Jump to content

Vuk Jeremić

Lale Gator

Prema mom dubokom uverenju,  

161 members have voted

1. 1. Vuk Jeremić je:

• Ork
      86
    • Human
      21
    • Vilenjak
      55

Recommended Posts

• Replies 2,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• vememah

81

• James Marshall

70

• Frank Pembleton

66

• gospa buba

64

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nisam završila ni Kembridž ni Harvard, ali sam bila blago zapanjena koliko se Spondž frlja nekim osnovnim izrazima  a bogami i znanjima iz (nuklearne) fizike... a diplomirao je teorijsku i eksperiment

Ako neko može razumeti muke carske porodice, onda je to pripadnik domaćeg neformalnog plemstva, koji je 1999. godine, dok smo mi bezbrižno dočekivali bombe i čistili zgarišta, reskirao zdravlje i trpe

nije rekao musliman, rekao je bošnjak. i nije rekao samo da zna svoje granice, već da zna i njegove (žujovićeve). to kako ga ti vidiš boji rečenicu koju je izgovorio...   što se mene ti

Posted Images

Sitna smo mi riba, ali jeste danas bilo zanosa više nego što bi trebalo da bude.

Ljudi bi trebalo sami da se uzdrže od problematičnih komentara, Internet je javno mesto, ovi hapse zbog cepanja plakata, ne vidim zašto ne bi hapsili zbog njima neprihvatljivih komentara po forumima.

Pa ti ne živiš ovde.

Ja se, u stvari, ne plašim ič, ali mi nekako nije ideja da na javnom mestu pozivam na linč Pljosnatog. I dalje bih više voleo da na neka pitanja odgovara na ozbiljnom sudu.

Kad bi hipoteticki metiljoustog govnara i priveli pravdi, po kojim tackama bi se vodila optuznica?

Širenje lažnih vesti, izazivanje opšte opasnosti, recimo?

Ne znam mnogo o tome, samo znam da mi izaziva bes kao niko ikada. Ali realno me zanima kako bi se vodio proces, jer sigurno postoji mnogo rupa u zakonu oko takvih stvari i mogao bi da se izvuce

Pa ti ne živiš ovde.

Ja se, u stvari, ne plašim ič, ali mi nekako nije ideja da na javnom mestu pozivam na linč Pljosnatog. I dalje bih više voleo da na neka pitanja odgovara na ozbiljnom sudu.

Takodje. Osnovati ozbiljan sud i odresiti ozbiljne kazne, to je to. Nema tu nista nelegalno ili pozivanje na linc.

I Andrej, kojem je - pazi - "falsifikovana licna karta" i ostale gluposti, oblaci i vedri po Srbiji. Nevinasce. Sve to pred sud i bez pardona.

Pre toga promeniti zakon/povecati kazne. U Kini to dobro rade.

Kad bi hipoteticki metiljoustog govnara i priveli pravdi, po kojim tackama bi se vodila optuznica?

Svaka naslovna strana Informera, Kurira i ostalih je ozbiljno krivično delo.

edit:

ja sam se svojevremeno igrao na 'have your say' BBC-a, ljudi su se bunili što im komentari kasne, pa im je redakcija objašnjavala da svaki komentar advokat mora da pročita.

Edited by Anonymous

Širenje lažnih vesti, izazivanje opšte opasnosti, recimo?

Kleveta više nije krivično delo,sada se samo tužbom u parnici traži naknada štete, kao što ni širenje lažnih vesti više ne postoji kao krivično delo.

Umesto širenja lažnih vesti postoji izazivanje panike i nereda, ali kod tog krivičnog dela mora da postoji uzročna veza između širenja lažnih vesti i izbijanja panike/nereda.

Uvreda jeste krivično delo i goni se po privatnoj tužbi.

Što se tiče Džeremajke™, to je besplatna reklama VJ-a, kao onomad bomba ispod ČedaJevog džipa.

Edited by uros_s78

Krivični zakoni se mogu i promeniti, u zavisnosti od potrebe društva.

Dekriminalizacija klevete je usklađivanje sa standardima CoE, po kojima se čast i ugled brane tužbom za naknadu štete...I uvreda će se dekriminalizovati.

Edited by uros_s78