Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

24 minutes ago, Goranz said:

 

Taman ti i Filozof da proćaskate o ulozi žena u savremenom društvu.
 

 


Pa nismo Filozof i ja smaraci pa da cedimo raspravu za svaku digresiju ;)

Cuj, moj odnos prema domovini a ovde se drvi o osnovnim skolama u NYC :ph34r:

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Da, to je ta slicnost sa Juznom Afrikom, uz poslugu ide i obavezna konc-logor zica sa strujom oko kuce ovde.

 

Zica-struja je standard u upper class komsiluku po Afrikama, a sirotinja se zadovoljava resetkama na prozoru.

 

Onaj deo za poslugu koji si spomenuo su Englezi odavno prigodno nazvali servants' quarters. Dobar SQ jos uvek utice na visine rente... i tako.

Link to comment
4 minutes ago, vladavsnarod said:

 

Zica-struja je standard u upper class komsiluku po Afrikama, a sirotinja se zadovoljava resetkama na prozoru.

 

Onaj deo za poslugu koji si spomenuo su Englezi odavno prigodno nazvali servants' quarters. Dobar SQ jos uvek utice na visine rente... i tako.

A jel ima na kucama poseban ulaz za poslugu, direktno u kujnu (koja je na kraju kuce)? I posebne stepenice koje iz kujne vode na sprat u gazdinu spavacu? E to je rodjaci prava kuca u Viktorijanskom stilu, od cigle naravno. To se gradilo po Americi u XIX veku.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Ha, znaci ipak ima :D

Ali ne dele levo i desno i ne biju ko nece pa ih trustno eliminise u startu.

Na osnovu cega kazem da nemas veze s tim gde zivis? Pa evo i ovaj jedan post mi je sasvim dovoljan.

 

Moja greška - istripovala sam se da pričamoo uslovima za upis. Za upis u više razrede osnove u privatnim školama se nekad traži da se prilože rezultati standardizovanih testova. Medjutim, isto tako uglavnom nema minimuma rezultata koji se zahtevaju. samo traže da vide rezultate testova. I nema stipendija.

Za prvih 4-5 razreda osnovne škole nema nikakvih testova, pa tako ni za "talentovanu decu", i nema stipendija takodje.

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

A jel ima na kucama poseban ulaz za poslugu, direktno u kujnu (koja je na kraju kuce)? I posebne stepenice koje iz kujne vode na sprat u gazdinu spavacu? E to je rodjaci prava kuca u Viktorijanskom stilu, od cigle naravno. To se gradilo po Americi u XIX veku.

 

Kad bolje razmislim dosta takvih kuca ima poseban ulaz u kuhinju (bez pomenutih stepenica :)). 

Link to comment
Just now, trustno1 said:

 

Moja greška - istripovala sam se da pričamoo uslovima za upis. Za upis u više razrede osnove u privatnim školama se nekad traži da se prilože rezultati standardizovanih testova. Medjutim, isto tako uglavnom nema minimuma rezultata koji se zahtevaju. samo traže da vide rezultate testova. I nema stipendija.

Za prvih 4-5 razreda osnovne škole nema nikakvih testova, pa tako ni za "talentovanu decu", i nema stipendija takodje.


Read my lips - o-v-o n-i-k-o-g o-v-d-e n-e z-a-n-i-m-a. 

Znaci, ou, vi, ou, en... nastavi dalje u sebi.

Link to comment
28 minutes ago, Leia said:


Pa nismo Filozof i ja smaraci pa da cedimo raspravu za svaku digresiju ;)

Cuj, moj odnos prema domovini a ovde se drvi o osnovnim skolama u NYC :ph34r:

 

A zapravo si samo ljubomorna jer ona živi u NYC i može svakog dana da skače po Central Parku i peva "this is the dawning of the age of Aquarius", a ti ne. 

Edited by Goranz
Link to comment
51 minutes ago, Leia said:

edit. Evo imam i ja prijateljicu rodjenu Njujorcanku, iz uboge Latino familije sa xy brace i sestara koja sigurno nije mogla da birka ni u kakvom stanu da zivi ni u koju osnovnu skolu da ide, pa je sada profesorka na fakultetu. Mora da je na odmoru sedela s tim zacesljanim i namirisanim pa joj se uspeh primio kroz chakre u ranom detinjstvu, drugog objasnjenja nemam :D

 

U redu. Šta želiš da kažeš tim primerom? Da je moguće postati profesor na fakultetu ako nisi mogao da birkaš stan i osnovnu školu? To niko ne spori. Kakve veze to ima sa diskusijom?

 

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:


Read my lips - o-v-o n-i-k-o-g o-v-d-e n-e z-a-n-i-m-a. 

Znaci, ou, vi, ou, en... nastavi dalje u sebi.

 

U redu, ako te ne zanima zašto onda pišeš o tome? I kako znaš da nikoga ne zanima? Odakle ti ta indormacija? ;)

 

Takodje, mene zanima da bude jasno svima da je ono što si ti navela netačno, a ono što sam ja navela tačno. :)

Edited by trustno1
Link to comment
1 minute ago, Goranz said:

 

A zapravo si samo ljubomorna jer ona živi u NYC i može svakog dana da skače po Central Parku i peva "this is the dawning of the age of the Aquarius", a ti ne. 

 

Čekaj, pa ti znaš ko sam ja! Zašto otkrivaš moje RL podatke? ;)

Link to comment
Just now, Goranz said:

 

A zapravo si samo ljubomorna jer ona živi u NYC i može svakog dana da skače po Central Parku i peva "this is the dawning of the age of the Aquarius", a ti ne. 


Momcicu, ja sam tamo za par sati svojim privatnim jetom ;)

Link to comment
2 minutes ago, trustno1 said:

 

U redu. Šta želiš da kažeš tim primerom? Da je moguće postati profesor na fakultetu ako nisi mogao da birkaš stan i osnovnu školu? To niko ne spori. Kakve veze to ima sa diskusijom?

 


Ima veze tako sto potvrdjuje da je besmisleno insistirati na top osnovnoj skoli. Ti se izgleda ne zezas, stvarno numes da spojis dve unakrst :lolol:

Link to comment
5 minutes ago, Leia said:


Momcicu, ja sam tamo za par sati svojim privatnim jetom ;)

 

Da sam na tvom mestu, prvo bih razmišljao kako da dosegnem a bridge too far u vidu 20 minuta tople vode, snovi o letenju mogu i da sačekaju.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...