Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

1 hour ago, Indy said:

^OK to je legitimno, i prepoznatljivo za mene, ali moj raniji post (ako tvoj ima bilo kakve veze s njim, sto mozda nije slucaj) je bio o penzionisanju* ovde u Srbiji - mozda nisam bio jasan. Mislim, to je bila jedna od mogucnosti (imam 3 drzavljanstva, moze mi se) koja je zbog stanja duhova, a i nekih prakticnih konsideracija, izdahnula upravo ovih dana...

 

Moram samo da prokomentarisem onaj raniji smug (=:happy:) komentar da mi treba "bolji babl" ovde - podseca me na jednog bivseg australijskog politicara, kad su mu se zalili da su kuce preskupe i van dometa mnogih gradjana - on je na to samo odgovorio "pa nadjite bolji posao!" (:happy:) Mislim, neko je pitao sta je to seirenje... e pa to je seirenje.

 

 

 

*Vrlo je moguce da sam ja kriv i da sam promasio topik, mozda vec postoji neki o izboru mesta za penziju...

Razumem te, nisam tebi odgovorio direktno. 👍

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Indy said:

^OK to je legitimno, i prepoznatljivo za mene, ali moj raniji post (ako tvoj ima bilo kakve veze s njim, sto mozda nije slucaj) je bio o penzionisanju* ovde u Srbiji - mozda nisam bio jasan. Mislim, to je bila jedna od mogucnosti (imam 3 drzavljanstva, moze mi se) koja je zbog stanja duhova, a i nekih prakticnih konsideracija, izdahnula upravo ovih dana...

 

Moram samo da prokomentarisem onaj raniji smug (=:happy:) komentar da mi treba "bolji babl" ovde - podseca me na jednog bivseg australijskog politicara, kad su mu se zalili da su kuce preskupe i van dometa mnogih gradjana - on je na to samo odgovorio "pa nadjite bolji posao!" (:happy:) Mislim, neko je pitao sta je to seirenje... e pa to je seirenje.

 

 

 

*Vrlo je moguce da sam ja kriv i da sam promasio topik, mozda vec postoji neki o izboru mesta za penziju...

ne mora biti smug komentar. meni se delimicno desio novi babl sto mi je znatno olaksalo boravke u domovini. i to nekako prirodno, bez namere. cini mi se da se u nasim krajevima lakse i cesce upoznaju novi ljudi pa se lakse dodje i do novih prijateljstava. u beogradu se ipak sporije zivi i vise i spontanije druzi (nema dogovora da se vidimo za mesec, dva) takav nacin zivota, navike a i krace distance, pa se i poznanstva odmotaju u prijateljstva bez preteranog truda.

 

u principu, ako ne ostajes gde si, gde god se penzionises upoznavaces nove ljude. pa tako moze i na domacem terenu. meni nekad pada na pamet da bi se bilo super penzionisati u novom sadu ili subotici. taman da se ima neka distanca i mera kad su u pitanju problematicni a opet poznato, i moglo bi se naci zanimljivog sveta za druziti se.

 

  • +1 3
Link to comment
 
To je to, odličan post. Ljudi u Srbiji najčešće ne znaju da je moguće voditi život u kome ne moraš imati stručno mišljenje na svaku temu i ne moraš u svakom trenutku biti spreman na mortal kombat debatu o politici ili ne daj bože sportu. Percepcija je čudo. 

Ma znaju, ali su životom u Srbiji "usisani" u takvo ponašanje.
Pri tome, to što neko tvrdi da ima "stručno mišljenje" ne znači da to mišljenje i jeste to.
A ima i ljudi koji su "preko" i koji "boluju" od te bolesti.
Da ne bude zabune, svim prijateljima, rođacima aktivno savetujem da decu spremaju za odlazak odavde...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

@Indy A dobro, verovatno jesi on point (osim za Bubu koja pade kolateralno:lolol:), to je tvoja situacija i tvoj dozivljaj i sta sad. 
Jos ce ispasti da covek nema pravo da bude ozlojedjen. Ili pijan, budibogsnama :fantom:

 

On topic, ja se u Beogradu takodje fokusiram iskljucivo na svoj bubble ali moji prijatelji bas imaju potrebu da me vodaju okolo pa se svacega nagledam htela ne htela.

Ali se barem dobro najedem, a i napijem, drugo nista narocito i ne ocekujem

Bila bih evo bas jedna fina srpska penzionerka, notorni alkos od 300 kila :lolol:

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Leia said:

@Indy A dobro, verovatno jesi on point (osim za Bubu koja pade kolateralno:lolol:), to je tvoja situacija i tvoj dozivljaj i sta sad. 
Jos ce ispasti da covek nema pravo da bude ozlojedjen. Ili pijan, budibogsnama :fantom:

 

On topic, ja se u Beogradu takodje fokusiram iskljucivo na svoj bubble ali moji prijatelji bas imaju potrebu da me vodaju okolo pa se svacega nagledam htela ne htela.

Ali se barem dobro najedem, a i napijem, drugo nista narocito i ne ocekujem

Bila bih evo bas jedna fina srpska penzionerka, notorni alkos od 300 kila :lolol:

 

 

 

 

Tacno je tako (tezim ka 300 kila, a dos'o sa 90). Mozda se ponavljam, ali, suprotno svojoj svadljivoj prirodi, ja sam sve vreme bio vrlo pomirljiv sa cesto vrlo cudnim (ili jos gorim) stavovima, ali pretpostavljam da mi je neko negde napipao trigger. Moj rodjak koji je opsednut crkvom i popovima (u kolima mu je auto radio fiksiran na Slovo Ljubve pravoslavnu stanicu), bio mi je oaza mentalnog odmora u odnosu na ove naucno-potkovane (ajd da budem max. blag) ekscentrike

 

PS. Danas kod notara cekam (sa rodbinom) i stize vest o novom zemljotresu. Mladic za recepcijom odmah radosno poskoci i mrtav ozbiljan (ocajnicki sam trazio znake sarkazma) "pa da, opet to sve Amerikanci rade, Teslinim oruzjem"...:ss1: Niko se ne buni, treba da nam overi dokumenta...

  • +1 1
Link to comment

Moze se u bubble ziveti bilo gde. Fizicki sam u Beogradu vec decenijama a kao da nisam ovde (msm da sam dalje nego vecina emigranata). Povremeno se virtuelno preselim negde na kratko, napr. u Spaniju. Desi se da nesto upadne slucajno u babl pa se osecam kao @adam.  Pomaze sto mi je najuza porodica normalnija od proseka. Nekako lako naucim ljude (uklj. taksiste, komsije, prodavce) da mi ne pricaju budalastine. Mozda sto moje reakcije nisu emotivne a u startu ih zbunim logikom u kratkom komentaru pa dalje rasprave nema. I nemam problem da odgovorim bilo kome, napr. u toj situaciji sa notarom ne verujem da bih ocutala. Novac za uslugu, komentar za komentar, cist racun.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Lucia said:

Nekako lako naucim ljude (uklj. taksiste, komsije, prodavce) da mi ne pricaju budalastine. Mozda sto moje reakcije nisu emotivne a u startu ih zbunim logikom u kratkom komentaru pa dalje rasprave nema.

 

Imas li neki konkretan primer kako to uradis?

Link to comment
15 minutes ago, bags said:

 

Imas li neki konkretan primer kako to uradis?

 

Ne upadanje u zamku rasprave je meni osnova. Naročito ne o random komentarima ljudi sa tvitera ili drugih društvenih mreža. Ne rejdžuješ jer se nekome nije dopala serija ili zato što neko ima pronoun u profilu. Ako ti neko drag nudi lek od žalfije za tvoju neizlečivu bolest kažeš: hvala, probaću i to. Nema on lošu nameru, samo ne želi ili ne može da razume. Ako ti neko nepoznat koji pruža uslugu nudi teorije ignorišeš uz komentar da si u gužvi. Sa ostalim SNSovcima, navijačima i religioznim fanaticima smanjiš kontakte na meru gde se zaboravite. 

 

 

Što manje želje da nekome dokažeš ili objasniš nešto ako to nije moguće. Ostalo možete preko suda ako mora.  

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...