Jump to content
Hella

Jednom su sadili lipu...

Recommended Posts

Hella

Пре три године, баш негде у ово време, дежурна чистачица је уздахнула, чучнула, убацила спужву и партвиш у кофу, придигла се и, као какав меркат, нервозно осмотрила околиш проверивши да ли је на хладним плочицама остала још каква отпорна флекица и установила да је не држе за џабе у овако угледној установи - све је било очишћено тако да се ни Џекоу не би побунио када би му рекли да ће морати ту да обноћи. Ипак, осећај поноса је надјачао немилосрдни смрад из кофе, нагризајући њене од грипа једва опорављене и преко мере осетљиве ноздрве. Смркнутог погледа се - псујући у себи све живо и мртво Лудовику Јансену који је оставио пре двадесет година када је сазнао да му је нека тетка грофица оставила у наследство латифундију у Швајцарској - упутила у тоалет како би из кофе у канализациони заборав изручила смешу воде, дезинфекционих средстава, прашине, перути, длаке, те урина и фекалија који су се са душека излиле на патос када су - након виталних органа - и сфинктери Слободана Милошевића престали да пружају отпор пламеној вечности која је нестрпљиво ишчекивала с друге стране живота...

Edited by Hella

Vasilij Zajcev

Heliшa, uzi шa ćeш d popjeш!

MancMellow
Ипак, осећај поноса је надјачао немилосрдни смрад из кофе, нагризајући њене од грипа једва опорављене и преко мере осетљиве ноздрве. Смркнутог погледа се - псујући у себи све живо и мртво Лудовику Јансену који је оставио пре двадесет година када је сазнао да му је нека тетка грофица оставила у наследство латифундију у Швајцарској - упутила у тоалет како би из кофе у канализациони заборав изручила смешу воде, дезинфекционих средстава, прашине, перути, длаке, те урина и фекалија који су се са душека излиле на патос када су - након виталних органа - и сфинктери Слободана Милошевића престали да пружају отпор пламеној вечности која је нестрпљиво ишчекивала с друге стране живота...
:)

MancMellow
Heliшa, uzi шa ćeш d popjeш!
Od mene, za ovo napisano, takođe i to dva

Na tajnoj lokaciji, Beograd, Golsvortijeva 13, ovaj sad petak(znam kako izgladaš, piće te neće mimoići)

Ulepšao si mi dan

Miralem
Пре три године, баш негде у ово време, дежурна чистачица је уздахнула, чучнула, убацила спужву и партвиш у кофу, придигла се и, као какав меркат, нервозно осмотрила околиш проверивши да ли је на хладним плочицама остала још каква отпорна флекица и установила да је не држе за џабе у овако угледној установи - све је било очишћено тако да се ни Џекоу не би побунио када би му рекли да ће морати ту да обноћи. Ипак, осећај поноса је надјачао немилосрдни смрад из кофе, нагризајући њене од грипа једва опорављене и преко мере осетљиве ноздрве. Смркнутог погледа се - псујући у себи све живо и мртво Лудовику Јансену који је оставио пре двадесет година када је сазнао да му је нека тетка грофица оставила у наследство латифундију у Швајцарској - упутила у тоалет како би из кофе у канализациони заборав изручила смешу воде, дезинфекционих средстава, прашине, перути, длаке, те урина и фекалија који су се са душека излиле на патос када су - након виталних органа - и сфинктери Слободана Милошевића престали да пружају отпор пламеној вечности која је нестрпљиво ишчекивала с друге стране живота...
ne ulazeci u drustveno istorijski znacaj slobodana milosevica (o njemu ce suditi istorija), samo cu primetiti moralnu nakaznost napisanog. da podsetim, bivsi predsednik je bio ubijen od strane politickog pseudotribunala i njegovih satrapa na ovaj dan, te mu je bilo onemoguceno da zavrsi odbranu sebe- ali i srpskog naroda u celini. samo zbog toga je zasluzio, ako ne pijetet, onda bar dostojanstvenu tisinu. ali i to je, izgleda, mnogo ocekivati od ostrascenih sluga nato nalogodavaca.

woodooinstalater

Ja imam razumevanja za izlive emocija kada je gospodin o kome je rec u pitanju, ali smatram za svoju gradjansku duznost da vas podsetim na sledece cinjenice:1. Gradjanin SM nikada i nigde, u zemlji porekla narocito, nije osudjen pravosnaznom sudskom presudom;2. Isti je bio predsednik politicke partije koja sada ucestvuje i vlasti kao znacajan i uticajan politicki cinilac;Tako da, ipak...

Marathonman

Sveti Petar je okupio Stanovnike Neba vidno raspoložen.- Imam za sve vas radosnu vest! I kod nas na Nebo je najzad uvedena kablovska!Prolomio se aplauz sa svih strana.- Za početak neće biti cenzure i možete da gledate šta god hoćete - obavestio ih je Sveti Petar. - Ali ja bih vam preporučio veronauku i eventualno sport...Stanovnik neba Slobodan Milošević je odlučio da ignoriše preporuku svog čuvara i čim se dokopao daljinskog okrenuo je RTS. Na njegovu radost počinjao je Dnevnik.?U toku svoga odmora na Kopaoniku predsednik Belorusije Lukašenko odvojio je malo vremena da porazgovara sa državnim vrhom Srbije...?- Drug Aleksandar se odmara u Srbiji?! - iznenadio se drug Sloba.?Predsednik Srbije ponovo se obratio pismom savetu bezbednosti u kome ih podseća da je Kosovo integralni i neodvojivi deo Srbije i da ni po koju cenu nećemo priznati bilo kakvu takozvanu republiku Kosovo...?- To kolega! - odobravao je glasno. - Ne damo Kosovo!?Ministar policije Ivica Dačić izvršio je danas smotru Specijalnih jedinica policije. Ministar je pohvalio rad policajaca i izrazio potrebu za povećanjem kadrova....?- Ma zar je to moguće?! Moj mali Ivica ministar policije! - reagovao je čudjenjem bivši predsednik.?Predsednik Vlade u razgovoru sa sindikatima je naglasio da je program vlade socijalno odgovorna država i da će sve dosadašnje privatizacije biti ponovo preispitane....- Dabome! - slagao se drug Sloba. - Dole kapitalizam! živeo socijalizam!?Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić obišao je gradilište na mostu kod Beške i obećao da će most biti gotov mnogo pre roka....- Pa moj drug Mrka opet gradi! - komentarisao je Milošević. - Ne mogu da verujem!?U Kosovskoj Mitrovici su gradjani srpske nacionalnosti ponovo protestvovali i tražili da sa Kosova što pre odu predstavnici medjunarodnih snaga....- Tako je drugovi!- pljeskao je drug Sloba. - Isterajte sve okupatore sa svete srpske zemlje!?U Naftnoj industriji Srbije danas se predstavilo novo poslovodstvo koje sačinjavaju novi vlasnici iz Rusije...- Rusi kupili NIS?! Pa to je fenomenalno! - radovao se drug Sloba.?Predsednica parlamenta Slavica Djukić-Dejanović danas je zakazala sastanak predsednika poslaničkih klubova da bi izašlo iz aktuelne krize...- Drugarica Slavica predsednica parlamenta!!Slobodan Milošević je iznenada ustao od televizora i otrčao kod Svetog Petra.- Dosta je bilo ove farse!- vikao je na zbunjenog sveca. - Koga vi zezate, bre!? Mene ste našli! Pa ja uopšte nisam umro!

Аврам Гојић
ne ulazeci u drustveno istorijski znacaj slobodana milosevica (o njemu ce suditi istorija), samo cu primetiti moralnu nakaznost napisanog. da podsetim, bivsi predsednik je bio ubijen od strane politickog pseudotribunala i njegovih satrapa na ovaj dan, te mu je bilo onemoguceno da zavrsi odbranu sebe- ali i srpskog naroda u celini. samo zbog toga je zasluzio, ako ne pijetet, onda bar dostojanstvenu tisinu. ali i to je, izgleda, mnogo ocekivati od ostrascenih sluga nato nalogodavaca.
Srpski narod ima jednu izreku: "O pokojniku sve najlepše". Oni koji su se otuđili od svega što je srpsko i prihvatili lažne vrednosti zapadne "civilizacije" nisu uopšte sposobni za dostojanstvo, ma i lično, a kamoli ono koje se mora pokazati pri susretu sa najvećom Tajnom. Ja takve ljude pre svega žalim.Prilog: poslednji zabeleženi trenutak Miloševića u njegovom fizičkom obliku, pre prelaska u zapadnu zemlju Amenti. Papirus 112/21b, suđenje u dvorani Maati. Srce je, jasno se vidi, teško kao pero, što je empirijski dokaz da pokojnik na sebi ne nosi teret greha, te su onakve paškvile kao što je Hellina naprosto proizvod lošeg ukusa i sumnjivog morala.sloba2.jpg Edited by vasudeva418

gospa buba
Ja imam razumevanja za izlive emocija kada je gospodin o kome je rec u pitanju, ali smatram za svoju gradjansku duznost da vas podsetim na sledece cinjenice:1. Gradjanin SM nikada i nigde, u zemlji porekla narocito, nije osudjen pravosnaznom sudskom presudom;2. Isti je bio predsednik politicke partije koja sada ucestvuje i vlasti kao znacajan i uticajan politicki cinilac;Tako da, ipak...
tako da se ipak, necemo uzrujavat oko tih sitnica. moglo se njemu ondak, moze se nama sad. ono jes da je odnos agregatnih stanja sushtinski drugachiji, al sta sad ^_^

Аврам Гојић

Svako ko retroaktivno prejudicira sudsku presudu, je najobičniji kriminalac koji će izvesno biti osuđen kada se sa vlasti skloni žuto preduzeće i na vlast dođu zdrave snage.

woodooinstalater
tako da se ipak, necemo uzrujavat oko tih sitnica. moglo se njemu ondak, moze se nama sad. ono jes da je odnos agregatnih stanja sushtinski drugachiji, al sta sad ^_^
Ma i ja se zezao, al' odnese djavo salu.Mada, kad bolje razmislim, ako se moglo njemu - ne moramo i mi, valjda smo malo bolji od njega.A ono sto zovu pravna drzava trazi ponekad da progutas i sopstveno....

msmodesty
Gradjanin SM je meni zagorchavao zivot godinama te je tako za mene kriv, ako ne i tuzen, nije se ni jednom javio na rochishte da mi/nama kaze kako nije kriv te je za mene sudjenej zavrsheno. nazalost neslavno. kriv je a pobegao.a to shto je BIO predsednik partije koja je sada na vlasti...bila i ja mlada devojka pa sad vishe nisam, 'ta mani se molim te - za nema "ipak" skotina je skotina i kad je skotina mrtva skotina

Аврам Гојић

Malo se u ovoj zemlji fetišizuje pravo, čini mi se. Ja kao privatno lice imam puno pravo da kažem da je Milošević bio kriminalac. Da neće neko da mi kaže da ni Hitleru, Geringu i Gebelsu nije presuđeno, pa se o njima ne može izjašnjavati?

woodooinstalater
Svako ko retroaktivno prejudicira sudsku presudu, je najobičniji kriminalac koji će izvesno biti osuđen kada se sa vlasti skloni žuto preduzeće i na vlast dođu zdrave snage.
:lol: Aj' bre smiri se vidis da se od praznika napravi sranje.

Аврам Гојић
:lol: Aj' bre smiri se vidis da se od praznika napravi sranje.
Onaj kome je ovaj dan praznik zaslužuje da propadne zajedno sa svojim zapadnim nalogodavcima kojima su njihovi hazarski gospodari uskratili milost i redovan priliv novca i dragocenih telesnih fluida.