Jump to content
IGNORED

Besmislene vesti


salerokada

Recommended Posts

Besmislenih informacija, nepismenih novinara ima na tone. Mislim da su zbog toga zaslužili svoju temu.Za početak vest iz Blic-a:Dinar sutra jači za pola pare

Od početka godine, centralna banka prodala je ukupno 556,4 miliona evra, pri čemu samo u februaru oko 175,1 milion evra.
A pošto je trenutno 12. mart to znači da je u celom januaru i 12 dana marta prodato tričavih 381,3 miliona ali zato samo u februaru 175,1 miliona evra Edited by salerokada
Link to comment
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Duh Alana Forda duboko je rasprostranjen u Srbiji:

„Oganj“ nudi rešenje za manjak mesta na grobljimaAutor: B.R. | Foto:d. grubin | 12.10.2009. - 10:05Fond solidarnosti Udruženje krematista «Oganj» pokrenuo je akciju «Priključi se na vreme», čiji je cilj da se ukaže na nedostatak mesta za sahranjivanje na grobljima. Ovaj fond je obezbedio poseban popust i pogodnosti za penzionere koji se učlane do kraja ove godine.Kako je sopšteno iz Udruženja krematista, uz ček od penzije, kompletni troškovi sahrane iznosiće 20.500 dinara, a biće omogućeno i plaćanje u više rata.- Troškovi sahrane preko komercijanih firmi i posrednika su, inače, duplo veći. Ova akcija je nešto sasvim novo u Srbiji i zbog velikog interesovanja, posebno kod starije populacije stanovništva, «Oganj» je uveo stalna dežurstva i otvorenu telefonsku liniju (broj 24-59-820) - kažu u ovom udruženju.U «Ognju» je formiran poseban specijalizovani tim za terenske poslove tako da zainteresovani za ovu akciju ne moraju ubuduće da dolaze u ovo udruženje kako bi obavili administrativne poslove. Specijalizovani tim dolazi kući na poziv zainteresovanih, što znatno olakšava učlanjenje starih i slabije pokretnih penzionera.Svaki punoletni građanin može da se učlani i odabere način otplate troškova sahrane koji mu najviše odgovara, zavisno od godina starosti i finansijskih mogućnosti. Najniža tarifa je 500 dinara za mlađe kategorije stanovnika, dok iznos od 20.500 dinara za penzionere kompletne troškove sahrane.
Link to comment
  • 4 weeks later...
Da, Tanjug i Beta, čuveni novinari Blica.
Ne umeju oni čestito ni da prepišu.A evo šta piše E.R.
Požeška sela Tatojevica i Prijanovići pretvorena su u močvarnu pustoš. Takvim ih je učinila Velika Morava koja se izlila na ovom potezu, samo jedan kilometar od mesta gde se Đetinja, Skrapež i Moravica ulivaju u jedan tok i počinju da prave ovu veliku reku.
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=119651 Edited by halloween
Link to comment
  • 1 year later...
Da li je Fidel Kastro poreklom Srbin?
Spisateljica Dragoslava Koprivica objavila je knjigu “Besmrtni Kastro i srbski rod” u kojoj pokušava da dokaže da je legendarni kubanski lider poreklom Srbin.Promocija knjige Dragoslave Koprivice o čuvenom predsedniku Kube Fidelu Kastru “Besmrtni Kastro i srbski rod” održaće se sutra u 18 sati u zgradi opštine Voždovac u Ustaničkoj ulici. Autorka se u svom delu upustila u smeo poduhvat da dokaže Kastrovo srpsko poreklo na osnovu etimološki izvedenog zaključka da ukoliko je Kastro izjavio da je poreklom Kelt iz Galicije u Španiji, to po automatizmu za istoričare znači da je poreklom bio Srbin.Građa za knjigu su intervjui sa Fidelom Kastrom stranih autora, pošto se Koprivica nikad nije lično srela sa glavnim junakom. - Kad kažem besmrtni Kastro i srpski rod, mislim na falsifikate i kontrolisanu istoriju civilizacije. Ali, Kastro je izjavio da je njegov otac Kelt. Kelti su Srbi. Ludilo? Ako zaronite dublje, bili sardina ili ajkula, izgnjuraće te iz tog ludila čvrst sistem. Srpsko keltska idila nije okončana dok hemija čini svoje.Kastrov otac je Angel Kastro. Nisam našla nijedan dokaz da Angel Kastro ne bi mogao biti Anđelko Kastratović - napisala je Koprivica. Dragoslava Koprivica je veliki deo života provela u Francuskoj, autor je velikog broja eseja, pripovedaka kao i knjiga "Osvajanje Erosa", "Skice za novo doba“, "Dionizijski tromb“ i "Ljubavni let“.
Link to comment

Verovatno mašim temu sa ovim, ali preturio sam se sa stolice kad sam pre par godina prelistavajući neki svet/skandal video najjači naslov ikada, u čitavom univezumu. Znači...

Mini zagoreo ručak! :Hail: A ispod ide tekst u fazonu: ''jeste istina je, bila sam zauzeta tim i tim, i samo sam na trenutak skrenula pogled sa šporeta, kad ono.....'' potvrdila nam je u ekskluzivnom intervjuu popularna pevačica. :D

Link to comment
  • 1 year later...

Grand Revija (ne pitajte otkud mi, dobijali smo je u jednoj od bivših firmi) je svojevremeno bila satkana od baš tih i takvih vesti. Sećam se da sam se iščuđavao vešću da je Slavica Ćukteraš našla kuče u svojoj zgradi i pustila ga napolje!

Link to comment
  • 1 month later...

čini mi se da sam pronašao pravu temu za ovaj biser. Večernje novosti pišu

Stanova za prodaju ima, ali sve oštriji kriterijumi kupaca ocenjuju ponudu kao veoma lošu. Zbog toga u narednom periodu pojeftinjenja kvadrata neće biti.
Kakva je ovo logika? Članak je ovde http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:389527-Samo-Amerikanci-pazare-stanove-u-Beogradu i bombastičan je naslov deo nezvanične informacije.
Link to comment

Ma naručen tekst, kao i neki koji pišu o tome kako su prošle turističke agencije...Pošto je tržište mrtvo, valjda očekuju da će ovim da pokrenu one koji "drže cenu" da spuste jer "pojeftinjenja neće biti"...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...