Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

11 minutes ago, Indy said:

 

Koliko sam razumeo, posao nj. muža je tamo (ili je bio tamo).

 

Inače potpuno razumem da kuknjava na život u Amerikama (i Australijama) izaziva konsternaciju na našim™ prostorima. Mislim da (ovo je poruka i za trustno1 i noskiča a i mene samog) - ako imamo problem sa zemljama u koje smo se naselili (a realno je da i tu postoje problemi i to veliki ponekad) to pripada više domicilnim forumima (ili društvenim mrežama), dakle baziranim u USA (Australiji, Kanadi, itd.) Jako je teško očekivati da će (oni koji žive u) ex-YU imati razumevanja za to... toliko se baš nismo globalizovali.

 

Ne znam baš. Nekima (recimo meni) je veoma zanimljivo da to čitam.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, radisa said:

To što ti pričaš je kao kad bi neko rekao da u BG ne može da se živi bez 10k mesečno pristojno...

 

Vila na Dedinju bar 3K, privatna škola za dvoje dece po 2K i kako čovek da skrpi sa 3K ceo mesec, a da nešto i uštedi, kako? Kako? Kažite mi kako?

 

Eto, ne možete da mi kažete kako, pobedio sam u raspravi... :fantom:

 

Naravno, potpuno karikiras.

Uopste, usled agresivnog stila pisanja "sa cu da vam kazem" ili zbog klizeceg ulaza sa "svi da budemo programeri" Trustno1 postovi se potpuno pristraso komentarisu.

Ja zaista ne vidim da je ok dvosobni stan, ok skola i ves masina neki ultra veliki zahtev.

Da su to napisali ObiW, WTF ili 3orge ne bi se ovoliko galame diglo.

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Znam da nije noskich... I ja sam mislio u početku...

 

Mene nervira kad ljudi  kukaju kako im je loše, kako im je život težak, a u stvari kroz to kukanje samo sebe izdižu i žele da se prikažu kako su oni pobegli od Srbije i kako je njima super... Uz to, kao, pate što su daleko u tuđini i teško im je... Realno, priča je bulja, a takvih imaš koliko hoćeš... U stvari, jako je čudno da smo za sve ove godine imali samo noskicha sa nekom sličnom pričom ovde...

 

Nju niko ne primorava da živi na Menhetnu, Njujork je ogroman, može da živi bilo gde drugde... Zašto bitno dokazati da je skupo živeti na Menhetnu? Pa skupo je , jebo te, naravno da je skupo... ALi, ako već živiš tamo, onda ne zajebavaj okolo narod kako ne možeš da skrpiš kraj sa krajem i da si sirotinja... I da dokazuješ da ne postoje average škole, nego samo preloše sa drogom i super škole gde su i super skupi stanovi... Mislim, jbg, svrdlanje u zdrav mozak...

 

Aman-zaman, pet puta je objasnjen trade-off Manhattan-ostali delovi: biti roditelj vs. commute-vikend sa roditeljima

Sama TrustNo1 je navela koliki joj je bio commute do posla iz Bruklina.

Link to comment
9 minutes ago, Budja said:

 

Aman-zaman, pet puta je objasnjen trade-off Manhattan-ostali delovi: biti roditelj vs. commute-vikend sa roditeljima

Sama TrustNo1 je navela koliki joj je bio commute do posla iz Bruklina.

I šat sad? Pola zaposlenih u Luksemburgu živi u Fra i Nem i Bel, pa putuje po sat-dva na posao da ugrabi veću zaradu... Pola zaposlenih na Menhetnu živi u Kvinsu ili Bruklinu ili Džersiju pa putuje da ugrabi veću zaradu... A sad mi treba da slušamo kukanje kako je teško sa 200K godišenj živeti u NYC... Jbg, hoćeš ja da ti kukam kako mi je teško da živim XYZ K u Srbiji? I kako mi je zajebano što mi je firma 80 kilometara od kuće, a i onako putujem po pola sveta da radim svoj posao? I da agresivno objašnjavam kako je nemoguće drugačije? Pa jbg, svi smo mi odrasli, napravili smo neke izbore u životu i ne treba svakom koga vidimo da u prvih 10 minuta pričamo o tome kako je staršno u našem životu ovo ili ono... To njeno strašno je za ogrmnu većinu ljudi san... 

 

Ovo kao kad je Noskich kukako da je pravo svakog zaposlenog čoveka da radi u centru Sidneja i živi u kući od čvrstog materijala, na 15 minuta od posla, peške... 

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

I šat sad? Pola zaposlenih u Luksemburgu živi u Fra i Nem i Bel, pa putuje po sat-dva na posao da ugrabi veću zaradu... Pola zaposlenih na Menhetnu živi u Kvinsu ili Bruklinu ili Džersiju pa putuje da ugrabi veću zaradu... A sad mi treba da slušamo kukanje kako je teško sa 200K godišenj živeti u NYC... Jbg, hoćeš ja da ti kukam kako mi je teško da živim XYZ K u Srbiji? I kako mi je zajebano što mi je firma 80 kilometara od kuće, a i onako putujem po pola sveta da radim svoj posao? I da agresivno objašnjavam kako je nemoguće drugačije? Pa jbg, svi smo mi odrasli, napravili smo neke izbore u životu i ne treba svakom koga vidimo da u prvih 10 minuta pričamo o tome kako je staršno u našem životu ovo ili ono... To njeno strašno je za ogrmnu većinu ljudi san... 

 

Ovo kao kad je Noskich kukako da je pravo svakog zaposlenog čoveka da radi u centru Sidneja i živi u kući od čbrstog materijala, na 15 minuta od posla, peške... 

 

Je l to hocete?

Dakle, tu je caka zasto te zulja ovo sto pise TrustNo1.

 

Naravno da su:

1. cene nekretnina;

2. vreme transporta;

3. slobodno vreme;

4. kvalitet skolstva i zdravstva;

sasvim legitimne teme i za raspravu i za kuknjavu.

 

 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

To što ti pričaš je kao kad bi neko rekao da u BG ne može da se živi bez 10k mesečno pristojno...

 

Vila na Dedinju bar 3K, privatna škola za dvoje dece po 2K i kako čovek da skrpi sa 3K ceo mesec, a da nešto i uštedi, kako? Kako? Kažite mi kako?

 

Eto, ne možete da mi kažete kako, pobedio sam u raspravi... :fantom:

 

Kako je to isto?

Vila i privatna škola su luksuz svuda - i u Beogradu, i u Njujorku, apsolutno svuda na svetu.

 

Dvosoban stan u zgradi mladjoj od 50 godina za četvoročlanu porodicu i državna škola? Gde se to smatra za luksuz? Pritom čak i stan bez terase. Je l stvarno možeš da me pogledaš u oči kažeš mi da je to ekvivalentno neverovatnom luksuzu?

 

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

Je l to hocete?

Dakle, tu je caka zasto te zulja ovo sto pise TrustNo1.

 

Naravno da su:

1. cene nekretnina;

2. vreme transporta;

3. slobodno vreme;

4. kvalitet skolstva i zdravstva;

sasvim legitimne teme i za raspravu i za kuknjavu.

 

 

Ma ne žulja me... Dao sam primer...  I firma mi je 100 km od kuće, ali odem jednom mesec dana, možda... :D

 

I opet kažem, nije problem pričati o ovme, problem je kako se priča, uza gresivno nametanje stavova, objašnjavanje™ i uz ozbiljne faktigrafske greške... AKo je tebi ok, puštati takve stvari da ostanu bez odgovora, ok... Ostalima nije...

Link to comment
Just now, radisa said:

Ma ne žulja me... Dao sam primer...  I firma mi je 100 km od kuće, ali odem jednom mesec dana, možda... :D

 

I opet kažem, nije problem pričati o ome, problem je kako se priča, uza gresivno nametanje stavova, objašnjavanje™ i uz ozbiljne faktigrafske greške... AKo je tebi ok, puštati takve stvari da ostanu bez odgovora, ok... OSatlima nije...

 

Ma, ok je odgovarati, zivnula diskusija, eto, i Leia se javila da podbode, ali sam protiv Cedinog cancelovanja "Sta radi moderacija?".

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Ma, ok je odgovarati, zivnula diskusija, eto, i Leia se javila da podbode, ali sam protiv Cedinog cancelovanja "Sta radi moderacija?".

Dobro, to je drugi par cipela...

Link to comment
Just now, radisa said:

Ma ne žulja me... Dao sam primer...  I firma mi je 100 km od kuće, ali odem jednom mesec dana, možda... :D

 

I opet kažem, nije problem pričati o ome, problem je kako se priča, uza gresivno nametanje stavova, objašnjavanje™ i uz ozbiljne faktigrafske greške... AKo je tebi ok, puštati takve stvari da ostanu bez odgovora, ok... OSatlima nije...

 

radisa, kako si ustanovio faktografske greške?

 

Ja namećem stavove? Čekaj, Aineko se pojavi i kaže: ok, ako sam zonirana za lošu školu, poslaću dete u privatnu. Ja joj na to odgovorim FAKAT: da privatna škola košta 50,000$ godišnje, i da mi objasni kako misli da sa 10 ili 14k godišnje, koliko ona tvrdi da je dovoljno za super život s porodicom na Menhtenu, da mi objasni kako za te pare da iznajmi stan i plati te njene privatne škole? Ako je stan, kako je sama ona rekla, 5,000 mesečno i ako je škola 50,000 godišnje.

 

Na to, ona mi kaže da lažem, koja privatna škola je 50,000$ godišnje? Neka najfensi. Ali ne samo da je to rekla, nastavi da me vredja i ismejava kako sam ja paćenik wannabe investment banker koji hoće ludilo luksuz i zlato što sja.

 

Na kraju, ja priložim zvanične podatke o ceni privatnih škola u Njujorku: median i average cena je 50,000$ godišnje. Ali ljudi i dalje nastave da me pljuju, i da bukvalno izmišljaju nevidjene priče. Kako sam ja rekla da mora da se ide u najskuplje škole i nosi zalizana frizura... Za pet dana ljudi će pošeti da pričaju kako sam rekla da pristojna osoba ne može sebi da dozvoli da ne živi u stanu pored Novaka i Jelene u Sohou, ali taj stan mora pod obavezno da ima ugradjen olimpijski bazen inače svako ko to nema je najveći bednik, za razliku od mene.

 

Ovo je primer za celu diskusiju. Objasni mi, kako ja tu namećem stavove? Jedina stvar koju ja namećem su činjenice. Koliko je potrebno para za šta na Menhetnu. Niti sam kome govorila kako da živi, niti bilo šta drugo. Zanima me samo u koju školu će ići moja deca i to je stvar samo moja i mog supružnog lica. Druga deca imaju njihove roditelje da odluče za njih. Ja samo kažem, da bi ti dete išlo u školu koja se u Njujorku smatra za dobru, onda će to toliko i toliko da te košta.

Link to comment
35 minutes ago, Budja said:

Uopste, usled agresivnog stila pisanja "sa cu da vam kazem" ili zbog klizeceg ulaza sa "svi da budemo programeri" Trustno1 postovi se potpuno pristraso komentarisu.

 

Jeste, baš si to dobro rekao. Stvarno je tako bilo. :) A i razmišljam da možda stvarno zvučim agresivno, čudan je pisani stil. U prirodi, ja sam jedan cvetić.

 

Ne mislim da se branim, nego da objasnim. Osim nešto vrlo kratko 2013. nisam do sad uopšte učestvovala na Forumu. Ali, ima par članova koji su mi bliski u RL i ja od 2007. (i ranije) redovno slušam o dešavanjima na Forumu. Zato ja znam više o Indyju ili radisi nego oni uopšte o meni. I imam utisak kao da se znamo. Možda sam zato uletela tako bez zadrške, klizeći, što kažeš, a možda mi je, prosto, takav organ, što se kaže. Ali, šta je tu je, to nije razlog da se gazi po činjenicama i vredja čovek koji ih iznosi. I da se ponaša k'o dete debil: samo da i kažem da si glupača koja laže utata, ne slušam te, ne možeš mi ništa odgovoriti aaaaa utata!

 

Ali, sednem tako ova poslednja dva dana i zamišljam kako neki ljudi koji me uopšte ne poznaju, na potpuno desetim stranama sveta, sede na sajtu za nekretnine za koji sam im ja rekla i traže stanove u Njujorku, zonirane za dobre škole. I onda mi padne na pamet: ja bih volela da se preselim na Long Island. Zamisli da objavim ovde post u kome napišem: na Long Islandu ne može da se nadje trosobna kuća zonirana za dobru školu za manje od 3,000$... (disclaimer: uopšte ne znam kako se kreću cene kuća na LI, nisam tražila). ;)

 

 

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Da su to napisali ObiW, WTF ili 3orge ne bi se ovoliko galame diglo.

 

WTF i 3opge su baš to i napisali, ali sve svi prave da ne vide. :whistle:

 

137842229_Screenshot2020-07-30at18_20_50.thumb.png.e929d8306bc95a8950cdda4f39606529.png

 

2104386547_Screenshot2020-07-30at18_20_28.thumb.png.fc2333ec9a5d8b237fa8d60b9ce8c1cb.png

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...