Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Ne znam, ja sam pričao na osnovu svog iskustva iz rezervnog statusa. Možda mi uzorak nije bio verodostojan, već su mi upali sami čarls mensoni, al' hebi ga.
Jasno nam je da rezervni sastav nije isto sto i redovni i iz prilozenog. Druze indi nemoj po glavi :D Tip je izvlacio decka iz kola sa reptiranim pistoljem u drugoj ruci sto nikao nije smeo da radi po pravilima, pitanje je samo koliko ce da dobije tako bar kazu panduri na duznosti u kraju.
Link to comment
Nemaš razloga za brigu. Trenutno je na snazi nepisano pravo policije da prva poteže oružje, prva otvara vatru, prva primenjuje sve druge oblike sile i uopšte demonstrira 1 krajnje preventivan nastup, a blagodeti tog prava se između ostalog ogledaju i u onome što se desilo ovom dečku. Ili onom dečku iz Daretovog posta. Ili još gomili drugih ljudi. Utehe poput: "Pošteni građani koji se ne bave sumnjivim poslovima i ne bazaju po ulicama u gluvo doba noći, nemaju razloga za brigu" ili: "Kako to da ja nikada nisam imao problema sa policijom", mogu da pomognu neko vreme tj. dok te Marfijev zakon nekim nesrećnim spletom okolnosti ne postavi na pogrešno mesto u pogrešno vreme. Tada je samo pitanje da li ćeš proći sa 1 neprijatnom epizodom iz života ili ćeš dobiti batine a možda i metak. Upravo zbog tih neograničenih prava koja si im podržao jer si smatrao da tebi lično to nikada ne može da se olupa o glavu, a dokle god je po tuđoj mandolini zašto bi te doticalo.
blagodeti tog bogomdanog(?) prava osetila i moja (šira) familija pre 3-4 godine. digla sam svojevremeno topik na onomtm forumu na temu tragedije uopšte, pa i slučaja koji se desio mojoj rođaci. well, njenog sina studenta, koji je šljakao u kafiću na kopaoniku, na sam dan nove godine, rano ujutru dok je sređivao krš od prethodne noći, ubio je, hicima iz pištolja, iz čista mira, 27godišnji pajkan na dužnosti. pre toga je, dobro zagrejan, šenlučio i maltretirao prisutne, ispucao 2-3 metka tek onako, da bi, na molbu momka o kome je reč, da mora da se zatvara i da svi napuste lokal, jednostavno ispraznio šaržer u stomak nesrećniku. nesrećni splet okolnosti, indeed.da ne pričam o propustima tokom istrage, o tome da komandir kopaoničke milicije nije 'teo 2 sata da se pojavi, da su ranjenog (i još uvek živog) mladića vozali tamo-amo do kraljeva par sati, da bi u tom mandanju ovaj izdahnuo pre dolaska u bolnicu. o suđenju, lažnim svedočenjima, sklonjenim dokazima, propustima, da ne govorim. konačno je osuđen na 3 godine. toliko.i da, ne i nebitan detalj: dotični pandur je proveo neko vreme na ratištu, kosovu. na tu foru se delimično vadila odbrana na suđenju, kao psihički se nikad nije oporavio od doživljenih strahota, bio pomalo labilan i preosetljiv, povremeno pio (otkud takav u policiji?!)....šta i ko je sve dopao policije, koji profil serve&protect likova preovladava, može se zaključiti iz zilion primera (ne svih tako tragičnih kao ovaj).
Link to comment
1 pitanje s Marsa: da li je bilo govora o uvođenju tejzera u Srbiju?
Tebi nije dosta sto nas overavaju u glavu vec bi nas na te pokretne elektricne stolice.Posle ce da se vade da je Tesla izmislio struju. Edited by fonTelefon
Link to comment
Meni nije jasno zasto se "interventna" policija uopste bavi poslom, koji je u opisu "saobracajne" policije? .............
trebalo bi da interventna policija interveniše po potrebi, u skladu sa nekakvim pravilima. i da samo tada bude na ulici. da saobraćajna bude saobraćajna a kriminalistička kriminalistička.dosadan sam ali i ovo je argument za decentralizacju. interventna na republičkom nivou one druge dve na regionalnom.tragičan događaj i moja tuga za mladim životom. policajac je, jasno je, ubica. tačka.
Link to comment
Ama meni je u redu i potera za nekim ko je prošao kroz crveno. Generalno ne mogu da podnesem kad ljudi prolaze kroz crveno mrtvi ladni. Ali, ono, staneš ispred njih i nateraš ih da se zaustave, "dobro veče, vašu ličnu kartu", ako nemaš blok za saobraćajne prestupe kažeš im da sačekaju dok ne dođe patrola saobraćajne policije, onda ona izmeri alkohol vozaču, ako je preko-uzme mu dozvolu, napiše im prijavu za to i za prolazak kroz crveno i to je to.
Posle potere? - Kuc kuc, da li biste bili ljubazni?
Pošto su putnici više puta odbili da napuste vozilo

-Ne bih.sta ide dalje?

Link to comment
Posle potere? - Kuc kuc, da li biste bili ljubazni?

 

-Ne bih.sta ide dalje?

Razbije prozor i otvori vrata uz pomoc kolega pa ga/ih uzvuku napolje ili tako nesto i to u krajnjem slucaju posle neuspesnih ubedjivanja. On ne sme da poteze pistolj ako na njega nije to isto uradjeno ili mu je zivot ugrozen a to nisam primetio u ovome slucaju. Mada uvek mogu kolege da budu solidarne i da potvrde sudiji da su pokreti indicirali moguce vadjenje oruzja zar ne? Edited by Άρης
Link to comment
Ako mislis da mozes da citas misli - ne mozes
Čije misli? Policija koristi oružje za samoodbranu. U tom slučaju koga ti opisuješ se razbija staklo, otvaraju vrata i prestupnici izvlače napolje. Inače bi trebalo svakog hipika koji protestuje sedeći ispred parlamenta upucati, pošto jel' da, odbija da se pomeri. Čak i kad se vežu lancima, donese se bonsek i klješta.
Link to comment

Znaju oni šta dalje. Toj bagri je tačno nacrtano kako se ponašaju i šta rade od dolaska na posao do odlaska sa istog. Postoji nešto kao pandan "Pravilu službe" u vojsci. Zna se redosled poteza u ovakvim situacijama. I to bi trebalo da vežbaju kada nisu u akciji, a većinu vremena nisu. A siguran sam da ne postoji potez koji kaže "onda izvučeš pištolj, repetiraš ga i uperiš u glavu suvozača sa manje od metar udaljenosti".

Link to comment

u "p0litici" piše i ovo:

Наши саговорници који су разговарали јуче са Милићевићем кажу да им је он рекао да је у ретровизору аутомобила видео Интервентну јединицу полиције, после чега се одмах зауставио. Милићевић је, према речима његових клупских другова, изашао из возила и полицајци су га одвели до полицијског џипа, тако да је био окренут леђима возилу у којем је на месту сувозача остао Зарић. Затим је, како кажу, чуо пуцањ, после чега је само видео крв.
no, verovaće se službenim licima.
Link to comment

Realno ovo bi smelo da se zavrsi samo na sledecem:1. Presuda ubici2. Ostavka Dacica3. Vracanje interventinh brigada u stanice, a vracanje obicne policije i saobracajaca na ulice gde bi interventa mogla da reaguje samo po pozivu regularne policije u odredjenim slucajevima

Edited by Eraserhead
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...