljan strah i trepet i ovdasnji drug organ.
Sada ih je preko 43.000 (četrdesetitri hiljade) i nešto baš ne verujem da svi oni rezonuju kao ti. Danas je bilo mirnih protestnih okupljanja na mestu ubistva i na Trgu republike. Mediji o tome brižljivo ćute. Videćemo da li će ćutati i narednih dana.
Link to comment

zavisi koliko je miljan imao smena ovaj mesec s obzirom da su pre neki mesec strajkovali zbog manjka ljudstva u interventnoj jedinici dobar krivicar moze da ga predstavi kao zrtvu.miljan iz drugog oka, onaj sto odsece glavu i baci u park takodje, pola kriminalnog krema odozdo da mi ipak uvedemo vizu.

Link to comment
Sada ih je preko 43.000 (četrdesetitri hiljade) i nešto baš ne verujem da svi oni rezonuju kao ti. Danas je bilo mirnih protestnih okupljanja na mestu ubistva i na Trgu republike. Mediji o tome brižljivo ćute. Videćemo da li će ćutati i narednih dana.
.Znas koliko ce me potrese pad ovakve kilave vlade. Ako se umesaju u proteste navijaci Rada bice bolji hepening nego sa Rasinim.
Link to comment
Policajci su samo ljudi koji su pod stresom i naoruzani tako da se, na zalost, ovako nesto moze ocekivati i manje-vise redovna je pojava cak i u neuporedivo bezbednijim i mirnijim drzavama nego sto je ova nasa
ah, da, sirotani, frustrirani što je ponestalo ratova pa moraju da gaze pučanstvo. tvoje relativizacije nekad su zaista odveć degutantne. pokušaj ponekad da se suzdržiš.edit> jebeni fajerfoks Edited by Gonzo
Link to comment
<br /><br /><br />ah, da, sirotani, frustrirani što je ponestalo ratova pa moraju da gaze pučanstvo. tvoje relativizacije nekad su zaista odveć degutantne.pokušaj ponekad da se suzdržiš.
Hajdemo, Majstore, malo smislenije lupati po tastaturi. Policijski posao svuda na svetu spada u kategoriju najstresnijih poslova. Ovaj incident se nije dogodio ni na demonstracijama protiv vlasti, ni na ratistu, vec prilikom zaustavljanja coveka koji je prekrsio zakon. Sticajem okolnosti znam licno za dva slucaja (jedno ubistvo i jedno prebijanje na mrtvo ime i prezime) u Kolevci Demokratije, koja su se dogodila prilikom manje-vise rutinskog zaustavljanja (jedno pijanstvo + prekoracenje brzine i jedno prekoracenje brzine bez pijanstva). Potpuno sam siguran da bar po jedan slican slucaj moze da pridruzi ovim mojima svaki clan foruma koji je ikada uspeo makar da priviri preko granice.I o'ladi malo sa tim kvalifikacijama da te ne bih poslao na Ikarov pasnjak radi prehrane. Nisam raspolozen za nadgornjavanje sa samozvanim Moralnim Gromadama.
Link to comment

A sta bi po tebi mogao da bude ishod nekakvih okupljanja? Smena Dacica? Kako je saopšteno, V. C. je juče ujutro oko dva sata u Gornjogradskoj ulici u Zemunu dva puta nožem u leđa ubo Radoša I, jer ga je razbesnelo to što je on pokušao da spreči njega i dvojicu drugova da polome govornicu. Radoš I. je sa teškim povredama prebačen u Urgentni centar, gde je operisan i još je u teškom stanju. Policija je privela i dvojicu drugova V. C., takođe maloletnike.- Radoš I. je povređen kada je izašao iz stana da opomene trojicu maloletnika, koji su čekićem i nogama lomili telefonsku govornicu. Posle kratke svađe, oni su nasrnuli na njega, da bi ga zatim V. C. nožem ubo u leđa - navodi naš sagovornik iz policije. V. C. je uz krivičnu prijavu priveden istražnom sudiji za maloletnike Okružnog suda u Beogradu. Kako saznajemo, on je policiji poznat odranije, jer je pre izvesnog vremena nožem naneo lake telesne povrede jednom muškarcu.

Link to comment
Hajdemo, Majstore, malo smislenije lupati po tastaturi. Policijski posao svuda na svetu spada u kategoriju najstresnijih poslova. Ovaj incident se nije dogodio ni na demonstracijama protiv vlasti, ni na ratistu, vec prilikom zaustavljanja coveka koji je prekrsio zakon. Sticajem okolnosti znam licno za dva slucaja (jedno ubistvo i jedno prebijanje na mrtvo ime i prezime) u Kolevci Demokratije, koja su se dogodila prilikom manje-vise rutinskog zaustavljanja (jedno pijanstvo + prekoracenje brzine i jedno prekoracenje brzine bez pijanstva). Potpuno sam siguran da bar po jedan slican slucaj moze da pridruzi ovim mojima svaki clan foruma koji je ikada uspeo makar da priviri preko granice.I o'ladi malo sa tim kvalifikacijama da te ne bih poslao na Ikarov pasnjak radi prehrane. Nisam raspolozen za nadgornjavanje sa samozvanim Moralnim Gromadama.
Dogadja se. Tacno.Samo bre brate, bahati su do zla boga, bezobrazni, elementarno nekulturni i nevaspitani.Ne sporim ja da im je posao stresan u zemlji koja je, ako je, koliko juce izasla iz cega je izasla, i u kojoj ne znaju hoce li vozac koga su zaustavili da iz pretinca za rukavice izvadi saobracajnu ili pistolj.Ali, treba ih gledati kako nocu ulaze na takozvana javna mesta, kako se bahato ponasaju, kako ubiraju harac od nocnih trafikanata.Kako bahato zaustavljaju saobracaj i doprinose da ne kazem prave guzvu u saobracaju, mislim na Beograd. Sve sprovodeci politicare koji duboko razmisljaju o dobrobiti poverenog im naroda.Kako svaka susa iz najraznijih agencija za obezbedjenje kroz prozor automobila mase onom stop tablicom, dok na krovu rotira zuto svetlo na koje nemaju prava i koje, btw, ne znaci nista.Kako su klince u Srbiji naucili da je za policajca osnovno da nauci da - lupi samar. Ako ne i nesto jace.Kako se lako prime na ponudu zvanu 'jel' moze 500 dinara?' na propisanu kaznu od 2000 koju su ti sami izrekli, samo minut pre, kada su te zaustavili.Kako ti sudija za prekrsaje kaze da je u redu i da ti veruje da nije bilo crveno, ali da se njegova (policajac) izjava racuna?Zato - jer je policajac.Uostalom, napravi test: pitaj bilo kog policajca, najbolje posle 9 uvece, koliko je sati. Rezanje je najcesci odgovor. Ne zato sto ne znaju da gledaju u sat, nego zato sto smatraju da im se tako banalnim pitanjem rusi autoritet vlasti. A oni su vlast, zaboga.Za ulicu koju trazis - nemoj ni da pokusavas. Da pitas, mislim. Pokusavam da kazem da su oni ipak ono sto vidimo od - drzave.I da tamo gde je takozvani obican gradjanin odgovoran, oni su ipak malo vise odgovorniji. Ili bi barem trebali da budu. Takav im pos'o, jebi ga.
Link to comment
xexe, prašinari su dobili prepiruke da se sklone sa ulice jer se očekuju napadi.frka im je, frka.
moguće. ipak, cenim da će interventna noćas da lema, subota je, ima mnogo pijanih koji prolaze kroz crveno, peške.edit, kastore:
Ovaj proces će biti dobar pokazatelj toga ko ima jacha ledja.
saglasan sam. Isto tako, mislim da će prisustvo ove teme u javnom prostoru biti dobar pokazatelj raspoloženja medija prema policiji i njihovoj brutalnosti. Ako iko može da raskrinka ovu bagru, onda su to mediji. Ako su razni tajkuni, velikoposednici, finansijeri i razne protuve u stanju da kupe naklonost (ili ćutanje) medija za neke njihove nezakonite aktivnosti, onda mislim da policija apsolutno nema mehanizam da ove(medije) ućutka, jer mediji od njih komercijalno ne zavise. Pritisak medija može biti dovoljno jak, ako njihovi vlasnici to procene za oportuno. Ako se ipak povuku, to će jednostavno značiti da su vulve.Ne može policijiji da stane za vrat ni tužilaštvo, ni ministar, ni premijer ili predsednik, a ponajmanje to može da učini žrtva policijske torture u nekakvom sudskom procesu - to jedino mogu da urade mediji, konstantnim tovarenjem, oblikovanjem javnog mnenja, provociranjem.... Na žalost, ja ne vidim medij koji bi na tako nešto bio spreman. Zato će i njihovo ćutanje (odnosno sporadično i pro forme oglašavanje), takođe biti 1 vid formiranja javnog mnenja. Na žalost. Edited by pacey defender
Link to comment
moguće. ipak, cenim da će interventna noćas da lema, subota je, ima mnogo pijanih koji prolaze kroz crveno, peške.
Čujem da su pustili neku grupu huligana da divlja oko Zelenjaka, lupa izloge, automobile i da su napali na neki gej klub. Koliko da podsete građane koliko im je interventna nasušna potreba.edit: tek sada videh tvoj edit. Potpuno sam saglasan, uz jednu dopunu. Sada će se pokazati i koliko su mediji pod kontrolom vlade i dokle je vlada spremna da stane iza ovakve policije i Gljivice. Građanski protesti sa jasnom porukom da se neće trpeti nekažnjavanje i negovanje policijskog terora bi tu mogao biti itekako važan potsticaj da se bar zamisle. Da im se sutra ne desi repriza Atine u Beogradu. Edited by Kastor
Link to comment
Hajdemo, Majstore, malo smislenije lupati po tastaturi. Policijski posao svuda na svetu spada u kategoriju najstresnijih poslova. Ovaj incident se nije dogodio ni na demonstracijama protiv vlasti, ni na ratistu, vec prilikom zaustavljanja coveka koji je prekrsio zakon. Sticajem okolnosti znam licno za dva slucaja (jedno ubistvo i jedno prebijanje na mrtvo ime i prezime) u Kolevci Demokratije, koja su se dogodila prilikom manje-vise rutinskog zaustavljanja (jedno pijanstvo + prekoracenje brzine i jedno prekoracenje brzine bez pijanstva). Potpuno sam siguran da bar po jedan slican slucaj moze da pridruzi ovim mojima svaki clan foruma koji je ikada uspeo makar da priviri preko granice.I o'ladi malo sa tim kvalifikacijama da te ne bih poslao na Ikarov pasnjak radi prehrane. Nisam raspolozen za nadgornjavanje sa samozvanim Moralnim Gromadama.
dobro znaš o čemu govorim, ali se po običaju praviš snašica, tako da me mani patronizacije,nisam ni ja baš nešto raspoložen za ta sranja pa ti mogu uzvratiti uputom za pašnjake.ova gospoda gore sa malo boljim živcima su sasvim lepo definisala "suptilne" razlike koje ti šatro ne primećuješ. Edited by Gonzo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...