Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

5 hours ago, Indy said:

Btw. ona nije noskich (i ja sam to mislio u početku.)

 

5 hours ago, radisa said:

Znam da nije noskich... I ja sam mislio u početku...

 

Ja sam mislio da je noskich dok se to još nije smjelo. :fantom:

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

Naravno, potpuno karikiras.

Uopste, usled agresivnog stila pisanja "sa cu da vam kazem" ili zbog klizeceg ulaza sa "svi da budemo programeri" Trustno1 postovi se potpuno pristraso komentarisu.

Ja zaista ne vidim da je ok dvosobni stan, ok skola i ves masina neki ultra veliki zahtev.

Da su to napisali ObiW, WTF ili 3orge ne bi se ovoliko galame diglo.

 

4 hours ago, Budja said:

 

Ma, ok je odgovarati, zivnula diskusija, eto, i Leia se javila da podbode, ali sam protiv Cedinog cancelovanja "Sta radi moderacija?".

 

prvi bold ...  nije tacno da se o tome pise kada se odgovara trustno, barem ne ja. Aineko te  takodje nekoliko puta popravljala u tome.

drugi bold ... da ne bude zabune, ne trazim ja ban (jesam prijavio jedan njen gnoj post), vise se referisem na poziv sto je bio na moderaciji da ima svoje dvoriste. 

Link to comment
6 hours ago, Budja said:

 

Ma, ok je odgovarati, zivnula diskusija, eto, i Leia se javila da podbode, ali sam protiv Cedinog cancelovanja "Sta radi moderacija?".


Ne nego cu kao Aineko da gubim nerve pokusavajuci da razlozno diskutujem s ovakvom pojavom koja lupeta kao da ne postoji sutra a ko god joj ukaze na bilo sta samo sipa zlobu, malo ju je Cedo natovario sto se mene tice.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Ne nego cu kao Aineko da gubim nerve pokusavajuci da razlozno diskutujem s ovakvom pojavom koja lupeta kao da ne postoji sutra a ko god joj ukaze na bilo sta samo sipa zlobu, malo ju je Cedo natovario sto se mene tice.

 

Leia, ti živiš u Njujorku?

Link to comment
15 minutes ago, trustno1 said:

 

Leia, ti živiš u Njujorku?


Zavrsi ti raspravu sa Cedom pa se onda javi :D To gde ko zivi je za ovaj nivo diskusije potpuno nebitno.

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Anonymous said:

Ne znam baš. Nekima (recimo meni) je veoma zanimljivo da to čitam.

 

8 hours ago, Indy said:

Pa, i meni bi bilo... ali, eto nekima ide na živce.

 

6 hours ago, radisa said:

To njeno strašno je za ogrmnu većinu ljudi san... 

 

Šta to moje je za ogromnu većinu ljudi san? Brzi internet? Reci mi. Ja znam o čemu ja sanjam ali ti hoćeš da mi kažeš da ogromna većina ljudi sanja o tome da ne zna da li će imati sledećeg meseca da plati stan, da ima 0 (slovima, nula) doprinosa za penziju sa oko 40 godina, da ima 0 (slovima, nula) uštedjevine? Da nema pare za letovanje i zimovanje? Da nema vremena da spava i da fizički ne može da postigne svakodnevni život? Sanjaju da plaćaju vrtić 2,600$ mesečno ali da za to nema hrane i da svakog jutra ustaju tačno u 5 da pripremaju i pakuju hranu za vrtić? (Znaš koliko vremena ode na spremanje hrane ujurtu + pranje kutija i ambalaža uveče? Oko 2 sata. A imam i druge stvari koje moram da uradim. Da bih uradila stvari koje moram da bih održala decu u životu, ja nemam dovoljno sati u danu. Onda smanjim spavanje.) Sanjaju o tome da je njihova majka potpuno sama 5,000km dalje od njih i misle, pa dobro, kad bude umirala, šta da se radi, svako mora da umre, nek umre sama - hej, znaš li kakav je luksuz da imaš nekog da ti pomogne kad si bolestan! O tome sanja ogromna većina ljudi? Ok, onda se ja iskreno izvinjavam. Neprijatno mi je koliko mi je dobro.

 

Indy, ljudi su različiti. Znaš šta meni ide na živce? Kad mi drugarica kaže: ostavili smo dete na nedelju dana u selu ali ništa pametno nismo uradili za to vreme, samo smo gledali filmove - užas. Znaš koliko smo moj muž i ja bili sami za 6 godina? Dva puta, na oko 3-4 sata. Ne figurativno nego bukvalno: dva puta. Ja filmove odavno ne gledam, kao ni serije. Ne figurativno: uopšte nisam pogledala flim i seriju godinama. Izuzetak: sad je muž na odmoru i pogledala sam par epizoda Poaroa. Mislim da ovde ima poseban topik Serije. Mogla bih da odem na taj topik i serem ljudima da su bezobzirna govna? Strašno mi ide naživce da slušam kako je baba pričuvala dete dok je keva išla da obavlja nešto. Zamisli, i ja imam da obavim stvari ali nema ko da mi pričuva dete. 

 

Znaš šta mi još strašno ide na živce? Kukanje da se ove godine neće moći otići na more, ili da se otišlo ali se čekalo predugo na granici.

Mladja ćerka nikada nije bila na moru a starija je bila jednom pre nego što se druga rodila - na tri dana (tačno tri dana, ne figurativno), ali seća se. Seća se ta tri dana na moru i već tri godine me zapitkuje: kad ćemo na more?

Ja kad čitam i slušam ljude koji pričaju o svojim morskim problemima, pomislim, imaju li ti ljudi imalo obzira? Da li oni znaju da je odlazak na more za nekoga san?

Ali, odaću ti tajnu: ja ne otvaram topik Putovanja u doba korone. To mi ide na živce i ne otvaram. Takodje, kad ljudi krenu da seru bez ikakvog obzira kako im je teško dok pritom imaju stvari o kojima ja mogu samo da sanjam, znaš šta ja radim? Ništa!

Link to comment
2 hours ago, cedo said:

 

 

prvi bold ...  nije tacno da se o tome pise kada se odgovara trustno, barem ne ja. Aineko te  takodje nekoliko puta popravljala u tome.

drugi bold ... da ne bude zabune, ne trazim ja ban (jesam prijavio jedan njen gnoj post), vise se referisem na poziv sto je bio na moderaciji da ima svoje dvoriste. 

 

Gledam, pratim ovdje šta se piše, mada moram priznati da se toliko toga isporučuje da bi mi jednostavno trebao poseban komp (da ne kažem mozak, nisam siguran da bi i to pomoglo) samo da bih pratio raspravu ovdje. S jedne strane toliko ste svi uletjeli sa toliko žara u ovu diskusiju i toliko toga ispisujete da je bilo jasno da će u jednom trenutku da počne da leti perje. Prvi moj savjet/osvrt (i ne samo tebi, naravno) je - ajde da svi malo spustimo loptu. Počelo je (možda) sa konceptima, trolovanjima i naravno da je stiglo do teških riječi, ličnih kvalifikacija, optuživanja, podmetanja, kopanja po prošlosti, RL aluzija. Ne govorim o tebi i tvom pisanju već o temi generalno.

Sa druge strane, tvoj predlog da pomenutu forumašicu ogradimo u rezervat mislim da nije rješenje niti da to ima nekog opravdanja. Moguće je da se većini ne sviđa šta ona piše, ali sve je to borderline dopušteno forumsko ponašanje (iz moje vizure, naravno da je moguće da griješim), nije prvi put da neko, ajde da tako kažem, hajdžekuje temu čaršafima ali mislim da ni toga ne bi bilo kad ne bi bilo toliko odgovora na te iste čaršafe.  Diskusija se razvila, šta je cilj diskutanata pojma nemam, da li želite da ispravite stavove sagovornika ili da je ubijedite da griješi, znate svi da je to u 99% slučajeva rabota osuđena na propast. No neka se diskutuje, onako kako smo se već dogovorili da se to radi. Ali samo zbog toga što se ne slažete sa nekim ne znači da je taj neko za to da se stavi u ograđen prostor. Ako hoće da piše na svojoj nekoj temi posebno, njoj na volju. 

 

Tako da molim sve, sa obje strane barikade, da obrate pažnju na kvalifikacije, obraćanje drugim forumašima, ma kakve emocije pisanje drugih forumaša izazivalo kod njih. Raspravljajte o stavovima, a ne o drugim forumašima. Da vratimo ovo u okvire razumne i pristojne diskusije. Hvala na razumijevanju.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Zavrsi ti raspravu sa Cedom pa se onda javi :D To gde ko zivi je za ovaj nivo diskusije potpuno nebitno.

 

Slažem se. Ako za činjenice govoriš da su laži, nebitno je gde živiš. To je nivo diskusije koji ti i još neki održavaju.

Link to comment

Raspravljaj o stavovima dok ti neko ispod zita prishiva da si kloshar jer ti je prihvatljiv i stan u starijoj zgradi na Menhetnu. Jasno mi je da je nasa moderacija tone deaf ali jebiga mnogi i nismo.

Link to comment
8 minutes ago, trustno1 said:

Znaš koliko smo moj muž i ja bili sami za 6 godina? Dva puta, na oko 3-4 sata. Ne figurativno nego bukvalno: dva puta. Ja filmove odavno ne gledam, kao ni serije. Ne figurativno: uopšte nisam pogledala flim i seriju godinama.

 

Eto šta se desilo jer niko nije hteo na pivo 2015.

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:

Raspravljaj o stavovima dok ti neko ispod zita prishiva da si kloshar jer ti je prihvatljiv i stan u starijoj zgradi na Menhetnu. Jasno mi je da je nasa moderacija tone deaf ali jebiga mnogi i nismo.

Nismo tone deaf već to što stignete u kratkom roku da jedni drugima prišijete da su lažovčine, troleri, da lupetate, jednostavno, otelo se kontroli, kad bi se išlo sjekirom malo ko bi ostao da piše ovdje u narednom periodu. Gledam da to izbjegnemo. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, radisa said:

Ovo kao kad je Noskich kukako da je pravo svakog zaposlenog čoveka da radi u centru Sidneja i živi u kući od čvrstog materijala, na 15 minuta od posla, peške... 

Ovo sam propustio. 

Ako, tako mi i treba kad ne pazim na času... 

Link to comment

Koje bih ja pare namlatio u rl da imam strpljenja tacno onoliko koliko treba da se sve ovo isprati u detalje, da se (ne)kulturno replicira i da se izbaci 5-16 paragrafa na temu... Brt sestro... 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...