Jump to content
IGNORED

pozitivizam vs postmodernizam


bus

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Otto Katz

    19

  • bus

    16

  • mioba

    9

  • Schmeling

    9

Top Posters In This Topic

Još čekam izveštaj o tome da li nalaziš da možeš da sutra izmeniš svoje nagonske seksualne potrebe on a whim.
Malo mistifikujesh sa ovim "nagonske", zar ne? I odgovor ti se vec sadrzhi u pitanju, necemo tako... Edited by Schmeling
Link to comment
To je čisto pitanje taksonomije, a to što taksonomija zahteva malo talenta, a mnogo obrazovanja i još više strpljenja ne znači da bavljenje njome spada u nekakve nadljudske discipline. Opet, čisto pitanje taksonomskog napora. Nećemo valjda postmodernističkom aljkavošću i odsustvom strpljenja (ne imputiram ih tebi, naravno) pravdati nedostatak volje da se bavimo razvrstavanjem fenomena u heuristički potrebne kategorije?
Jako simpatična vjera u pozitivnu znanost. Ovo kako tumačiš pojam postmodernog zbilja zvuči kao sindrom stečene imunološke insuficijencije razuma. Logično je onda braniti tlo koje nam život daje. Preporučujem ti vrlo kratku, a instruktivnu knjižicu s naslovom Dijalektika prosvjetiteljstva, Adorno, Horkheimer.Ali natrag na temu, slažem se u vezi ovog s razvrstavanjem pojava, principijelno ništa nije nerješivo. Dovodim u pitanje sumnjivu plodnost fixiranja ovih nekoliko formuliranih sexualnih identiteta pojedinačnim ljudima. U sebi ne prepoznajem nikakvu potrebu za deklariranjem te vrste. Volim vjerovati kako je moja sexualnost stvar lične slobode. Na legislativno uređivanje homosexualnih odnosa gledam s istim nepovjerenjem kao i na instituciju heterosexualnog braka. Volio bih da ova pitanja iščeznu s formalno-pravnog horizonta.
Dubinsko: Milojica žudi za živoradom.Površinsko: Milojica se zamonaši, Milojica se oženi a krišom se viđa s živoradom, Milojica (zvanično) ostane neženja, Milojica fantazira o živoradu samo kad ja na autopilotu, a inače je poznat kao lokalni latinski ljubavnik.
Ovo što si nazvao površinskim bih vidio kao dubinsko. Milojica se ne ženi i istovremeno ostaje neženja, ali nebitno.Vidljivo/skriveno ne znači površinsko/dubinsko. Ono smo što činimo. U našim djelima je dubina. I to što si nazvao dubinskim je zaključeno na osnovu djela. Samo za sebe ne znači mnogo, tek nikakvu dubinu ne.
Link to comment
Malo mistifikujesh sa ovim "nagonske", zar ne?
Ma kakva mistifikacija. Ja o ljudskom ponašanju volim da razmišljam na biološkom i neuropsihološkom nivou, a oni delovi mozga koji imaju veze sa motivacijom i nagonima su i filogenetski i ontogenetski jako stari. I vrlo fizički realni.
Link to comment
Jako simpatična vjera u pozitivnu znanost. ... Preporučujem ti vrlo kratku, a instruktivnu knjižicu s naslovom Dijalektika prosvjetiteljstva, Adorno, Horkheimer..
Jaoj, qq, gde me nađe? Da znaš nešto o mojim ličnim profesionalnim okolnostima, znao bi koliko energije mi odlazi na sitna i krupna preganjanja sa raznim postmodernistima i kritičnim teoretičarima koji svojim "radom" celoj instituciji u kojoj ću sticajem okolnosti biti još nekoliko godina daju reputaciju mesta gde se pretenciozne neznalice okupljaju da bi pisale na stotine strana nerazumljivih tekstova o ničemu koje samo njima slične pretenciozne neznalice mogu da dešifruju (pogledati pod Alan Sokal). A nezasluženo, jer ima makar dobra katedra i po od pet gde se ljudi bave sasvim solidnom naukom.
Milojica se ne ženi i istovremeno ostaje neženja, ali nebitno.
Jaoooj, zarezi su odvajali razne opcije. Trebalo je da koristim tačkozareze, sori.EDIT: Da popravim vinski stil kvoutovanja. Edited by crveni autobus
Link to comment
Jaoj, qq, gde me nađe? Da znaš nešto o mojim ličnim profesionalnim okolnostima, znao bi koliko energije mi odlazi na sitna i krupna preganjanja sa raznim postmodernistima i kritičnim teoretičarima koji svojim "radom" celoj instituciji u kojoj ću sticajem okolnosti biti još nekoliko godina daju reputaciju mesta gde se pretenciozne neznalice okupljaju da bi pisale na stotine strana nerazumljivih tekstova o ničemu koje samo njima slične pretenciozne neznalice mogu da dešifruju (pogledati pod Alan Sokal). A nezasluženo, jer ima makar dobra katedra i po od pet gde se ljudi bave sasvim solidnom naukom.
Dobro, ali ne poistovjećivati frankfurtovce s postmodernom kao carstvom proizvoljnosti. S prljavom vodom iz korita Adornove profesorske Aufgeblasenheit i melankoličnih expedicija do granice smisla možeš izbaciti i dijete dragocjenih istina o Zapadu kakav je nekoć tvrdio da će biti danas (ovaj pastiš je mali tribjut :lol: ).
Jaoooj, zarezi su odvajali razne opcije. Trebalo je da koristim tačkozareze, sori.
Nenene, ti sori. Ja, pažljivi čitalac, sam previdio da se radi o redanju raznih opcija. Edited by king louie
Link to comment
Dobro, ali ne poistovjećivati frankfurtovce s postmodernom kao carstvom proizvoljnosti. S prljavom vodom iz korita Adornove profesorske Aufgeblasenheit i melankoličnih expedicija do granice smisla možeš izbaciti i dijete dragocjenih istina o Zapadu kakav je nekoć tvrdio da će biti danas (ovaj pastiš je mali tribjut :lol: ).
To je taj prepoznatljivi stil. :DČek idem po pilule za pritisak.
Link to comment

kul, a sad obavezno nemojte vise nista da pisete (ko mi je kriv sto trosim vrijeme na split mjesto da gledam seriju <_< )

Edited by morgana
Link to comment

ja bas nesto razmisljao: ne drogiram se, ne idem u kurve, nemam sklonosti ka istom polu. sto onda, koj kurac, zivim u amsterdamu? posto su kurve i droge skupe, resio sam da postanem peder. to ce mi, verujem, poboljstati kvalitet zivota za bar 20%. a jos cu i nervirati patrijarhalnu familiju. ma kakav peder, postacu najveca pedercina u gradu, samo njima u inat!

Link to comment
ja bas nesto razmisljao: ne drogiram se, ne idem u kurve, nemam sklonosti ka istom polu. sto onda, koj kurac, zivim u amsterdamu?
Stvarno Miraleme, šta će 1 takva seoska naiva murph.gif kao što si ti, u 1 takvom leglu bluda i nemorala??
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...