Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

 
Nemoj da si na kraj srca, pandemija je dosta urušila i psihičko i fizičko zdravlje ljudi. Biće bolje. 
urushila i vishe nego shto znamo.

i da. bice bolje :)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:


i da. bice bolje :)



 

 

Vec je bolje, mnogo bolje - u stvari, u Beogradu konkretno, skoro sasvim normalan evropski grad (sa kriminalno niskim platama za obicne radnike, ali to je druga prica.) Naravno, to nema veze sa mnom licno, ja ne trazim nove prilike ni ovde ni bilo gde... naprotiv, sad se vracam u neke pocetke, i tu onda nailazim na goreopisana razocarenja. Treba imati u vidu i moju poslovicnu socijalnu retardiranost i terminalno odsustvo diplomaticnosti (reciprocno od adama.)

 

Oprostite rastuzih se moram hitno da se utesim:

 

 

  • Wub 1
Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

urushila i vishe nego shto znamo.

i da. bice bolje :)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

Volim optimiste, tako treba

Evo jedna crtica iz septembra, mozda pocetak oktobra... 

Sticajem okolnosti proveo sam 10tak minuta u 1 privatnoj ordinaciji. Telefon nije prestajao da zvoni, sigurno 5-6 poziva je bilo. I uvek isti odgovor sestre/recepcionerke? - > Nista, pre januara... Nema pre januara... Najbolje polovinom decembra se javite. 

 

Skontam da ljudi zovu da zakazu kod dr Nestorovica. Neverovatna navala. Sebi je super reklamu napravio. 

Link to comment
 
Vec je bolje, mnogo bolje - u stvari, u Beogradu konkretno, skoro sasvim normalan evropski grad (sa kriminalno niskim platama za obicne radnike, ali to je druga prica.) Naravno, to nema veze sa mnom licno, ja ne trazim nove prilike ni ovde ni bilo gde... naprotiv, sad se vracam u neke pocetke, i tu onda nailazim na goreopisana razocarenja. Treba imati u vidu i moju poslovicnu socijalnu retardiranost i terminalno odsustvo diplomaticnosti (reciprocno od adama.)
 
Oprostite rastuzih se moram hitno da se utesim:
 
 
treba ti novi babl u beogradu, to je to :hihi:

glede nestorovica, ne bih se uopshte bavila njime, i da je opasan namerni prevarant i da je samo ludak kom se posrecilo, e postoje ni novac ni slava ni bilo shta shto moze da izlechi njegov bol. i to je tako i zauvek.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Indy said:

Nema dna... sad mi je od jednog od ovih gore stigao video u kome se tvrdi da je zemljotres u Turskoj izazvan kao kazna za Erdoganovo odbijanje vakcina... Pa jbt.

 

izazvan teslinim oscilatorom? :D

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

ja ću krajem marta da se vozikam do nirnberga i nazad sa VII-1 tj VSS. koji ne veruje u dinosauruse

 

ti ne veruješ u džepni oscilator, on u dinosauruse, svako ima svoje

Link to comment

^OK to je legitimno, i prepoznatljivo za mene, ali moj raniji post (ako tvoj ima bilo kakve veze s njim, sto mozda nije slucaj) je bio o penzionisanju* ovde u Srbiji - mozda nisam bio jasan. Mislim, to je bila jedna od mogucnosti (imam 3 drzavljanstva, moze mi se) koja je zbog stanja duhova, a i nekih prakticnih konsideracija, izdahnula upravo ovih dana...

 

Moram samo da prokomentarisem onaj raniji smug (=:happy:) komentar da mi treba "bolji babl" ovde - podseca me na jednog bivseg australijskog politicara, kad su mu se zalili da su kuce preskupe i van dometa mnogih gradjana - on je na to samo odgovorio "pa nadjite bolji posao!" (:happy:) Mislim, neko je pitao sta je to seirenje... e pa to je seirenje.

 

 

 

*Vrlo je moguce da sam ja kriv i da sam promasio topik, mozda vec postoji neki o izboru mesta za penziju...

Link to comment
9 hours ago, burekdzija said:

Ja sam svoj odnos prekinuo pre ravno deset godina. Kad sam emigrirao, sto ce sledeceg cetvrtka biti u dan pre 20 godina, bavio sam se paradoksalno domovinom vise nego pre nego sto sam je napustio. Kad sam shvatio u koju to bolest vodi, prosto sam prestao da citam i pratim „domovinske“ vesti, a posto je covek politicka zivotinja, poceo sam da se interesujem za politiku nove domovine u koji opet paradoksalno i posle 20 godina nemam pravo glasa (sopstvenim izborom). Ta politicka impotencija i absurd me su doveli do toga da zivim vrlo srecan zivot. Ono malo srpske politike sto dodje do mene imam zahvaliti ppp i neizbeznom protoku informacija sa rodbinom i prijateljima. Ali kako godine prolaze sve mi je teze da pratim jer nemam pojma o kome govore. And I feel fine.

 

To je to, odličan post. Ljudi u Srbiji najčešće ne znaju da je moguće voditi život u kome ne moraš imati stručno mišljenje na svaku temu i ne moraš u svakom trenutku biti spreman na mortal kombat debatu o politici ili ne daj bože sportu. Percepcija je čudo. 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...